-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
lócitrom
őstag
mivel elkezdtek szállingózni az alkatrészek elkezdtem bontani az R50e-t.
eddig egy 1,4 Ghz-es Celeron ült benne, ezt váltotta a 2 Ghz-es Pentium. gondolom ez azzal jár, hogy jobban is fog fűteni a vas. a gyári hűtő állapota ránézésre jónak tűnik. amennyire lehetett kiporoltam. gondolom ezt sehogy sem lehet a ventillátorig bontani a forrasztás miatt. felmerült bennem, hogy van-e értelme kompletten kicserélni? zajosnak nem zajos, de biztos gyakrabban fog felkapcsolni ezután. ugyanakkor ha van értelme megpiszkálni vagy más hűtést beleszuszakolni arra is hajlandó lennék. de ha elég megtartani a meglévőt talán azt valahogy jó lenne megoldani, hogy a rajta lévő szivacs valahogy pótolni lehessen. ugyanis ezek eléggé elöregedtek. egyben vannak, de ha hozzáérek többnyire mállik. látszik, hogy itt-ott megolvadt a hő miatt meg megnyomorodott. ezzel ugye leginkább az a baj, hogy az alaplapra is bejut a por. lehet ezt valahogy pótolni vagy van rá valami univerzális okosság?
aztán problematikus ez a CMOS elemcsere. látom, hogy lehet venni kompletten ilyen OEM elemet nem is éppen olcsón. de nincs erre valami jobb megoldás, hogy ne kelljen kompletten megvenni egy ilyen ponthegesztett, bebugyolált alkatrészként? van itthon egy rakat bontatlan gombelemem, csak ugye emiatt nem tudom használni. nincs valami felhasználóbarát megoldás erre, hogy utána csak simán magát az elemet lehessen cserélni?
valamint ha már szétbontom teljesen érdemes valamire figyelni esetleg vizsgálni/cserélni/kezelni ezen felül? akár tuningolni, ha van benne valami nagyon elavult, amit jobb ötlet feljavítani valami modernebb megoldással.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- World of Tanks - MMO
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- iPhone topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Azonnali informatikai kérdések órája
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- TCL LCD és LED TV-k
- Revolut
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 3410 - i3-10110U I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128SSD I 15,6" FHD Touch I HDMI I W10 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E5540 - i5-4GEN I 4GB I 240SSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E5530 - i5-3GEN I 4GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD I W10 I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E5450 - i5-5GEN I 8GB I 128SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- GYÁRI TÖLTŐK Macbook Magsafe 2 Budapest,/MPL/Foxpost
- HP 13 Elitebook 830 G7 FHD IPS 600nit i5-10210U 16GB 256GB SSD Intel UHD Win11 Pro 4G LTE Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

