-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
mrbig25
#10130
üzenetére
Igen, tapasztaltam a hosszú VGA-val járó nehézségeket, de nem nagy gond, főleg ha nem szedi szét az ember naponta a gépét.
Először, én is azt csináltam, amit mondasz, hogy lejjebb tettem 7-8mm-el a furatokat, úgy, hogy a hűtő alja elérte az aljlemezt, a csonkok pedig lent voltak. Így be tudtam tenni a gyári ODD/HDD keretet, de a 3,5-es meghajtónak már nem jutott hely. Ezért jutottam a jelenlegi megoldásra, hogy a radiátort a táp alá tettem. Így elfér minden, sőt, ha nagyon kellene, akkor még egy 120x25-ös ventit is oda lehetne tenni a radi alá, ami felfelé tolja a radiátoron meg a tápon keresztül az elölről bejövő friss levegőt.
Új hozzászólás Aktív témák
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- LEGO klub
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Parfüm topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- iKing.Hu - Google Pixel 10 Tensor G5, 120 Hz OLED, tripla kamera-128 GB Használt, karcmentes Gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 15 Pro 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- ÚJ HP EliteBook 6 G1a Ryzen 5 PRO 230 4.9GHz 32GB DDR5 1TB FHD+ 16:10 már jobbik kijelző, gar 2028
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

