Új hozzászólás Aktív témák
-
ImI87
őstag
Érdekelhet valakit egy sosem használt, gyári eredeti Control fej a Z-5500 hoz?
Kb 10 éve kaptam gariba, de végül ki sem bontottam.Ha valakit érdekel, keressen meg privátban, konkrét ajánlattal !
-
ImI87
őstag
Sziasztok !
Érdekes jelenség történt:
- adott egy 13 éves Z-5500, ami két hete még rendben üzemelt
- úgy döntöttem, hogy eladom, mert már alig-alig használom
- két hete szétszedtem, becsomagoltam, és meghirdettem
- ma jött egy vevő-jelölt megnézni
- összeraktuk, és láss csodást, se kép se hang
- a főkapcsolót bekapcsolva nem világít pirosan a kezelő gombja, meg se nyikkan
- nem történt vele semmi rendkívüli a legutolsó használat óta
(Áramot kapott, a tápkábel nincs megtörve, kipróbáltuk 2 külön kezelővel is, ugyanúgy nem kapcsolt be. A biztosíték látszólag rendben van, ne volt semmi arra utaló jel, hogy elpukkant volna.)Szerintetek mi történhetett?
Mit érdemes kipróbálni?
Van-e ennek még hivatalos szervize, vagy tudtok-e ajánlani valakit, aki foglalkozik ennek a javításával? -
ImI87
őstag
Sziasztok !
Mi lehet a reális eladási ára egy hibátlanul működő Z-5500 nak?
Lehet eladnám, mert már 2 éve csak "dísznek" van...
-
ImI87
őstag
Még mindig nem vettem kábeleket. De kérdezném, hogy az gáz lenne, ha csak a két hátsó hangfalnak vennék új kábelt?
1,65 mm2 átmérőjű OFC réz, 300Ft/m. ez jó lesz, vagy érdemes még jobbat venni? 
-
ImI87
őstag
Köszi az infókat! De v.mi adatokat szerettem volna kérni, hogy milyen átmérő, OFC kell-es, stb.......
1m kábel 500 Ft-ért nem sok egy kicsit? Nekem kéne kb 30m, ami már 15K lenne!
Ha azt mondjátok, hgy van értelme, akkor megveszem, de fölöslegesen azért nem akarnám szórni a pénzt. 
-
ImI87
őstag
Hello!
Vennék új kábeleket a rendszerhez, mert átrendeződik a szoba, és a hátsó kábelek nem elég hosszúak. Így lecserélem mindet, de nem tudom, hogy milyet érdemes. Nyílván nem csöves, de nem is v.mi hi-tech kellene. Milyen árkategórát érdemes venni? Tud v.ki esetleg konkrét terméket és boltot ajánlani?
Köszi! 
-
ImI87
őstag
válasz
Turbolada II
#8162
üzenetére
Én nem tudom ez mennyire szériahiba.
Mint mondtam az enyém már 3 éves, és kb egy hónapja kezdődött a villogás. Szal akkor 3 éve minden széria ilyen? 
Amúgy melyik szériánál tartanak most? PID???
-
ImI87
őstag
Egy kis szösszenet a Logitech support-ról:
Nekem 3 éve megy becsülettel a Z-5500, eddig hibátlan volt minden. Sajnos az ST-ben a LED nekem is elkezdett villogni, főleg magas hangerőnél, a zene ütemére vibrált a fény.
Felhívtam a magyar support-ot, elmondtam mi van, és a cucc adatainak bekérése után csak annyi volt a kérdés, hogy hová küldhetik az új ST-t.

2 hetet mondtak, (végülis 3 hét lett belőle), de ma meg is érkezett a vadiúj ST. Mindezt ingyen és bérmentve, és mindenféle akadékoskodás nélkül (ami máshol szokott lenni).
Többek között ezért is veszek Logitech cuccokat. Bár nem olcsó perifériák, de a pénzéért az ember minőségi cuccokat kap, és a support is elsőosztályú.
Már máskor is kerestem őket, és bármit kérdeztem, mindig tudtak érdemben segíteni. (Nem olyan balfaszok ülnek ott, akiknek fogalma sincs semmiről.......)Tehát RESPECT for Logitec !!!

-
ImI87
őstag
válasz
Laccee89
#5268
üzenetére
Még egy szavazat a Z5500-ra!
Zenéhez is nagyon jó, egy jó hangkarival ki tudod tenni a sima mp3-at is 5.1-be, és úgy nagyon szépen szól, ráadásul teljesen körülvesz a hangorkán!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Annak idején én is pont egy Ozaki B5-ről váltottam. Nem sértésként mondom, de azután a csöves cucc után be fogsz sz@rni a Logitech-kel.

A Genius is ilyen "gagyi" kategória, a Z5500 tudása és szolgáltatásai nagyságrendekkel jobbak, ez persze megjelenik az árcédulán is.
Ha teheted, és jót akarsz magadnak, akkor mindenképpen ezt vedd, mert ilyen árért nincs jobb a világon. (nyílván többszázezres hi-fi cuccok jobbak, de......)
-
ImI87
őstag
Hello!
Már több mint 1 éve használom ezt a hanfalszettet, és imádom............
Most olyasmit vettem észre, hogy nagy hangerőnél (kb 70% felett) a center kicsit cicereg.
Ilyen eddig nem volt, lehet, hogy kezd behalni? 
A hangkari X-Fi Elite Pro, vista 64bit. Az összes drivert és a win-t is újraraktam, de a hiba megmaradt. Ja, és csaka center csinálja ezt.
Van v.mi ötlet, hogy miért lehet ez?
Gariba emiatt nem viszem, de ha elkezd erősödni a cicergés, akkor már kénytelen leszek..... -
ImI87
őstag
Hello!
Ha tényleg lehet, akkor hogy lehet? Vagy melyik dolgozik jobban?
Egyébként lepróbáltam a hangfalakat rendes DTS és DD hangú DVD-vel, és tök jó, hogy a hangfal maga felismeri és azonnal hozzáálítja az efektet. fasza
Még v.mi: Szóval megvettem ezt a Z5500-at meg egy X-Fi Elite Pro-t, úgyhogy hangügyileg a toppon vagyok, de van pár megoldatlan probléma:
1) Leadtek PVR2000 tunerem van és a Tv hangja fele annyira szól mint azelőtt a Live 5.1-gyel. Minden frankón be van állítva, hangforrás az AUX, hangerő 100%, de mégis olyan halk
.
2) Ha a digitális (coax) bemetet használom, és a hangkártyán be van kapcsolva a CMSS-3D, akkor recseg a hangfal.
Úgy kb ennyi ami zavaró. Mindemellett nagyon állatul szól minden. Kezd szétesni a szobám tőle
Ha valakinek van ötlete a magoldásra akkor légyszi írja meg!
Köszi!
ImI
[Szerkesztve] -
ImI87
őstag
-
ImI87
őstag
Hello!
A gond az volt, hogy nem volt kipipálva a Creative programban a Bass Redirection. Pedig emlékszem rá, hogy kipipáltam, de lehet h véletlenül 2x kattintottam.
De így már minden frankó, és állati a cucc.
Elkezdtem döngetni, és egy kopogó hangra lettem figyelmes: a telefonom ugrált az asztalon
( és még volt 4 egység a hangerőnél)
Örülök, hogy megvettem, mert fantasztikus

Előre szólok, hogy majd holnap d.u. bombázni foglak titeket kérdésekkel, mert meglesz az X-Fi Elite Pro, és gondolom belefog telni egy időbe, mire mindent faxán beállítok.
Megvettem a coax-ot is, úgyhogy lesz digitális kapcsolat is. Ezzel kapcsolatban: az megoldható, h egyszerre be legyenek dugva az analóg kábelek és a coax is, és a soundtouch-on egyszerűen arra váltom át, amelyik éppen ideálisabb?
Köszi! -
ImI87
őstag
Köszi mindenkinek a segítséget, megoldódtak a problémák.

-
ImI87
őstag
Hello!
Az a baj, h a tesztben is olyan halk. A szatelitek szólnak, a ménynyomó ilyenkor is csak halkan duruzsol.
Este kipróbálom digitális kábellel. Tudom, h a zene nem ''igazi'' 5.1-ben szól, de egy tuc-tuc számnál annak is kéne működnie rendesen, nem?
Szombaton jön meg az X-Fi, akkor lesz windows reinstall, ha úgyse lesz jó, akkor meg gari

Egyéb ötletek, lehetőségek? -
ImI87
őstag
Hello!
Ma én is a Logitech Z-5500 tulajok táborába kerültem, és el vagyok ájulva minden téren. A csomagolás, a precizitás, a design, egyszóval minden. A PID száma R646, és nem zúg, nem puffog, lámpakapcsolásra sem ad ki semmi zajt, szóval nagyon frankó.
DE van egy óriási probléma. A mélynyomó egyáltalán nem szól

Jelenleg egy SB Live! 5.1 hangkártyám van, analóg módon rá van kötve. 25x megnéztem minden kábelt és csatlakozót, minden rendesen be van dugva. A Creative programban 5.1-re van állítva, a Windows hangbeállításokban is. AC-3 decoding és Bass Redirection ki van pipálva, tesztben meg is szólal minden hangszóró (a center is). A Soundtouch-on is 6ch Direct-re van állítva. Kipróbáltam, hogy kihúzom az 5 szatelit hangfalat, és jól feltekertem a hangerőt, de ilyenkor is csak halk morajlást adott ki a mélynyomó.
Úgyhogy végképp nem értem, hogy miért nincs basszus.
Aki tud légyszi segítsen, mert sírni lenne kedvem.
Köszi!
ImI
[Szerkesztve]
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Autós topik
- Samsung kuponkunyeráló
- Path of Exile (ARPG)
- BestBuy topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- MWC 2026: Könnyen megmarkoltuk a Lenovo Legion Tab ötödik generációját
- További aktív témák...
- Általános igazgatóhelyettes tábla üvegből eladó
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Lenovo T14S Thinkpad FHD IPS i5-1135G7 16GB RAM 256GB SSD Intel Iris XE Graphics Win11 Pro Garancia
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L - i5-1135G7 I 8-16GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Ha azt mondjátok, hgy van értelme, akkor megveszem, de fölöslegesen azért nem akarnám szórni a pénzt. 
Mint mondtam az enyém már 3 éves, és kb egy hónapja kezdődött a villogás. Szal akkor 3 éve minden széria ilyen? 
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ilyen eddig nem volt, lehet, hogy kezd behalni?

.
Ha valakinek van ötlete a magoldásra akkor légyszi írja meg!
