-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
pepejoe
#61685
üzenetére
Sparky Linux vagy AntiX. Szigorúan csak IceWM vagy LXDE felülettel. Régen még az Lubuntut ajánlgattuk, de a készítők nyilatkozták is, hogy az LXDE-ről LXQt-re átállással már nem gyenge gépekre szánják.
Az sem mindegy milyen Celeron, gondolom nem P2-P3 Celeron, hanem min. P4-es, de még utána is voltak C2D alapjaira épülő P4 Celeronok, meg utána C2D alapokra épülő nem P4 Celeronok, ezek már kétmagosak, és még mostanában is vannak a procikból Celeronok. Mindenesetre az 1,6 GHz nem sejtet bivalyerőt.
-
Skullwipe
senior tag
válasz
pepejoe
#61685
üzenetére
Nem rég belefutottam ebbe, talán jó lesz kiindulónak: https://logout.hu/cikk/egy_smooth_ubuntu_rendszer_kialakitasa_sse_only_at/elozmenyek_mirol_is_lesz_szo.html
kicsit erősebb gépen próbáltam ki (folyton feljön ha nem tiltod hogy már 16-os lts-re frissítss) athlon 3000+-on, és tényleg egész jó, még beállítgatások nélkül másik desktop environment nélkül. Meg volt valami baja a szoftver központnak, de mondta hogy kijavítja magát, és tényleg utána már jó is lett tudtam telepíteni amit akartam. -
válasz
pepejoe
#60398
üzenetére
A félreértés elkerülése végett nekem csak parancssoros CentOS van és nem grafikus.
Senki nem értett félre semmit, inkább te rontod az esélyeidet, hogy Kezdő Linux topikba kérdezel, nem a disztró saját topikjában vagy a Haladó Linuxos topikban. Ennek a topiknak már úgyis mindegy az utóbbi időben mindenki ideír mindent, de sokan nem látogatják ezt a topikot, akik tudnának segíteni.
(ezt segítő szándékkal írtam) -
vargalex
félisten
válasz
pepejoe
#60392
üzenetére
A CesntOS-re fel kell tenni az azonos verziójú guest additions-t.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3360
- Xiaomi 15 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3856
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

CPT.Pirk
