-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. december
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
márkaspecifikus topikok: (Asus, TP-Link, Cudy, Xiaomi, Mikrotik stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
Elvileg úgy megy, hogy azonos SSID és jelszó kell hozzá, és akkor lépkedhet mindig az erősebbre AP-re, ha a kliens támogatja ezt. [link] Nem tudom, hogy kell e ezen felül még bármi az AP-ken, nekem az a benyomásom, hogy innentől a klienstől függ, hogy ténylegesen változtatja e az AP-t vagy sem amikor mászkálsz a lakásban. Gondolom ami számít az a wifi típusa (ac, ax, stb.), azonos frekvencia, azonos SSID, azonos jelszó és azonos titkosítás, illetve jobb eltérő csatornára rakni az egyes AP-ket. Szóval elvileg a CB-vel is össze tudod hozni az AP-idet, ha ac wifit használsz. Ha ax-et akarsz, akkor a CB-n jobb kikapcsolni a wifit és csak az AP-kkel szórakozni. A mesh akkor kell, ha nem tudod kábellel bekötni őket, mert akkor egymással vezeték nélkül kommunikálva közvetítik az adatot. Én nagyjából ennyit tudok a témáról, de ez is bizonytalan, alapból nem szeretem annyira a wifit és ha lehet, akkor kerülöm. Majd mások kijavítanak, ha ez így téves.
-
Anonymus23
veterán
Igen, kb ennyire egyszerű, ITT leírtam valakinek, hogy hogyan is kell, de van fenn róla jó pár YT videó is.
-
-
inf3rno
nagyúr
Amit szoktak, hogy access point-okat tesznek ki vezetékkel, vagy lehet mesh-elni, ha nem akarsz vezetéket húzni, de az csökkenti a sávszélességet úgy hallottam. A Grandstream és Ubiquiti AP-ket tudom ajánlani. Apróról viszonylag olcsón beszerezhetőek a régebbi modellek és elég jó a hatósugaruk. A wifi routerekkel én valahogy sosem voltam kibékülve, de ez szerintem valami egyéni szoc probléma lehet nálam. Állítólag az Asus-ok elég jó ár-érték arányúak. Egyébként két routert egymás után kötni nem ajánlott, egyáltalán nem erre találták ki őket, a router után switch vagy AP az ajánlott vagy 1-es LAN-ba dugni a második routernél a kábelt a WAN helyett, és NAT-olást, DHCP-t, ilyesmiket kikapcsolni amennyire lehet. Nyilván még ettől sem lesz cél eszköz, ha nincs benne AP mode, mert nem erre gyártották.
-
WestBam
senior tag
Ez azért vicces mert reggel óta egyfolytában nyomkodtam hajtva egy ilyen routerre, aztán be is jutottam, kosárba is tettem de megerősíteni egyszer sem sikerült a megrendelést, az utolsó lépésnél mindig hibát írt, majd a kosárból is kivette a routert. Betettem kb. 10-15 alkalommal és addig csináltam ezt folyamatosan míg azt írta, hogy elfogyott. Tavaly is felrobbantottak mert halott volt az oldal, idén sem sikerült vásárolnom, botrány

Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- PC konfiguráció összeállítás igény szereint, csak új nem használt alkatrészekkel, garanciácal!
- Lenovo P1 GEN 5/16'WQUXGA 4K TOUCH/i7-12800H vPro/32GB DDR5/4TB SSD/RTX A4500 16GB GDDR6/GARANCIA!!
- Xbox Series X, kitisztítva+újrapasztázva, 6 hó teljeskörű gar., Bp-i üzletből eladó!
- Nintendo Switch OLED Mario Edition 20.5, 512GB MicroSD + Android + Atmosphere, 3 hó garanciával
- Eladó alaplap + processzor + memória + hűtő
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- AMD AM4-es HP OMEN 25L GT12 alaplapok - B550 chipset
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



Gubek-Einste
Dr.NX
