Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz lanszelot #91356 üzenetére

    HAKKO 907 széria 24 V-os fűtőbetéttel operál az infók szerint.

    Viszont ezek a "keskeny" formátumú állomások trafót nem tartalmaznak, mert nem is férne bele a kialakításba (de nem volt ilyenem, amúgy nem ismerem):

    Ezért szokott lenni ezeknél 230 (220) V-os fűtés, triac szabályzóval, ami hőfokot nem stabilizál, csak teljesítményt szabályoz.

    Noha ez nem lenne kizáró körülmény, vannak 230 V-os pákák is, ami tartalmaz hőfokméréshez szükséges termisztort, 4 kivezetéses fűtőbetét formájában, nyélbe épített elektronikával.

    Mellesleg az már nem teljesíti a trafós biztonsági leválasztás követelményét, hiszen a fűtőbetétben ott a 230 V hálózat. Nem véletlen a fix pákabekötés sem, így nem csapja meg az embert a csatlakozónál.

    Tehát ezt sem ártana tisztázni, mi van a felső szerkezetben, mit csinál a kijelző, csak timer vagy mi akar ez lenni pontosan, milyen betét van benne, hány kivezetéssel?

Új hozzászólás Aktív témák