Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #21078528

    törölt tag

    válasz inf3rno #39072 üzenetére

    Szerintem a lapod csak SATA-II, szal nem a Kingston a lassú... :(

  • ubyegon2

    félisten

    válasz inf3rno #39072 üzenetére

    Az a 3-féle frissítési mód nem sok, ami Mint-en van, van még a mintupdate CLI, ha valakinek erre fájna a foga, van az unattanded is. Mint-re elég az a 3, de ennyi meg kell. Próbáld ki egyszer, ha megjelenik a frissítéskezelőben egy csomag:

    akkor ugyanez miként jelenik meg, milyen részletességgel írja le a Synaptic

    illetve a terminal persze a terminal lehetőségei különböző parancsokkal jelentősen bővülnek ;)

    Ezekkel végigmenve a beállításokon, sok információhoz juthatsz a frissítendő csomagról. A mintupdate-ben például itt látható, hogy mindent be tudsz állítani

    és itt, a Rendszerbeállítások - Indítópult-nál lehet ellenőrizni az autó indulást,

    így nem maradhatsz le a frissítésekről, tálcán jelezni fog.
    Ha valamely csomagot nem akarod frissíteni, azt is a Frissítéskezelőben tudod beállítani, elméletileg ha itt beállítasz valamit, akkora Synaptic és a terminal is figyelembe veszi és az alapján frissít, nem lehet például más frissítési metodikát beállítani a Syanpticban és mást a Mintupdate-ben! A frissítési szinteknél érdemes az 1-3 szintet beállítani, a 4-5 hatása sok vitát váltott már ki több fórumon is, kezdőként ezzel óvatosnak kell lenni. Ha nyűgös hw-ek vannak a gépben, akkor mindenképpen érdemes romeo-t kihagyni!

    A meghajtók közötti áttelepítésnek is van sok módja, én kezdőként anno már csináltam a Gparted-del, igen egyszerű, a másolandó partíciót másolás/beilleszt módszerrel áttettem. Teljesen megbízható módszer, arra kell figyelni csak, hogy a célpartíció nagyobb legyen és a program azon belül létrehozza az előző partíció tükrét rajta. Persze ugyanazon fájlrendszer legyen a fogadó hely is.

Új hozzászólás Aktív témák