Új hozzászólás Aktív témák
-
Imi156
csendes tag
Sziasztok!
My AUDIO 916 QI hez keresek gyári romot és hozzá leirást.
Előre is köszönöm. -
válasz
Rambovits #5298 üzenetére
A miskolciak veled is hernyoznak, 4.22 hivatalosan nincs is ra, a 4.1 se lett ra ... meg kellett volna nezned a buildprop file-t hogy kideruljon mit is soztak rad...de tuti nem a gadmei e8hd (myaudio 808dcc-t) nix kamera, mondjuk nem hatrany ha nincs, mert ami benne van nem sokat er,4.22 is erdekesen hangzik...amit vissza vittel az valami uj keletu kacatjuk...
-
Rambovits
senior tag
Visszavittem megint, átvették, küldtek e-mailt a myaudio-nak, hogy sietve csinálják a dolgot.
-
Gagga1
csendes tag
Szépjóreggelt kívánok!
Van nekem egy 808DCC tabletem, ezt szeretném összekötni egy samsung 6100 led tévével, ha lehet.
Internetes hírek olvasata, tippek után megvettem a HDMI átalakítót kábellel, összekötöttem a teblet mikró HDMI csatlakozóját a tévé HDMI csatlakozójával. Bekapcsoltam és wifi, internetes kapcsolatra állítottam a tabletet, a tévén bekapcsolás után átálitottam HDMI/2 akármire ahová a kábelt bedugtam. Közben próbálgattam más lehetséges fotó, videó ablakokon keresztül elindítani, de se kép, se hang. Légyszi segíteni abban, hogy mit hova dugjak be, milyen beállításokat kell eszközölni a tableten vagy a tévén, hogy elinduljon a program. Mivel én már egy kicsit öregebb és a technikát nehezebben értő nagypapa vagyok, kérlek benneteket, hogy tippjeiteket érthető formában írjátok meg. Köszönettel minden segítőnek. -
Rambovits
senior tag
Ne megkerült a kicsike. Visszajött szervizből, nem kaptam helyette cserekupont, mert javították. Előlap csere, hátlap csere, akku csere. 4.2.2-es androidot raktak fel, valószínű megoldották a wifi problémát, mert antutuval wifivel és anélkül is 13.3k körüli értéket produkált. Az egyetlen bökkenő csupán az, hogy olyan hátlapot raktak rá, amin a hátsó kamerának egyszerűen nincs hely. De szoftveresen sem ismeri fel, szóval nem tudom ez mi... Valószínű visszaviszem, hogy ne hülyéskedjetek, ez eddig fényképezni is tudott...
-
DVzse
csendes tag
[link] Ezt a romot kipróbálta már valaki, tegnap letöltöttem, ma felrakom, videó alapján jónak tünik.
-
Mixmonsterx
csendes tag
Nekem 1,5 év alatt sem dudorodott fel az akku
már egy Beex Minibee 3G van helyette
-
itaprak
csendes tag
igen velem is ez volt. újraindításig ment csak az érintés érzékelés.
nyomok egy factory resetet, akkor utána megint jól megy a következő kikapcsolásig.
most próbálom kitalálni, hogy mitől, mert amíg nem indítottam újra, addig nagyon jó volt..
-
DVzse
csendes tag
860s2-cm10.2-singleuser_compatibility-rc2.zip >>> ezzel elsem indul
Komoly na ez a 4.3.1 sem jó semmire, legalábbis erre a 808DCC-re biztos, hogy nem.
Most még visszarakom az e8hd-cm10.2-singleuser_compatibility-rc2.zip -et kicsit szétnézek benne és megy vissza az olasz már bevált rom és felejtős ez az egész hóbelebanc...Jó hír kezd dudorodni az aksim :-)
és ha minden jól megy áprilisig kipurccantom (ekkor lesz 1éves) és én is beállok a komolyabb tabosok táborába, remélhetőleg. -
DVzse
csendes tag
Most cserélgetem a compatybility zipeket.
-e8hd-cm10.2-singleuser_compatibility-rc2.zip >>> nincs wifi
-870s2-cm10.2-singleuser_compatibility-rc2.zip >>> rosszul forog a kijelző, és itt nem is jött helyre vagyis nem működött az éritője.
Most megy fel a 860s2-cm10.2-singleuser_compatibility-rc2.zip erre kiváncsi leszek, mi nem fog menni benne. -
pimi50
aktív tag
válasz
Fritz Teufel #5271 üzenetére
Persze, így korrekt. A harmadik meccs után már senki sem várhatja el, hogy ugyanazt a trágyát elvidd.
-
Fritz Teufel
addikt
Nem is csereutalványt kaptam, hanem készpénzt. Ráadásul nekem már a harmadik kör lett volna, ami már igencsak aggályos. Azért szart mégsem sózhatnak az emberre a végtelenségig. Ott a rengeteg precedens továbbá, hogy a pénz visszaadták vagy csereutalványt mert a javítás is bizonytalan, hiszem ugyan az a szar lesz beletéve, ami csak ima mellett éri meg a 2. életévét.
A levásárlást meg félreérted szerintem és talán sokan mások is: a levásárlás a te vagyis a vevő érdekében tilos, hogy ne tudjanak megkötni hátrányodra. Mivel a törvény neked kedvez, így az, hogy ők a pénzt visszaadják, cserébe te náluk vásárolsz (ne adj Isten drágábban másik készüléket) azzal mindenki jól jár. Természetesen a MyAudio-t kivéve. Ha valaki náluk vásárolt, volt rá példa, hogy elengedték az illetőt a pénzzel. Nyilván, itt a cég jó hírének megőrzése érdekében tettek így.
Szóval, pénz vissza és mehet a "levásárlás" valami igazi tabletre.
-
pimi50
aktív tag
válasz
Fritz Teufel #5269 üzenetére
Ez azért nem ilyen egyszerű. A javítástól nem zárkózhat el, erről (is) szól a jótállás. Csak ha a szervíz javíthatatlnnak nyilvánítja, akkor játszik a csere (ezt is el kell fogadni, ha értékkülönbség nincs), vagy a pénzvisszafizetés. A csereutalvány nem (szabályos) megoldás.
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
rheaume #5268 üzenetére
Mind a kettő jó választás, de a Samsung mellett szól, hogy ők néha adna ki ROM frissítést, az Asusnak ez a gyenge pontja.
Ez nem volt olyan egyszerű, nekünk kellett kitaposni az utat számotokra. A mostani megoldás, hogy egyből a pénzt kéred vissza és tőlük veszed az igazi tabletet (ezt nem nevezném annak). Javításba semmiképpen NE menj bele. A csere értelmetlen, ha csak nem ugyanabba a kutyagumiba akarsz belelépni.
-
rheaume
csendes tag
válasz
Fritz Teufel #5267 üzenetére
Szia, igen Te voltál az egyik, illetve Rambovits sorstárs, igaz ő nem írta konkrétan hogy a fehérváriba vitte, csak az adatlap alapján gondoltam. amugy Neked rögtön a pénzt adták vissza, vagy próbálkoztak előbb más megoldással?
nagyon bízom benne hogy visszakapom a pénzt, és nem javítják, vagy csere készüléket adnak. elvesztettem a bizalmamat. galaxy 3 7.0 és asus memopad hd 7 készülékeket nézegettem, még döntés nincs, majd ha aktuális lesz körbejárom a témát
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
rheaume #5256 üzenetére
Én vagyok az a fehérvári, akiről írtál. Én pixel hibával és az alvó állapot problémával vittem vissza. A puffasztott akkumulátor akkor még nem öltött katasztrofális méreteket. Ahhoz még nem voltak elég öregek a készülékek. Javasolnék egy Samsung, Asus vagy Lenovo terméket pici ráfizetéssel. Ezt a noname kategóriát kerüld messzire!
-
pimi50
aktív tag
A 2.6-os TWRP-t próbálta már valaki?
-
DVzse
csendes tag
válasz
itaprak #5262 üzenetére
Idéző jelek nélkül írtam, persze :-)
Copyztam mindent, átnéztem, nem hiszem, hogy elírás lenne benne, a fő parancsokat megnéztem a twrp oldalon is jó, valószínűleg a file formájával lesz gond, hazamegyek megcsinálom file menagerrel is.Viszont a backup script file-t megszakértettem, ami működött, hát abban nem csak ennyi szöveg van, pl. úgy kezdődik, hogy "start twrp 2.4.6.1 on" (fejből írtam ez nem teljesen pontos, de valami ilyesmivel), lehet ebből kell átrakni a fejlécet, meg egyébb okosságokat.
-
itaprak
csendes tag
igen, a 2013-ban gyárott modelleknek más kijelzőjük és digitalizerük van.
-
itaprak
csendes tag
fura. a fájl tartalmát ugye idézőjelek nélkül írtad be?
elvileg minden sor egy külön parancs, lehet hogy a unix/win/os sorvégi jelkülönbség miatt van.én ES file managerrel hoztam létre a fájlt és annak a jegyzetelő alkalmazásával copyztam be és tördeltem sorokba.
nem lehet, hogy elírtad a fájl nevét?
-
DVzse
csendes tag
Valami megváltozott, de nekem már nagyon elegem van tőle!
Ezzel sem fog menni. Megírom a openrecoveryscript-et (amit az ott lévő másik file-ból, PC-n, T.commander F4 (text editorral) majd bemásolom a /cache/recovery/ -be, újraidítom, semmi (csak a nemműködő twrp menü jön), vissza bekapcsolom és eltünt a script!
Újra felmásolom, mondom belenézek a tab text editorral, hát üres, mondom nincs mese akkor bepötyögtetem ezzel, első sor után rámentek, megnézem megint üres, kész felidegesített.Bohóckodtam a twrp menager apk-val az is zsákuca, kiírja hogy nincs támogatása ennek a modellnek, de itt legalább működik a menü (futtó tabnál).
Rom menager sem boldogul, szintúgy a rom installer
Inkább mondja már meg valaki ezt az "ulmage_recovery"-t mivel lehet szerkeszteni, ennyi idő alatt amit már erre elcsesztem már megjavítottam volna :-)
-
DVzse
csendes tag
válasz
itaprak #5257 üzenetére
Az ég küldött ide! :-)
Két napja ezzel szendvedek a scripteléssel, én is olvastam a twrp fórumon, hogy ezzel lehet (valakinek betört a képernyője és erre javasolták), én a backupot és restorét már eltudom indítani, igaz nem én írom meg a scriptet hozzá hanem a root menager apk. Köszi, hogy leírtad pontosan, gondolom a megfelelő file nevekre írkáljam át.
Na nekikezdek...
Kiváncsi leszek, hogy az aláírás hitelesítési problémán áttud e lépni... én itt akadtam el a twrp-ben a nem működő képernyőn túl. -
itaprak
csendes tag
Ha van valaki akinek nem megy a TWRP recovery-ben az érintés érzékelés akkor íme a megoldás ahogy én telepítettem a cyanogenmodot:
1.: rootold a telefonod
2.: hozd létre a /cache/recovery/openrecoveryscript fájlt és legyen ez a tartalma:
"set tw_signed_zip_verify 0
install /sdcard/factory-reset.zip
install /sdcard/format-internal-memory-avnftli1.zip
install /sdcard/cm-10.1-20130506-UNOFFICIAL-elf2.zip
install /sdcard/gapps-jb-20130301-amlogic.zip
install /sdcard/870s2-cm10.1-compatibility-rc2.zip"(részletek: http://www.teamw.in/OpenRecoveryScript, ügyelj az utolsó fájl nevére, ami vagy rc2, vagy rc1, attól függ mit töltöttél le)
3.: másold a (#4455) hsz. szerint fel a fájlokat az SD kártyára
4.: kapcsold ki a gépet
5.: indítsd el, úgy hogy a recovery-be lépj be (power + vol. up egyszerre nyomva)
Eredmény: a TWRP magától telepíteni fogja a fájlokat.
Üdv!
-
rheaume
csendes tag
Tegnap én is leadtam az edigitalban a tabletet, néztek rám furán hogy még nem volt ilyen probléma. pedig mintha más fehérvári is írta volna hogy az edigitalban vette.
kicsit ideges vagyok, nem használtam sokat, de azért a képernyőnél már kezdett leválni a kerettől. de a garancia lejár, muszáj volt visszavinni.
ha valakinek van friss tapasztalata, hogy még próbálkoznak a cserével, vagy levásárolható az összeg, igazán megoszthatná.
-
veto02
csendes tag
Helló!
Lehet béna voltam, de nem találtam helyet ahonnan letölthetném a phantom build.prop-ot? Egy linket találtam a fórum elején de nem működött. Valaki tud segíteni?
-
skami2
csendes tag
Üdv Mindenkinek!
Keresnék egy MyAudio Series 8 808DCC tablet-et ami panel,vagy aksi hibás de a kijelzője jó! A fiamnak sikerült betörni a kijelzőt de a gép az rendben van.Nekem egy hibás de ép komplett multitouch érintő kijelző kellene. Az se baj ha bontott csak olcsó legyen!!!!!Üdv:Skami62
-
#54715584
törölt tag
válasz
this is life #5252 üzenetére
Nos, most éppen működik, nem tudom reprodukálható-e ez a hiba megint?
-
válasz
Fritz Teufel #5250 üzenetére
Latom mely nyomokat hagyott benned eme tabnak nevezett takolmany
,
Monstre
vidd szervizbe ne huzd az idot, nehogy kifuss belole! Latod megmondtam hogy barmit csak ezt neeeeee -
vation
tag
válasz
Fritz Teufel #5250 üzenetére
Nos igen, a minőség korábban sem volt kérdés, csak tavaly a Nexus kb majdnem duplája volt mint most.
-
vation
tag
Eladtam, mert nem használtam és felesleges volt.
Aztán ahogy az lenni szokott, hát persze hogy utána volt rá szükségem.
Kis gugli, kis érdeklődés és vettem egy Nexus 7-et.
És alig fizettem rá, uh nekem megérte.. -
Fritz Teufel
addikt
Ez intő jel mindenkinek, akinél még van ebből a ratyiból! Valószínűleg nem éli meg a 2. születésnapját a kacat, még előtte kileheli az akkumulátorát. Érdemes tőle megszabadulni még a garanciális idő alatt. Már, ha valaki 39-45.000 Huf-ért hosszabb működési időt vár el mint max. 2 év.
-
-
ChoSimba
tag
Hozzám is elért a végzet. Legalábbis a 808DCC végzete.
Púpos a háta, a kijelző is elvált a kerettől.
Élt 1 évet, isten nyugosztalja.
Most fog lejárni a garija, elvileg még pont belefér -
vation
tag
Mikor már megbeszéltem magammal, hogy megtartom és leveszem a hirdetést, jelentkeztek érte, és el is vitték. Reméljük az új gazdinál is jó szolgálatot tesz majd..
-
vation
tag
akkor lehet megnézem, köszi
-
-
pimi50
aktív tag
válasz
this is life #5235 üzenetére
Nekem még mindíg működik, bár nem túl sokat használom. Egy tápalljzat csere volt közben. Most már eléggé kiismertem, minden fellelhető romot kipróbáltam, de a JB nem igazán jött be, valami(k) mindegyikben rossz.
Még mindíg a Dave's Edition 1.5 a legjobb. A JB verziókból a TWRP az egyetlen profit, de az igazán hasznos. -
royalka
őstag
Én havonta 8-9 napot használtam, de akkor kb 13-14 órát ment egyfolytában. 8 hónapot bírt így kb.
-
vation
tag
Nálam müxik, de lehet azé mert nagyon keveset használtam.
Mostanában megpróbálom többet használni, hátha nekem is kijön még gari lejárta előtt. -
válasz
royalka #5234 üzenetére
Hat akkor el lehet mondani, te a vegsokig hasznaltad
mondjuk a robbanas ellen lehet eleg lett volna egy invisible shield foliat rahuzni... De hogy ne csak off legyen kivancsi lennek hany embernel van meg mukodo peldany ... amilyen igeretesnek tunt a 808dcc , olyan is lett csak negativ ertelemben.... Pedig abbol a vasbol mit ki lehetett volna hozni...bar ez igaz az osszes B brandes cuccra...
-
royalka
őstag
válasz
this is life #5233 üzenetére
Enyém mind a 2 lapján billegett már.
Ez már 1 percet se ment aksiról, amúgy azért vitte a szervizbe, mert féltem hogy egyszer az arcomba robban.
-
-
orientbio
csendes tag
válasz
Fritz Teufel #5226 üzenetére
Kösz a választ!
Pont most néztem, hogy az érintőképernyő széle végig fel van válva ott, ahol szélesebb a az illesztés a gép oldalán. Simán el tudom húzni és belátni a kijelző belsejébe. Remélem ez elég garanciális indok!
-
royalka
őstag
Amikor vissza vittem az enyémet az edigitálba azt mondták hogy iszonyatosan gazdag a Myaudio vezetője.
-
vation
tag
Voltam ma a Király utcában, gondoltam benézek a stúdióba megnézem milyenek az frissebb kütyük és lám.., bezárt a bolt. Ajtón van egy papír, hogy nem elköltözött, hanem bezárt. Lehet csődbe is ment?
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
orientbio #5225 üzenetére
Nyugodtan szabadulj tőle. Már a MyAudio is tisztában van vele, hogy micsoda ratyi ez a kacat. Még ha meg is javítják, a garancia onnan megint érvényes lesz rá és persze te majd megint megjelensz vele garancia időn belül. Ezért adnak többnyire levásárlási lehetőséget. Gondolom reménykednek benne, hogy még egyszer belelépsz ugyan abba a kutyakakiba. Akinek van egy kis esze meg tehetősége, nem vesz dzsunka-márkát. Tehetőség hiányában meg nyilván vállalni kell a silány minőséget.
-
orientbio
csendes tag
Hali Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem! Nekem február végén jár le a garim a 808 DCC-ről. A 20121128-as Gadmei rommal tulajdonképpen tökéletesen működik még mindig. Az akksi is bírja még wifi-vel is 2-3 órát és fel is tölt általában rendesen. Egy kicsit már látszik a gép alsó szélén az illesztések kitágulása (és az lcd panel is jobban kiáll), ami gondolom azért már az akkupuffadás jele lehet, bár a kijelzőn még semmi nyoma. Mivel a gép regisztrálva van a myaudioworld-ön elvileg 1 + 1 év kiterjesztett garancia jár rá. Az érdekelne, hogy ennyi hiba is elég-e a garancia érvényesítéséhez az első évben, vagy valószínűleg nem? Illetve, hogy ha lejár az első év, akkor másodikban is kicserélik-e a gépet az akkuhiba miatt (gondolom javítani azóta sem tudják)? Azt írják a honlapjukon, hogy a javítás ingyenes, de az alkatrész árát nekem kell fizetnem a második évben. De mi van, ha nem javítható? A garijegyen az áll, hogy az akkura 6 hónap garancia van. Akkor hol az egy, vagy két év?
Előre is kösz a választ!
-
Protezis
őstag
Sziasztok!
Próbálnám visszaállítani a stock ROM-ot, viszont nem tudja mountolni az sd kártyát. Boot után látja a kártyát, nincs vele gond. Minden wipeot nyomtam, de semmi. Jelenleg Gadmei ROM van fent.
Ezt adja a recovery menü: fénykép
Tudnátok segíteni visszaállítani?
-
Rambovits
senior tag
Szombaton becsoszogtam az edigitalba, visszaadtam a készüléket. Elküldték szervízbe, most várjuk az eredményeket.
-
Crow-hun
csendes tag
Már több mint 1 éve olvasgatom itt a hozzászólásokat, és azt hiszem én vagyok itt a kevés kivétel egyike... akinek remekül bevált ez a készülék és nem bántam meg, hogy ezt vettem!
(Nem... nem vagyok a cég fizetett "ügynöke", aki próbálja lemosni a sarat, mielőtt ezt gondolnátok!)
Valószínűleg nekem mázlim volt, mert 1 hét híján pontosan 1 éve vettem a 808DCC-met, és azóta sincs semmi problémám vele. Az aksi most is remekül működik, 5-6 órát simán kibír, semmi púposodást nem tapasztaltam, a wifi mindig is erős volt, még sosem fagyott le a rendszer, sosem kellett resetelnem, a töltőcsatlakozó sem lötyög, és sosem volt olyan, hogy annyira lemerült volna, hogy órákig be sem lehetett kapcsolni.
Bár azt megjegyezném, hogy sosem érdekelt, hogy a gyári romot lecseréljem másikra, sem rootolást nem alkalmaztam, pedig PC-n szeretek szoftveresen bütykölni, de itt a tabletemen annyira jól ment minden, hogy inkább nem piszkáltam. (Sőt, a telefonomon 4.2-es Android van, amit gyűlölök, ez a 4.1-es a tableten jobban tetszik, márcsak ezért sem akartam más Romot feltenni rá.)Majdnem minden nap használom, kb. 1-2 órát, de inkább csak lefekvés előtti hírportál olvasásra, levelezésre, meg pár egyszerűbb játékra, tehát azért igazából a processzor nincs megizzasztva, de ezt leszámítva az aksi, a wifi használva van, de ahogy írtam, nálam remekül bírja.
Na... szóval csak gondoltam megosztom Veletek, hogy vannak kivételek ebben a termékben is.
Üdv! -
bernyo27
újonc
Szia pimi50!
El tudnád küldeni nekem is privibe azokat a linkekekt amit Jasmine79-nek küldtél a 808dcc aksijával kapcsolatosan?
Nekem is ugyanaz a problémám. Már gari nincs viszont nagyon púpos az aksi, és én nem találtam hozzá megfelelő méretűt. Ha nincs más jó a kisebb teljesítményű is.
Előre is köszi. -
vation
tag
válasz
Fritz Teufel #5209 üzenetére
Ami azt illeti egyáltalán nem használom, így gondom sincs vele, és meg sem untam, uh had menjen.
-
vation
tag
Hello,
Volna egy 808DCC hibátlan készülék dobozzal, papírok stb, egy év garival, 25k
karcmentes, no pixel hiba, jó akkuhttp://hardverapro.hu/apro/myaudio_808dcc_karcmentes_egy_ev_garival
-
Rambovits
senior tag
Sziasztok,
Most olvasgatom itt, hogy többeknek megpúposodott az aksija. Ez miben nyilvánul meg? Húgom kapott egy ilyet tavaly novemberben, és most néztem, hogy a kijelző bal és jobb oldalán, valamint a tetején világosabb foltok vannak, és a közepén mintha össze lenne nyomva a kijelző. Lehet ez az aksi miatt. Mit lehet ilyenkor tenni? Edigitalba vettük elvileg 2 év gari van rá. Tegnap feltöltöttem teljesen, egy percet sem használtam, és mára lemerült.
Próbáltam lőni róla egy képet, de mivel tükröződik, ezért semmi se látszik kb..
Ja, és úgy illene visszavinni, hogy gyári rom van rajta? Rootolva nem volt.
-
sing1ep1ayer
őstag
válasz
sing1ep1ayer #5202 üzenetére
Sikerült megoldanom, az innen letöltött csomaggal, öcsémnek ez sokba lesz.
Ha valaki kizárná magát a 816DCC-ből, akkor ez segít. Sajna a Win7 és a Win8 semmilyen más drivert nem volt hajlandó elfogadni, manuálisan sem.
-
üszök
őstag
válasz
sing1ep1ayer #5200 üzenetére
Hosszan nyomva sem jó?
Új hozzászólás Aktív témák
- MacSzerez.com - iPad Pro 12.9" / M2 / Ezüst / Wifi / 256GB / Garancia
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Új - Apple iPad mini 7.gen 2024 Wi-Fi 128GB Purple/Blue/Space Gray - Bontatlan
- Ipad mini 7 csere Legion go-ra (Biztosítás/garancia 2028-ig/ajándékok)
- XPLORE TECH IX104 C6 ipari tablet eladó 4. gen. I5 4 X2900 Mhz, 8GB DDR3,128GB SSD, WIN10, jó akku
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- Használt és ÚJ Gamer Monitor Felvásárlás Gyors és Korrekt Ügyintézés!
- Lejárt a gyártói garancia? Mi tovább támogatjuk az IT infrádat!
- Több Lenovo Thinkpad x1 carbon gen 4 / 5 / 6 / 7 X1 Yoga gen3 6-9. gen i7, i5 procik
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest