Új hozzászólás Aktív témák
-
-Pityer-
csendes tag
Megvan, huhuuuu! Leírom, hogy ha más is járna így, okuljon belőle. Szóval a kivehető őrlőkeréken van még egy finombeállítás, amivel a kávé finomságát lehet állítani a gép elején lévőn túl. Nos, ez gyárilag a legfinomabb beállításon volt, ami azt jelenti, hogy már nem tudott átmenni a darált kávé a két őrlőkerék között. Jócskán visszavettem a fokozatot, és láss csodát: kijön az őrölt kávé! Nem gondoltam volna, hogy gyárilag, alapból ennyire finomra rakják, vagy legalább ellenőrizhetné valaki, hogy az a beállítás, amit a szakemberek belőnek a gyárban, egyáltalán lehetővé teszi-e az őrlést. Köszi mindenkinek, aki agyalt a nyavalyámon.
-
-Pityer-
csendes tag
válasz
-Pityer- #13967 üzenetére
Köszi a választ! Új, igen. Szétszedtem, amennyire a tisztítási folyamat engedi: levettem a kávébab tartó tartályt, kivettem a felső őrlő fogaskereket, illetve az adaptert, amiben a felső őrlőkerék van. Innen már csavarhúzóval kéne tovább bontani, de azt persze nem fogom, nem akarom. Úgy látom, mintha az őrlemény nem menne át a két őrlőkerék között, ahogy bekapcsolom, azt látom, hogy a babok ugrálnak a tartályban. (Elvileg jól van összerakva, ahogy az útmutató is írja: kattan egyet a gép, amikor helyén van a felső őrlőkerék, és nem is tudom kiszedni belőle, csak ha ismét a két nyilat egymáshoz tekerem. Szóval pont úgy, ahogy írja a használati utasítás.) Az őrlőkövek között találok némi darálékot, amikor szétszedem, de nem jön semmi az adagolóból. Próbáltam durva és finom fokozaton is, semmi. A tisztítás után hallom, ahogy elkapja a kávét, van egy recsegő hangja, de utána mintha üresen forogna, és nem jön semmi.
-
-Pityer-
csendes tag
Sziasztok,
megvettem életem első (számomra komolyabb) örlőjét, egy Graef CM802-őt. Előtte egy Krups-szal próbálkoztam, de nem igazán őrölte elég finomra a kávét, így a presszót megközelíteni sem tudtam.
Szóval tegnap megjött a Graef, örömmel összerakom, készülök az első őrlésre, már a számban éreztem a finom kávéízt, de az őrlőből nem jött ki semmi. Őszintén szólva nem tudom, hogy mi lehet a gond... Túl finomra állítottam az őrlést, és bennragadt a kávé, vagy mi lehet a gond? Szétszedtem, kitakarítottam, egy kicsit durvábbra állítottam a fokozatot, de ugyanez. Találkozott már valaki hasonlóval?
Köszi, és bocs az amatőr kérdésért!
Új hozzászólás Aktív témák
- Seiko SRPD55K1 + Hirsch bőr szíj, illetve szilikon szíj + doboz + számla + garancia
- DJI Mavic Air 2 Fly More szett Friss vásárlás, aktív DJI Care, újszerű állapot (AZ ÁR ALKUDHATÓ)
- Dji RC N3 távirányító
- MAGYAR Larousse Enciklopédia 1-2-3 egyben 2999 ft
- DJI Mavic 3 Pro RC - drón szett új állapotban - 2 akkuval
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025) - 3 év gari - MAGYAR
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! Intel I9 13900KS Processzor!
- Akcio! Csere-Beszámítás! Gigabyte Vision RTX 3070Ti 8GB GDDR6X OC Videokártya!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 - i5-8G I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Cam I Garancia!
- AKCIÓ! "ÚJ" Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest