-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bazsee71
őstag
válasz
soldier2
#61961
üzenetére
Na úgy néz ki, hogy holnap indulás előtt belefér pár óra Velence, így az ajánlott kávézó is. Úgy tervezem, hogy a Ditta Artigianale után ott vásárolok még otthonra/ajándékba kávét. A blendeket próbáltad?
Egyébként nagyobb boltokban itt nem jártunk, egyedül egy Auchan franchiseban, mérete ellenére ott volt a legrosszabb a kínálat. De összességében is azt tapasztalom, hogy a szemes felhozatal ezekben a kis üzletekben nem túl erős. Szicílián is csak Lavazzát találtam ami értékelhető, de az meglepett, nem volt még 3 hónapos a pörkölés (ebből nem vettem).
Amúgy a végére rászoktam, hogy tolok egy cukrot ezekbe a sötét kofikba, így sűrű csokis massza mind.
Egy benzinkúton ittam tök jó Illyt, azt nem is édesítettem, pedig a felszolgálók 3x elmondták hol találom, azt hitték nem értem mit mondanak. Miután megittam tisztán, elkezdtek faggatni, hogy milyen volt a kávé. 
Az AutoGrillnél még mindig megcsodálom a Royalokat, brutál gépek. Na de majd írok egy velős beszámolót, ha otthon leszek gép előtt. -
Bazsee71
őstag
válasz
fragola.6035
#62399
üzenetére
Mi van a tarsolyodban?

-
Bazsee71
őstag
Nálam majdnem egy évig teljesített szolgálatot egy CM702, toltam bele világosat is bőven, de nem tapasztaltam rendellenességet. Itt a fórumon sem olvastam hasonlót.
GML: Számításaim szerint alaphangon 15e a diffi, de ha az tetszik, akkor azt kell venni. A fokozatmentesség szuper dolog, de kezdő darálóra így utólag sem adnék többet egy Graef áránál.
-
Bazsee71
őstag
Nem az alacsony fordulat, hanem a túl finom fokozat okozta. Ezen segíthet egy felszabályozás.
GML: Ha a CM702 a kérdés, akkor teljesen jó espressora. Nem tudok itt a fórumon olyanról, hogy kukázni kellett volna.
Celf: Köszi az ajánlást, végül csak elsuhantunk Reggio mellett, egyenesen a kompra. De holnap nekilátunk Szicíliának.
Mondjuk autóval ide többet biztos nem jövök... -
Bazsee71
őstag
válasz
meander
#61950
üzenetére
Még annyi, hogy a Ditta Artigianale baromi jó, kóstoltam több kávéjukat, mind finom, édes volt. A ruandai kiemelkedett közülük, abból hoztam is egy csomaggal.
És akkor egy kérdés is mindenkihez: melyik olasz blendből lenne érdemes hozni haza is? Egyrészt ajándéknak, másrészt otthonra 250-500 grammot. Tudom, mind szén, de csak akad barnakőszén is, illetve otthon nehezen beszerezhető típus.
Holnap után szicília felé vesszük az irányt, ott vásárolnék be, vagy hazafelé Bari/Velence környékén (utóbbiaknál már csak valami nagyobb üzlet jöhet szóba). -
Bazsee71
őstag
válasz
meander
#61950
üzenetére
Készültem rá lélekben, hogy itt sötét kávék lesznek, szóval nem ért meglepetés.

Egyébként a legjobbat eddig Monteriggioniban ittam (igen, a várban, én is meglepődtem), aztán Autogrill, a többi nekem szinte egy kutya. Kivéve azt a pár durván keserűt, aminél már a cukorhoz nyúltam.
Ami jobban zavar, hogy sok helyen forró vízben tartják a csészéket, képtelenség hozzáérni, rettenetesen idegesítő. Pont mint a megszámlálhatatlan kínai...
jolti: Nem tetszik? Pedig nagyon arany.
Amúgy egy Elektra. -
Bazsee71
őstag
Kedves borászok!
Tudtok ajánlani olyan nagyobb üzletben is elérhető borokat, amit olaszországi tartózkodásunk alatt mindenképpen érdemes kipróbálnunk? Holnap még Firenzében leszünk, utána Sorrento/Nápoly, majd Szicília.
Ma voltam a Ditta Artigianaléban, a ruandai piszok jó volt espressoként, a blendjüket pedig párom lattéjében kóstoltam, úgy igen jó volt. Holnap próbálok még mást is, talán costa ricai volt még a dual K30-ban.

-
Bazsee71
őstag
válasz
Toobee
#61667
üzenetére
Én nem vagyok ilyen profi, hogy képről minősítsem az őrleményt, de ha visszajött fragolától, akkor szívesen. Szemre sem volt vele semmi baj, sőt, optikailag tetszetősebb volt gyári késsel, mint ZM késsel, de ez ugye nagyon szubjektív, a ZM-nél meg csak nem jobb a Major.
Szerk.: de ha már "teszt", akkor azonos kávét kellene őrölni.
-
Bazsee71
őstag
válasz
Toobee
#61660
üzenetére
Filterre, CasMo espressora milyen a Kinu?
Mert közepes pörköléssel espressonál nekem nem adott többet, mint a Major, a Macskaköves tesztelés alapján. Csak mert így nem igazán értem a kijelentést. Igaz éppen most cseréltem le, de attól még egy nagyon jó masina, csak a CasMo szintű kávékkal nem bírtam.
-
-
Bazsee71
őstag
válasz
Gravity1234
#61625
üzenetére
Megelőzöm paljocot, mert én szoktam ezzel viccelni: nincs, nem is volt bennfentes kávé, csak ritkán frissül a weboldal.

-
Bazsee71
őstag
válasz
GAgyiXyXy
#61561
üzenetére
Ne haragudj, de ezzel nincs megmagyarázva a leírt hülyeség, csak egy jónak vélt kibúvó erre fogni, de nem az.
A fórumtársakat pedig ennyi segítség után nem illene sértegetni. Ha megnézed, a Catleres kérdésben is birka türelemmel igyekeznek megoldást találni.
Ez tipikusan nem az a fórum, ahol erőből rendezzük le a vitákat. -
Bazsee71
őstag
válasz
Csápájev
#61444
üzenetére
Ott például az 1. változat hangzott el. Abban a szituációban helyes volt felhívni a figyelmet, hogy értelmezés szerint az elsőről van szó (pályázatnál nem mindegy).
meander: Beszélünk itt mindenről, mert megtehetjük.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Bazsee71
őstag
-
Bazsee71
őstag
válasz
fragola.6035
#61372
üzenetére
Wow, gyönyörűek!
-
Bazsee71
őstag
válasz
bajnokpityu
#61338
üzenetére
Az írásom szigorúan CasMo kávékra vonatkozik, más, ennyire világos pörkölést nem próbáltam.
PY kávékkal brillírozott a Major, a Red Baggies Raja Toba is nagyon átjött, csak a CasMo...

-
Bazsee71
őstag
válasz
Mano66
#61336
üzenetére
Már múltkor is írtad, hogy magas hőfokon jönnek a savak, de nem igazán tudom értelmezni. Vagyis egy magyarázatot tudok, de akkor ezt vitára is bocsátanám a nagyközönségnek: én csak akkor tapasztalok ilyet, ha egy adott hőfokon nagyon alulkivonatolt a kávé, így nem jönnek a savak sem, majd a hőfok emelésével jön a megfelel extrakció, és jönnek a savak. De ha tovább növelem, akkor nem a savasság erősödik, hanem a keserűség kerül előtérbe.
Sokszor tapasztaltam hasonlót, mint amit írsz, és rengeteget agyaltam rajta, mert ugye alacsony hőfokon savasabb a kávé, magas hőfokon keserűbb. Nem értettem, hogy egy alacsonyabb hőfokon miért tűnnek el a savak, és jön be egy fura kesernyés víz. A magyarázat pedig az lett magamnak, hogy ott már alulkivonatolt. Egyébként ha nagyon figyeled, az alulkivonatolt íz megkülönböztethető a keserűtől, egészen más ízt hagy a szájban.
-
-
Bazsee71
őstag
Most azon agyalok, hogy legközelebb ha nem fagyasztom, akkor a CasMo kávét akár már 2-3 naposan szétadagolom, talán jobban bírja. Most 11 naposan raktam szét, és a mai 2 próba alapján úgy tűnik, kezd ellaposodni. Az viszont örömteli, hogy továbbra sem citrom.
-
Bazsee71
őstag
-
Bazsee71
őstag
válasz
sz.zs.
#61283
üzenetére
Nagy-nagyon OFF: az eszköz nevéről akaratlanul is a szmokizásra asszociálok, bocsánat mindenkitől.

Parci: szerintem ez a HeyCafé egy jó ideig marad a pulton, mert már azon agyalok, hogy a nyaralás idejére elküldöm Ballószögre egy kis kozmetikázásra.
Egyébként várom, hogy egyszer valami félremenjen, mert ez eddig túl szép. -
Bazsee71
őstag
Daráló podcastben talán éppen ma írtak róla, hogy ha kezedben van mind a kettő, akkor elég meggyőzően a Kinu a nyerő. Az M47-et kézbe véve egyszerűen nem tudok elképzelni precízebb szerkezetet.
Más:
A Warqee-ből sikerül egész jókat húzni, csak a hőfokkal játszok kicsit. 92-nél kezdett ellaposodni, 94-nél már kicsit kevés a sav, erőteljesen jön a fekete tea íz. Így maradtam a 93-on, az előbb pedig szépen adta a mandarint is. Le vagyok nyűgözve.
(De tartom, hogy nem ez lesz a kedvenc kávém.) -
Bazsee71
őstag
válasz
Sinisi
#61260
üzenetére
Szerintem a The Single lesz az.

-
Bazsee71
őstag
Fragolát keresd, van neki hagyományos is, de a PalmTamp mindent visz, onnan nincs tovább.

celf: Azért egy pár kávét igazán húzhattál volna vele, mielőtt szétkapod.

-
Bazsee71
őstag
válasz
gpbenedek
#61224
üzenetére
Osztom a tapasztalataidat, egy világosabb blendnél még adok neki 10s előáztatást, de utána padlógáz. Egy olaszos blendnél pedig a legjobb a hagyományos csapolás, előáztatás nélkül.
CasMo-nál nekem nagyon bevált 20s+40s, 93 °C, 5-6 bar csapolás, 1:2 körül arány. A múltkori Brenda Pinzon és a Warqee is eléggé adja így, bár utóbbi nem lesz kedvenc.
Fragola: diskuráltam Benedekkel, nyaralás után én is teszek egy próbát a PWM-mel.
-
Bazsee71
őstag
válasz
soldier2
#61171
üzenetére
Támogatom, hogy jó előre legyen időpont, mert én meg párommal mennék Budapestre, neki pár héten belül már a novemberi beosztást is le kell adni.
Nem tudom ki mennyire mozgatná a masinát, de meandernél a késsel nem lenne gond, az már most is majdnem bejáratott, és ha jól látom, akkor Parcinál is pörögnek bele a kilók.
Szívesen mozgatom GC-t, a nyomásszabályozással is tudunk játszani, szerintem ez is fontos lenne. Kérdés, hogy mennyire alkalmas folyamatos tesztelésre, de szerintem 5-10 perces körökkel nem lehet gond.
A tesztkávé pedig lehetne most CasMo, hogy igazán megizzadjon vele a társaság.
vTamas35: Nálam igen küzdelmes volt az espresso beállítása, de mint kiderült, a forgórészben igen nagy volt a játék, így inkább meander tapasztalataira adnék, nála eddig jónak bizonyult. Ami tanulságos lehet, hogy ehhez bizony baromi pontos gép kell, szóval fragola a kulcs tényező.
Nem tudom még, hogy lesz-e alkalmam a szabályozott Majorral újra nekifutni a tesztelésnek, illetve őszintén szólva már csak kávézni szeretnék, kedv sem sok van hozzá.
Nem tudom a Majorod járt-e már a ballószögi klinikán, de azt a gyári késsel is érdemes megejteni, utána meg már egy próbát szerintem megér a ZM kés. Ha sikerült elkapni, akkor nagyon jó kávé volt az eredmény.
Parci: Ha ez megnyugtat, munkaügyben megyek, lófrálásra talán fél nap jut, és pont úgy szervezték, hogy az olasz nyaralásunk tervezett indulása előtt 4 órával landol Ferihegyen a gép, szóval egy élmény lesz összeszervezni. Lehet sajnálni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Bazsee71
őstag
Félve kérdem, hogy van-e információtok Reykjavikban ajánlott kávézóról, amit kár lenne kihagyni?
-
Bazsee71
őstag
Nem is nyomok a válasz gombra, annyi minden felreppent itt.

Ha a Royal működik ZM késsel, akkor a Major is fog, ugyanaz a menetemelkedés. De kell hozzá fragola, hogy atompontos legyen, különben megette a fene. Valószínűleg nálam is ez volt. A késtartó fel lett szabályozva, de a tengely vitt bele játékot, nem is kicsit.
Fragola többször leírta, hogy a kúpos őrlők elviselnek egy kis játékot - ezt amúgy a kialakítása is magában hordozza -, a síktárcsás darabok a rendkívül háklisak. Engem pacuha69 teljesen meggyőzött, egy Koppi kávét ittam nála, bődületesen jó volt.
Toobee, szerintem az kimondottan érdekes lenne, főleg ha soldier2 is megjelenne a HG1-nal. A Macskakőben nem éreztem érdemi difit a K10 és az M47 között, bár ott benne lehetett, hogy nekem a PY LXR még nem villantott.
Azt hiszem alakulgat a következő Kávérandi, meg a téma.

Szerk.: A Warqee-nak egyértelműen jót tett a 93 °C, sokkal hátrébb szorult a fekete tea, és jobban jött a barack. Lehet reggel még 92 °C-ot is kipróbálok. Mandarin eddig nekem sehol, de hát ezen nem csodálkozom, a 2/3 is rekord.

-
Bazsee71
őstag
válasz
meander
#61146
üzenetére
Józan paraszti ésszel is baj lenne, ha ezek a dögök nem tudnának valamit. Én annyit olvastam róluk még anno, hogy filterre nem igazán váltak be, de presszóra bajnok mindegyik. Tuti, hogy idő kérdése, mire a kések magukra találnak, illetve mire ráálltok, hogy mit kérnek magától a kávégéptől.
Az időpont kapcsán önző érdektől vezérelve, de valamikor novemberben jó lenne összefutni, felvinném a HeyCafét is. Lenne egy olyan sor őrlőkből, amit érdemes lenne végigkóstolni, talán még egy EK-val lehetne megfejelni (jveres?). Arra a konklúzióra tippelek, hogy itt már ízlés dönt, mert mindegyik jó lesz. Még kicsit nálam is korai messzemenő következtetést levonni, de eddig nagyon úgy tűnik, hogy nem mozdulok a Royal irányába.
-
Bazsee71
őstag
De akkor egyensúlyba kellene hozni a túlvégen egy EK-val vagy ZM-mel.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Pár perce megvolt a Warqee főpróba, csak még oda-vissza zsíroldóztam a gépet, nehogy azon múljék.
94 °C, 22s előáztatás (picit későn kapcsoltam), 44s csapolás 5 baron, 18g->36g. Döbbenet kávé, az első aminél én is kiérzem a zacskóra írt ízjegyek egyikét. Ami picit csalódás, hogy nem a mandarin és az őszibarack tombolt, hanem a fekete tea, de az keményen. Vagy 10-20 másodpercig csak forgattam a csészét és illatoltam a kávét, már ott meggyőző volt, de ott még jobban jött az őszibarack (persze ezt csak puskázás után tudtam ráérteni).
Kicsit bajban is vagyok, hogy merre tovább, mert most így tisztán fekete tea íz maradt a számban, semmi mellékes (még "kávés" sem). 93 °C-on próbálok még egyet, illetve próbálom egy percen belül tartani, mert már szőkült kicsit, hátha picit lehet fokozni az őszibarackot, meg egy kis édességet hozzátenni.
Egyébként ilyen csúnya kávészemeket régen láttam. Nem hibás, nincs vele semmi minőségi probléma, egyszerűen formára, méretre rendkívül inhomogén és ronda. Még az illata sem az igazi, a zacskó nyitásakor már mormogtam, hogy b@szki Balázs ez cumi, ebből nem lesz finom kávé.
-
Bazsee71
őstag
válasz
Rush77
#61104
üzenetére
Tim Wendelboe mutatja a tutit.
Állítólag elég bolondbiztos módszer, én csak nagy ritkán, de adp rendszeresen készít így italt/cuppingol. Szerintem ehhez illik igazán a filter pörkölés. -
Bazsee71
őstag
Most akkor írjam, hogy a K30 kés is vadállat módjára pörgeti a kávét?
18g max. 4s (de majd egyszer lemérem, mert lehet kevesebb), és még a kis tölcsér fölött is képes ellőni, ha olyan az alapanyag.Mondjuk az biztos, hogy 0,5-1 kiló kávékat nem tolnék át rajta egyben, de nálam nincs is ilyen üzem.
-
Bazsee71
őstag
válasz
Bazsee71
#60103
üzenetére
UPDATE: A késtartó forgórésszel együtt felszabályozásra kerül, illetve új csapágyak kerülnek a gépbe. Természetesen ez a megadott árat nem befolyásolja. Október közepéig biztosan Ballószögön tartózkodik, addig a leírtak szerint kérhető fényezés.
Árak:
- daráló electronic villa és babtartály nélkül: fix 120e Ft
- daráló electronic villával és babtartállyal: fix 130e Ft
- fényezés fragolánál (ha még ott lesz a daráló): fehér színre 20e Ft, egyedi szín ezen felül +1-2e Ft -
Bazsee71
őstag
Barista Eszköz Piac FB csoportban Gastroback 42639 45k, Catler CG 8030 50k. Már ha van még merszed.

-
Bazsee71
őstag
válasz
GAgyiXyXy
#61081
üzenetére
Régebben én is jártam párszor a Hét Kávézóban, tök jó hely, Lucky Capet ittam ott. A Kék Elefántra a még különlegesebb kávék miatt "szoktam át", piszok jó savas-gyümis italokat ittam ott. Egész hónapban én sem bírnám, de mostanában egyre nagyobb igényem van rá (ehhez pedig eddig jó társnak bizonyult a K30 kés). Ami éjjel-nappal menne az a PY Yirga.
A2-ben még akkor ittam kávét, mikor Arcaffé volt az őrlőben, azért betérnék újra, mert nagyon jó hely (próbáltuk az ételeket is).
Dockban is voltam többször, ahogy láttam ott annyit tudnak a kávéról hogy savanyú meg nem savanyú, a produktum iható, de nem dobtam hátast. Viszont a málnás gofrit bátran ajánlom.

Szerk.: a géped pedig a legjobb kezekben van, élmény lesz a PID, meglátod.

jolti: Én egy év alatt sem tapasztaltam ilyet.
Parci: Holnap Warqee!

-
Bazsee71
őstag
Képem nincs, de nitro kávénak is hívják. Itt egy videó, indulásnak megteszi.

Szerk.: Októberben egy Man vs Machine rendelés?

-
Bazsee71
őstag
Most, hogy a Kék Elefántban végre vettek egy drágább gépet (bár még mindig nem pár milliós, szóval rezgett a léc), így ismét betértünk. Sajnos semmi szegedi jellegzetességet nem tudtak felvonultatni, így be kellett érnünk presszónál egy CasMo salvadorival, illetve filternél egy La Cabra etióppal. Húztuk a szánkat, de ha már ott voltunk, akkor ittunk is valamit.
A doppio hozta a kötelezőt, a lányok felhőt kértek (filter+N2O). Utóbbi szerintem fantasztikus, jövő nyárra biztos kedvenc lesz otthon.
Illetve nálam eddig kimaradt, így most ittam egy ET-t. Jó kis ital, de nekem túl édes volt a tonik miatt, maradok a felhőnél. -
Bazsee71
őstag
válasz
bajtokarpi
#61010
üzenetére
Nem tudom milyen irányba állítottad, de első körben a javaslatom: emeld bátran a hőfokot, az őrlést állítsd a lehető legfinomabbra (be azért ne fulladjon), a kávé mennyiségét pedig maximumra.
Egyébként ugyanazt a kávét próbáltátok? Mert egy robuszta kávé, vagy robusztás blend olyan kremát tol, hogy a kanál megáll rajta, de meginni gyötrelem. Egy arabika lehet kevesebb kremát ad, de sokkal ihatóbb.
Még egy kérdés: látom a gép tegnapi, de a kávékat mikor vetted/bontottad meg, illetve hogy tároltad?
-
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Milyen okostelefont vegyek?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Energiaital topic
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- AliExpress tapasztalatok
- Androidos tablet topic
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- Gamer egerek és billentyűzetek kitűnő árakon!
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4770K / GTX 1060 6GB /16GB RAM /250SSD + 500GB SSHD
- AKCIÓ! MSI ThinA15 B7VF-449XHU Gamer notebook - R7 7735HS 16GB DDR5 1TB SSD nVidia RTX 4060 8GB
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3971, 94% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B660M i9 13900KF 64GB DDR4 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Zalman Z10 Plus Seasonic750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Amúgy egy Elektra.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


)
