-
Fototrend
Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)
Aktív témák
-
adamhun94
tag
válasz
taki01
#26350
üzenetére
Srácok, higgyétek el elolvastam az összefoglalót, illetve böngésztem a fórumot is, régebbi bejegyzéseket nézve, illetve a konkrét modellre is rákerestem, hátha van valamilyen fontos info.
Így nyílván láttam taki hozzászólását is, és nem működött a megoldás. Nem került sosem bridge módba az eszköz. A routerem sosem tudott connectálni, se a windows, ha direktbe kötöttem rá a gépet (jó felhasználónév/jelszó volt beírva). És a webes felület sem tűnt el sosem, ami arra engedett következtetni, hogy tényleg nem került át bridge-be.
Közben számtalan újraindítás történt.Reagálva silver-pda hozzászólására: ide is eljutottam, a 10-es vlan is be lett állítva. Szintén semmi eredmény.
Ma reggel kint volt a szerelő, hozott egy új modemet, beállította egyből a bridge módot, szóval részemről lezárva.
-
adamhun94
tag
válasz
Martin Eden
#26346
üzenetére
Persze, csináltam saját profilt, csináltam egy újat "Internet" névvel, a felhasználó + jelszó az stimmelt (már csak ezért is, mert mi adtunk meg anno saját jelszót), stb. Szóval volt itt minden, de a végén visszaállítottam az alap beállításokra.
Ma felhívtam őket, offline-nak látta a modemet a távoli eléréssel, így majdnem én rám lett kenve, hogy egyáltalán mit nyulkáltam bele (ők mondták anno, hogy állítsuk át ugyebár), és ezért nem tudják elérni, mert ilyenkor letilt a funkció. Ami egy kicsit ellentmondásos szerintem azzal, hogy pont egy elállítás miatt van ez a távoli support, hogy 1 perc alatt mindent rendbehozzanak. Na nem mintha túlságosan el lehetne cseszni a módosított szoftverükkel.
Na mindegy, holnap jönnek, modemet cserélnek és bekonfigolja a csávó helyben.
-
adamhun94
tag
Sziasztok,
kérlek segítsetek, mert már a hajam lassan égnek áll
Tegnap kb 6 órán át szenvedtem, hogy a modem/router kombót bridge módba állítsam. Sikertelenül történt. ZTE ZHHN H168N a csoda masina, a rajta lévő fw: ZXHN H168N V2.1.0T2_HU. Kipróbáltam rengeteg dolgot, alapértelemezett profilok vannak beállítva ( amik visszaállnak reset után is): Internet, TV, Mgt. Ezeket limitáltan lehet szerkeszteni, tehát az Internet profilnál a Type-ot sem tudom Route-ról Bridge-re állítani. Természetesen új profilt is létre tudok hozni, ahol még ezt is figyelembe vettem: [link]
A gond az (ha jól láttam), hogy ha bizonoyos profil beállítások nem felelnek meg, akkor az Internet led fel sem villan (ha jól gondolom ekkor létesít csak kapcsolatot). Ez pedig csak pl. csak Route mód esetén történik meg. Már pedig ennek lehet, hogy így kéne működnie, de a Tp-link routeremben ilyenkor sem tud connectálni a megadott felhasználónév/jelszó párossal. Sőt, kipróbáltam direktbe csatlakozást is, hogy adsl kapcsolatként a windows-ban jelentkezem be, szintén sikertelenül.
Nekem az is nagyon fura, hogy nem lehet globálisan állítani, hogy az eszköz bridge-ként működjön, Internet profil törlése esetén (és bridge létrehozása után) is elérhető a webes felület, van dchp, stb. Természetesen a saját profilomat hozzárendeltem a megfelelő port(ok)hoz.
Lenne valamilyen ötletetek?
Aktív témák
- Xbox One S All Digital eladó!
- Apple iPhone 11 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:100%
- Apple iPhone 11 Pro / 64GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia / Akku: 90%
- iPhone 11 Pro Max / 64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:82% Face ID nem müködik
- Apple iPhone 13 / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Orionix 32 GB (2 x16 GB) DDR4 3600MHz CL18 ram kit
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



