Új hozzászólás Aktív témák
-
Ariadne
őstag
válasz
i are robot
#3689
üzenetére
Hasonlítani nyilván ahhoz hasonlítom, amit a zöm vásárol, ami az emberek többsége számára ma itthon elérhető - és ez bizony a TN.
No és hát igen, a nagyságrendnyi árkülönbség egy jó CRT és egy jó LCD között azért egy igen lényeges eltérés, épp ezért is írtam amit írtam - ludsimon számára ez is fontos részletinformáció lehet, ha arra kíváncsi, tudnak-e annyit az LCD-k mint a CRT-k. Vagyis egész pontosan tudnak majdnem annyit, csakhogy a többség számára elérhetetlen többszázezres áron, szemben egy jó kis régi dög CRT mondjuk 20k-s árával.
Szerintem legalábbis.Mondjuk én is épp most keresem az első saját otthoni "lapos monitort", és bizony úgy tűnik, hogy egy S-IPS-esnél fogok kikötni, éppen a képminőség miatt. De nem mondanám azt, hogy ez alternatíva egy CRT-hez képest, mivel szerintem úgy abszolútértékben piszok drága.
-
Ariadne
őstag
válasz
i are robot
#3670
üzenetére
Viszont egy TN panelesen oldalról már nem látod rendesen a képet, annyira kicsi a betekintési szöge, a színei borzalmasak és köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.
Van több ismerősöm is, aki úgy van vele, hogy amíg létezik nagyképernyős CRT az országban, addig le nem cseréli. Párom Benq CRT-jének képét és a mostani "lapos" monitor kínálatot elnézve ez nem is olyan buta dolog... Az F2380-as új butított IPS paneles Samunál pl. nagyságrendekkel jobb a képminősége annak a CRT-nek, pedig a Samu egy kilencvenezres monitor, és még csak nem is TN-es... -
Ariadne
őstag
válasz
plukacs7
#1413
üzenetére
Valóban, azóta körülnéztem még a neten, és tényleg 30 feletti. Pedig hogy örültem, milyen karcsú.
De mese nincs, egy félméteres kockányi helyet mindenképp kell szorítani egy ilyen nagy egyéniségnek. Bár a döntés még mindig nehéz, mindháromnak van jelentős előnye, de hátránya is, valszeg a szemrevételezés fog dönteni, melyik jön haza velünk. Esetleg melyik kettő.
Bár egyszerre kettő az több mint 60 kiló, uff. 
[Szerkesztve] -
Ariadne
őstag
Hali!
Szeretnénk új levélnehezékre
beruházni, feltétlenül 21''-es jószágot keresünk. Bár azért ha arra gondolok, hogy legfelső emeleten lakunk, lift nélkül, háááát. 
No szóval néztem a korábban is említett Samsungot (1100P Plus) itt [link], ami nem Trinitronos és nem teljesen sík, de mellette szól az 1 év garancia (privát mániám) és hogy viszonylag új, 2004-es, 18k,
ugyanott van Fujitsu-Siemens 21T2 Sony FD Trinitron síkképcsöves, ez ebben jobb (viszont 32 kiló, a legnehezebb), 18k,
meg még [link] ő is esélyes, kicsit drágább, csak 18 kilós, paramétereit tekintve szintén jónak tűnik, 26k.
Jelenlegi Benőnk, aki egy 15''-ös LG, boldogan él velünk vagy 7 éve, újszülöttkora óta, így nem igazán tudjuk, hogy a magától értetődő dolgokon túl (80Hz-en jó felbontást tudjon és ha lehet síkképcsöves legyen) mi alapján érdemes dönteni ezek között. Tudtok esetleg valamit mondani pro vagy kontra bármelyikre? (A Samuról írtakat olvastam.)
szerk: A súlynak a felcipelésen túl
technikailag van bármi jelentősége?
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- LG UltraGear 32GS94UX-B OLED Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
- Használt MSI mag321cup (VA panel, 31.5" (80 cm) 4k, 160Hz ,1ms) eladó.
- ELADVA!!! Dell 4k UHD 27" full extrás még 4 hó Alza garancia
- AOC 25G3ZM FHD/240HZ/0.5MS (055)
- Dell Alienware AW2518HF 240hz 1ms monitor
- iPhone 17 Pro Max Kozmosznarancs - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
- Új MSI 15 Cyborg FHD IPS 144Hz i7-13620H 10mag 16GB 512GB SSD Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3913
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4677
- Akciós áron eladó HP Dragonfly G3 /I7-1265U/32 GB/512B SSD/13,5"/FHD+/400nit/Touch
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Szerintem legalábbis.
De mese nincs, egy félméteres kockányi helyet mindenképp kell szorítani egy ilyen nagy egyéniségnek. Bár a döntés még mindig nehéz, mindháromnak van jelentős előnye, de hátránya is, valszeg a szemrevételezés fog dönteni, melyik jön haza velünk. Esetleg melyik kettő.
Bár egyszerre kettő az több mint 60 kiló, uff. 

