-
Fototrend
Mozilla Firefox
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kékes525
félisten
válasz
Kernel
#53253
üzenetére
Lehet hogy az volt, mert nekem is be van pipálva. Azonban az újraindítás után jó volt. Többször tapasztaltam már, hogy addon frissítéseknél sokszor kell az újraindítás akkor is, ha a telepítéskor erre nem figyelmeztet. Ez az agresszív cache miatt lehet, amit a gyorsítás miatt csináltak. Erre van egy Empty Cache addonom is, amivel gyorsan tudom törölni a cache-t.
-
frem1790
őstag
válasz
Kernel
#43017
üzenetére
Biztosan igazad van, de megmondom őszintén Én csak nagyon alap felhasználó szinten vagyok otthon a számítástechnikában(már csak a korom miatt is) és sürgősen szükség volt a gépre. DJ. Ru$y rátapintott a lényegre: pánikszerűen történt az újratelepítés. Ezt a másik oprendszeres dolgot értem de nem biztos, hogy meg tudnám csinálni, úgyhogy marad a másik megoldás.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
-
-
válasz
Kernel
#42941
üzenetére
"Ez egy szép kerek mondat. Hányadikos vagy?"
Hát, nem tudom, de ez így ebben a formában szerintem minden, csak korrekt nem.
"aki a magyar nyelvet alázza, csúfolja, másokat bosszant?"
Persze, mert gondolom feltett szándéka, sőt, életcélja, hogy alázza a magyar nyelvet.
"Térden csúszni, vagy mégis mire gondoltál?"
Kicsit szélsőségesen tetszünk gondolkodni.

Értem én, és egyet is értek vele, hogy a nyelvünk ápolása fontos, na de azért próbáljunk már meg egészséges mértékek között maradni.

-
-
mekker
őstag
válasz
Kernel
#42907
üzenetére
Egyébként itt található az ezzel kapcsolatos beállítások nagy része:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
és
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics@skynet
Igen, a ClearType miatt ilyen, bár ez a valóságban nem egészen így fog látszódni a monitoron.
Az egyik greyscale AA-t, a másik meg subpixeles AA-t használ. Ha megkeresed a Cleartype beállítást Win keresőben és kiveszed a pipát, akkor megnézheted milyen nélküle. Ha kikapcsolod, akkor a FF sem fog Cleartype-ot használni. -
Steelmanus
addikt
válasz
Kernel
#42801
üzenetére
Nekem csak dedikalt videokarim van, integralt nincs, ha kikapcsoltam a hardveresgyorsitast akkor kb 100 MB-al kevesebbet evett a videomemoriabol. Csak 1440x900-as a kijelzom, igy evett 230 MB-ot amikor pesten nezelodtem, de nem akadt vagy fagyott volna, meg igy hogy kikapcsoltam a hw gyorsitast is.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Kernel
#42770
üzenetére
Később tesztelgettem még, következő a lényeg. A térkép használata közben 600 MB fölé megy a grafikus memóriahasználat.
Ha az UEFI-ben 256 vagy 512 MB-ot adok neki, az kevés, mert hiába lenne még virtuális tartalék, az nem jó neki. Lehet, ebben az is szerepet játszik, hogy a lapozófájl is le van tiltva, vagyis minden szabad helyet elfoglal a rendszer a fizikai RAM-ban, ami itt összesen csak 4 GB (Windows eleve csak 32 bites).
Ahol a görbe letörik, ott lerohadt a Firefox:
Itt egy másik ábra, 1 GB dedikált GPU-memória dacára kevesebb tartalék jelenik meg (magasabban van a görbe), mégsem tudtam lerohasztani:
Tehát úgy néz ki, a zavartalan működéshez (ezen a hardveren) 1 GB dedikált memória szükséges, 512 MB kevés:
-
Steelmanus
addikt
válasz
Kernel
#31103
üzenetére
Más gondom van, tegnap óta a Youtube Center Greasmonkey script nem működik rendesen
Eppen akartam en is jelezni, hogy a Youtube Center nalam sem mukodik jol jelenleg, lecsereltem a YousableTubeFix-re az meg jo.(#31101) Johnny Cage Ha nem hasznalod az IE 10-et, marpedig sokan panaszkodnak ra akkor erdemes leinstallalni ezt:

Az IE 10-et W8-ra optimalizaltak ez a W7 frissites csak amolyan reszmegoldas, mar en is gondolkozom az eltavolitasan.(#31103) Kernel
A Plugin Container kilovese ha nincs ra szukseg uj valtozo eredetileg nincs ilyen a prefs.js-ben, manualisan kell letrehozni.
A FireFox 13.0 verziotol valtozott:
dom.ipc.plugins.unloadASAP Logikai True -
pre2
csendes tag
válasz
Kernel
#30323
üzenetére
Újrarakták a gépem, és hiába volt beállítva, hogy mentse az előzményeket, nem tette... és hiába raktam újra a mozillát, újra csak azt tapasztaltam, hogy nem tette... viszont
rájöttem a hibára... Kaptam Öcsémtől cc cleaner-t
na és asszem, többet nem is kell írnom
most már megmaradnak az előzmények....
köszönöm a segítséget! -
Steelmanus
addikt
válasz
Kernel
#30295
üzenetére
En szerettem volna az egesz Profile mappat a ramdiskbe iranyitani, ezek alapjan eleve abban tarolodnak a cache-ek is, de eddig nem sikerult megcsinalnom azzal amit scope2007 ajanlott, a linken RamDisk progit ajanljak, de ahhoz telepiteni kellene a dotnet 4.0, amit nem szeretnek.
A SoftPerfect RAM Disk nem ker dotnetet.
Te hogyan novelted a Cache memoria meretet magaban a configban, vagy kell az uj bejegyzes?
Nalam jelenleg igy nez ki.
-
Steelmanus
addikt
válasz
Kernel
#29958
üzenetére
Most W7 alol irok. Erre az op.rendszerre es a W8 op.rendszerre is feltelepitettem a DirectX-9.0c-2010.06 verziot, mert hiaba a DX10, a W8 ala is kell a DX9 frissites. En ugy tudtam hogy a DX-en + a VGA driveren keresztul megy a hw gyorsitas, meg a fontok renderelese is, de persze ez nem biztos mert lehet rosszul tudom. W7 alatt 12.12-es videodriverrel igy nez ki, a gfx.content.azure.enabled True-n van direkt kiprobalasi celbol.
Abban igazad van hogy a Flash es az oldalak gyorsitasa nem egy es ugyanaz, de ezek szerint az oldalak gyorsitasahoz megfelelo driver tamogatas is kell.
-
vlevi
nagyúr
válasz
Kernel
#29954
üzenetére
Sajnos erőlteti a Microsoft Cleartype-ot, annyira, hogy a Win7-hez (és Office 2007, vagy 2010) alapértelmezett betűtípusa, a Segoe UI csak bekapcsolt Cleartype-al néz ki elfogadhatóan.
De Pl. az új Office 2013 megintcsak elment abba az irányba, amit az előbb írtam, amit a Win8-nál láttam. Hogy csúnyábbak a betűk. -
DS39
nagyúr
válasz
Kernel
#29947
üzenetére
na látod ez már szemkápráztató, ezt nehéz olvasni, amit viszont HZoli87 linkelt, olyan nálam is, és én kényelmesen tudom olvasni.
Win7 ClearType fontot használok, XP után fura volt, aztán kiválasztottam a nekem megfelelőt (lehet így finomhangolni), és azóta szépen olvasható minden.
(mondjuk nálam a hardveres gyorsítás nincs bekapcsolva a FF-ban) -
vlevi
nagyúr
válasz
Kernel
#29793
üzenetére
Van jopar dolog amit nem tud a krom, szoval nalam eselyteln.
- nincs oldalso konyvjelzosav. anelkul pedig nekem fullhd 23" tul szeles.
- az utolso lap bezarasakor bezar a bongeszo is. utalatos.
- es vegul valamelyik valtozat ota lap valtasok kozott bevillan egy nagy feher uresseg, es csak utana az az oldal, amire atvaltok.
- de a szinkronizacioja sokkal jobb, mint a ff-ban. -
DS39
nagyúr
válasz
Kernel
#29793
üzenetére
kevésbé testre szabható, mint az FF, az about:config-ja sem olyan kiterjedt funkcionalitással bír, a bal oldalra nyitható könyvjelző ablak is hiányzott nekem (bár ez lehet van kieggel, ezt nem tudom), meg amit írtál, minek kétszer csinálni mindent, mikor maga a böngészési élmény már hasonló, meg amióta privát böngészés is van FF-ben tényleg felesleges a kettő egyszerre.
-
nokamiki
senior tag
-
Eternitys
aktív tag
válasz
Kernel
#29640
üzenetére
ez a cimke vs. almappák eléggé megosztja sz embereket. kinek mi a megfelelőbb... szerintem az lenne a legjobb megoldás ha mindenki választhatna melyik módszert akarja használni.
amúgy a másik nagyot a Yahoo Bookmarks-t most próbálgatom, vélemény:
viszonylag szép a felület, lehet almappákat is csinálni benne, van egyes könyvjelzők gyors elérésére is lehetőség a Yahoo Toolbaron keresztül, stb... nem rossz.viszont amit hiányolok a Yahoo-ban is az a "Leírás" megjelenítési lehetőség a könyvjelzők alatt.
régen volt benne de már nem találom, nem tudom hova lett, vagy miért/mikor vették ki belőle ezt és a weboldalak előnézetét is. Itt egy videó róla milyen volt: [link]kár volt rajta változtatni. ebben benne volt mindkét kersési lehetőség is (cimke vagy mappa alapján).
uhogy még keresgélek valami megfelelőbb megoldást...
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
● Mozilla blog az ITcafé-n.
- Blogbejegyzés Hidegben sem fagy az új Firefox
- Blogbejegyzés Biztonságban ünnepel a Firefox
- Blogbejegyzés A Firefox követés elleni védelme és egyéb biztonsági szolgáltatásai
- Felhő alapú adattárolás (Dropbox, stb.)
- MWC 2026: Könnyen megmarkoltuk a Lenovo Legion Tab ötödik generációját
- Mesterséges intelligencia topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kés topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H110M i3 6100T 8GB DDR4 250GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Kolink Inspire K2 aRGB 400W
- HIBÁTLAN iPhone 14 Plus 256GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4561, 100% AKKSI
- Akció! Csere-Beszámítás! Asus Zenbook 14 UM425IA! R7 4700U / 8GB / 512GB SSD!
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T2000 32GB 512GB 15.6" 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
De az tuti, hogy a Quantum előtt még megjelentek a könyvjelzőknél.







(lapozófájl 0, 2GB RAM van de 512MB ebből állandó ramdisk)



KAMI911