-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
toldy
őstag
válasz
mrbig25
#10130
üzenetére
Miért nem rakod a vga fölé őket? "népszerű" megoldás.
-
válasz
mrbig25
#10130
üzenetére
Igen, tapasztaltam a hosszú VGA-val járó nehézségeket, de nem nagy gond, főleg ha nem szedi szét az ember naponta a gépét.
Először, én is azt csináltam, amit mondasz, hogy lejjebb tettem 7-8mm-el a furatokat, úgy, hogy a hűtő alja elérte az aljlemezt, a csonkok pedig lent voltak. Így be tudtam tenni a gyári ODD/HDD keretet, de a 3,5-es meghajtónak már nem jutott hely. Ezért jutottam a jelenlegi megoldásra, hogy a radiátort a táp alá tettem. Így elfér minden, sőt, ha nagyon kellene, akkor még egy 120x25-ös ventit is oda lehetne tenni a radi alá, ami felfelé tolja a radiátoron meg a tápon keresztül az elölről bejövő friss levegőt.
Új hozzászólás Aktív témák
- MSI A78-G41 PC Mate (MS-7793) AMD FM2+ alaplap
- RAM Bazár!!! Corsair, Hyperx, minőségi fémházas DDR4-es RAM-ok kiárusítása 8-32 GB-ig akár KIT-ben i
- GIGABYTE B760 GAMING X AX WIFI - Garancia 2027.09.06.
- Eladó új Asus Prime Z690-P D4 (3+1 db), AJÁNDÉK 256 GB M.2 SSD-vel és SSD hűtőbordával
- SK Hynix 16GB DDR5 4800Mhz laptop ram több db!
- Samsung Galaxy S23 / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 65C4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest



