-
Fototrend
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
yodee_ #20937 üzenetére
A) RB5009 + 2.5G switch amin van SFP+ port + DAC kábel
Itt rajtad áll, hogy a switchből rendelsz te is kintről olcsón, vagy veszel itthon mondjuk CRS310-es mikrotiket. Nem tudom mik az igények, kell e VLAN, kell e hogy menedzselhető legyen stbB)
Valami X86 PC amin vagy linux alapon vagy proxmox alapon fut CHR + 2.5G switch + CHR licence
Itt játszik akár az RTL8125B is.C) Odroid H2+/H3+ kiegészítő netcarddal (ha kell, ha nem alapból van 2db 2.5G portod, 1 betáp, 1 meg mehet a switch felé) + CHR licence + 2.5G switch.
Ez kb majdnem ugyanaz mint az x86 felállás, mert végső soron az Odroid is x86. Esetleg van már millió ilyen pocket PC alin, de azok sem olcsóbbak ahogy nézegettem őket, viszont ott már elérhető az i225 NIC, de rOS szempontból azzal is ugyan ott vagy mint az RTL8125-el nem támogatott natívan.
A "B" és "C" opció estén annyival vagy előrébb, hogy tudsz a cuccon más is futtatni, akár torrent szervert, akár NAS-t, etc etc.Szerk:
Illetve ha már adott egy meglévő x86 PC akkor opció lehet akár egy CCR2004-1G-2XS-PCIE kari is ez már tud 2xSFP28-t (25Gbit) de ebbe meg kell akkor egy 10G rezes SFP+ ami melegedni fog.
Ugye ha ki lehetne hagyni a szolgáltatói eszközt, és mehetne direktbe fiber a saját eszközbe akkor az lenne a legjobb, de idehaza nem (meg külföldön se igazán) járható út, mert nem engedi egyik szolgáltató sem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen TV-t vegyek?
- Szevam: Csányi Vilmos - Az elveszett ember
- Fontos marad a nyílt forráskód az Intelnek, csak nem a megszokott formában
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Windows 11
- Diablo IV
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Óra topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- ASUS TUF Gaming F15 gamer laptop
- S. Mario PC! Hogy fusson a Super Mario! I5 14400F / RX 6900XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Motorola edge 40 neo - makulátlan, ár-érték bajnok
- Dell Latitude 5500 8.gen-i5/16GB RAM/256SSD/WIN11/GARANCIA
- LOQ 15IRX9 15.6" FHD IPS i7-13650HX RTX 4060 16GB 1TB NVMe magyarított (lézerezett) vbill gar
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest