Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz PHM #11483 üzenetére

    Mind igaz!

    2 hozzáfűznivalóm van mindössze:

    Amióta eszemet tudom a 100nF-os kondenzátorból mindig a legklasszikusabb kerámiát használ-tuk/-tam, ami az a nagyobbacska négyszög és nagyon lapos, mert teljesen sík szerkezetű. Ezeket pedig ha csak tehettük egyenesen az IC lábaira, vagy ha nem volt lehetséges, akkor a NYÁK hátára, az IC lábainak forrasztásaira szereltük. Ezeknek az értelme a nagyfrekvenciás gerjedés elkerülése, mert az IC-be nagy erősítésű hibaerősítő is van integrálva, ami gerjedhet.

    Ami a vezérlőjel begyűjtését illeti csak anyit tudok, hogy a technikai vizsgáztató állomásokon a diesel motoroknál ezt vagy nyomásérzékelővel valamelyik slagon, vagy induktívval a generátor valamelyik szálán csinálják, ezzel megoldva a galvanikus leválasztás (közös testszál) problémáját is. Ehhez ellenben adatok kellenének. Utóbbi tűnik kézenfekvőbbnek: ferritgyűrűvel, amin átmegy a generátor valamenyik szála és van rajta egy tekercs, ami impulzusokat gyűjt. Csak mekkora???

    [ Szerkesztve ]

  • Batman2

    őstag

    válasz PHM #11483 üzenetére

    Szevasz

    Itt a generátor kapcsolási rajza és a szerkentyűm bekötése:

    A pirossal jelzett pontrol veszem le a váltóáramú jelet és viszem a szerkezetbe !

    A gyanúm az, hogy hiába benne van a körben az akku is, ami folyamatos áramot szolgáltat, de a generátor által termelt áram feszültsége szükségképpen nagyobb az akku feszültségnél, emiatt a generátor működéséből eredő, fordulatszámmal változó frekvenciájú impulzusok rajta ülnek a tápfeszültségen !
    A tápfeszültségen mindhárom fázis impulzusai rajta vannak, mig a szerkezet jelként csak az egyik fázist használja, ennek a fázisnak a többi fázissal való interferálása, vagy valamilyen egymásra hatása okozhatja ezt a furcsa viselkedést, amit tapasztaltam !

    Ez lehet, hogy csak a bejövő jellel interferál, és ez okozza a bajt, de lehet, hogy magát az 555-öst zavarja és az bolomdul meg, e miatt csökkenni kezd az általa létrehozott impulzusok száma, igy a mérő feszültség is, ezért csökken a jelzés !

    Elgondolásom szerint, ha teljesen, vagy legalábbis egy szintnél lejjebb, nagyon kicsire sikerül szoritanom az tápfeszültségen ülő, zavaró fázis impulzusokat, akkor nem lesz probléma a kijelzéssel !

    Bár az nem teljesen világos számomra, hogy a jelként felhasznált fázis miként földelődik, tehát a szükséges másik pólus, a jelföld hogyan kapcsolódik a szerkezetemhez ??? :F :F

    Mivel közvetlenül a váltóáramú tekercsről nincsen másik pólus a szerkezetre csatlakoztatva, csak a dióda soron keresztül van kapcsolat, földelés ! :U
    E miatt felmerül bennem a kérdés, hogy ez nem okoz e eleve problémát a szerkezet működésében ?? :F :U

    Külön tápról táplálva ez biztosan nem okoz gondot, ez tiszta, de igy nem tudom átlátni a dolgot ! :U

    Akár hogy gondolkodom, ha megfelelő a zavar szűrés és impulzusoktól mentes, folyamatos egyenáramot tudok a szerkezetemre juttatni, akkor csak nem zavarhatja semmi a jelet és a szerkezetet ! :U

    Nagy kondi, 100nF-os szűrő, dióda és ha ez nem lenne elég, akkor akár két lépcsős RC szűrés, erre tudok gondolni, mint megoldás !

    Mi a vélemény ?? :F

    Üdv.:

    [ Szerkesztve ]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák