-
Fototrend
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
kushwavez
senior tag
válasz
#68216320
#36672
üzenetére
A laptop igen szenvedős tud lenni.
Tapipad: használj VoodooPS2Controller-t
Battery: ECEnabler.kext (lehet önmagában még nem elég, próba cseresznye). Ha a battery nem működik, lehet maga a telepítő sem fog.
iGPU: Itt ki kell választanod a megfelelő ig-platform-id-t és azt beállítani. Dortania guide szépen leírja, hogy kell.. sajnos ez is próbálgatós és időigényes tud lenni, én jelenleg is szenvedek egy X1 Extreme laposnál vele.
Ethernet: AtherosE2200Ethernet.kext
Audio: Ez is nagyon próbálgatós, néha elég nehéz megtalálni a megfelelő layout-id-t + készülj fel, hogy a combo jack-ed tuti, hogy nem fog működni ha combo jackes fülest akarsz bedugni. Van hozzá ALCPlugFix, ami néha jó, néha bugos. legtöbb esetben bugos.
WiFi: Az összefoglalóban találsz egy listát a támogatott kártyákról, igazából ha olyat választasz ami natív azt beteszed és megy. DE!! ha van a laptopodon BIOS whitelist akkor ha cseréled a wifi kártyát akkor nem enged bebootolni a BIOS. Utána kell nézni van-e ilyen. A legtöbb újabb laptopban ilyen nincs már.
Aztán ott az USB is, amit legtöbbször patchelni kell, erre is van egy guide a Dortanian
Sajnos a laptopra 2x-3x annyi időt kell szánni mint egy asztalira.
EDIT: Ohh bocsáss meg, az Audio résznél úgy látom neked külön van a speaker és a mikrofon?? akkor viszont szerencséd van!
-
tlac
Topikgazda
válasz
#68216320
#36672
üzenetére
azzal a killer hálókártyával is lehet még gond

az nvidia kártyát valószínűleg majd le kell tiltani valahogyan, ha biosból nem megy, akkor majd trükkösebben
állj neki, aztán majd kiderül meddig jutsz
összefoglaló kicsit elavult, de kezdésnek megteszi ha nagyon új még minden
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Lenovo X13 Yoga G1 - i5-10G I 8-16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Xiaomi 11T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650 R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4070 Ti 12GB Asus TUF Gaming GT 501 750W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3622, 94% Akkumulátor
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest


tlac
