Új hozzászólás Aktív témák
-
z123456789
addikt
Sziasztok!
Visszaolvasgattam 2024.októberétől pár hsz.-t TBSZ-szel kapcsolatban, de lenne kérdésem.
Wise-ról utaltam be USD-t, mert többnyire USD-ért vennék (kb 20 $-t). A fő számláról egyből át akartam rakni, de ugye ahogy sejtettem írta, hogy minimum ~66$. Kiegészítettem, most fent van ez a kb 25 000 Ft-nyi összeg TBSZ-en.
A kérdéseim:
1.) kapok-e üzenetet, amiben figyelmeztetnek, hogy be kell jelenteni a NAV-nak a TBSZ-t? (Mert kaptam egy levelet, hogy létrejött, és hogy töltsem fel pénzzel, de NAV-os mail nem jött még).
2.) a bejelentést mindenféle rendszerüzenet nélkül megtehetem? (Mert akkor már intézem is, Lightyearen is hasonló volt, nem téma).
3.) probléma-e, hogy egyből külföldi devizát utalok be, ha úgyis tudom, hogy miben vásárolnék? (Ezt más is kérdezte korábban, de nem találtam a választ rá)
4.) kell-e vásárolnom először ahhoz, hogy bejelentsem (gondolom nem, ugye? Ha ott a pénz TBSZ-en, akkor elindult a TBSZ, és be kell jelenteni ha van rajta vásárolt termék, ha nincs)
5.) jól látom, hogy érdemes mindegyik számlán hagyni tartalék HUF, és USD összeget, amiből vonogathatja a díjakat (kb 10$/4000 Ft)?
6.) Wise, meg banki utalás van csak? Mert láttam Tutorial videókban pl valami Revolut lehetőséget is...
Köszönöm előre is, ha valaki megtisztel a válaszaival.

Új hozzászólás Aktív témák
- DJI AVATA Dupla Fly More Combo drón szett - VADONATÚJ, aktiválatlan
- ÁRCSÖKKENTÉS MSI Z77 MPOWER Alaplap eladó
- DJI Air 3 Fly More Combo RC2 drón - NO LIMITS
- AMD Radeon RX 7900 XT 20GB XFX Speedster MERC310 Garanciás!
- Playstation 5 Slim Disc Edition 1TB, újra fémpasztázva, 6 hó garanciával, Bp-i üzletből eladó!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- LG OLED & OLED evo Televíziók -30%
- ÚJ ASUS ROG Hyperion GR701 E-ATX RGB Gépház
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T460s - i5-6GEN I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I NBD Gari!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


