-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
lionhearted #38712 üzenetére
Manapság, ha netre kötött gép van, már nem nagyon létezik olyan, hogy privátszféra.
Max, ha:
a.) offline gépezel
c.) speciális OS-t használsz, pl. TailsAzért ezeknek a megosztásoknak, titkosító kulcs felhőben tárolásnak utána kell olvasni, mert egyrészt külön engedélyezni kell, de a topikjában leírták a szakik.
Én még anno az tesztelős időszakban vetettem fel az adatgyűjtés témát, de itteni MS bennfentesek akkor és most is azt mondták, hogy ők látták miket gyűjt, jelentéktelen adatokat értékelnek ki a gépek...biztos.
De a dolognak a lényege, hogy nem csak az új rendszer csinálja, hanem a korábbiak is. Kikapcsolható, letiltható xy dolog ezzel kapcsolatban, akinek meg nem tetszik, nem használja, ennyi.(#38719) Penty: ezért szerintem se
Olyan elterjedtség és támogatottság van mögötte, amit csak úgy nem lehet megdönteni. Most ezzel volt egy negatív hír róla, előtte meg 100 ajnározó, dicsőítő. A marketingjük mindig is ott volt és már pusztán az nagyon sokat számít.
(#38731) agy73p: ja, eleve azt éri meg támadni, írni rá a vírusokat, ami népszerű és széles körben használt. Ha a Linuxnak lenne desktopon ~90%-a, lehet hasonló lenne a helyzet... ott van pl. az Anroid, legnagyobb szelet a tortából, legelterjedtebb mobil OS= AV kell rá, Play tele van fertőzött appokkal...
(#38726) Syl : hát igen, lehet a kormány asszisztál hozzá, az nem túl szép, de ugyanakkor maga az oktatás megcélzása nem tiltott dolog, más gyártók is csinálják. Aki meg azt akarja, hogy széles körben használt legyen a terméke, annak az ilyeneket is meg kell lépni.
-
Lathronos
őstag
válasz
lionhearted #38712 üzenetére
És akkor a stabilitást ne is említsük, na meg azt, hogy majdnem minden létező vírus az MS termékeire vadászik. Én is ezért váltottam linuxra, de bevallom őszintén tartok egy offline Windows 7-et is a PC-n ha már(voltam olyan hülye) megvettem 2010-ben a Home Premiumot ne vesszen kárba, játékokat amúgy is csak azon tudok futtatni(többé kevésbé problémamentesen) mert a linux ugyebár OpenGL gyorsítást támogat, az D3D-t nem szereti. Netezésre és egyéb feladatokra pedig a linuxot használom. Nagyon meg vagyok elégedve a Mint 17.2-vel, nem is értem, hogy a nyilvántartott PC felhasználóknak miért csak 1%-a használ linuxot?(pedig nem kell MIT-n diplomázott szoftverfejlesztő mérnöknek lenni a használatához)
A linuxot futtató vállalati és nem civil használatú szervereket nem számoltam bele, mert az más kategória.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Max 36GB RAM 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3600, 94% Akkumulátor
- Alcatel tablet // GYEREK MÓD // Számla+Garancia //
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3268, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest