-
Fototrend
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Coq
aktív tag
válasz
#10726912
#15344
üzenetére
Mar meg is oldodott a dolog!

Elektrosztatikai problema... A kovetkezo tesztet kerte az ugyfelszolgalatos : gepet kihuzni a konnektorbol, 15 mp-en keresztul nyomni a bekapcsolo gombot kihuzott allapotban, majd visszadugni, bekapcsolni - es ment, mintha semmi gondja nem lett volna... Ennyi, nem hittem a szememnek! Ezzel egyutt megjegyezte, hogy ha ez visszatero jelenseg lesz, akkor gond van, es hivjam oket ujra, be kell kuldeni a gepet.
Egyebkent monitorcserevel probalkoztam ezt megelozoen, mivel egy lassan ot eves monitort hasznalok, bar a venti hianyaban egyertelmu volt, hogy a gepben van a hiba.
Egyelore tehat megoldodott a dolog, es koszi a tamogatast, alakulhatott volna kedvezotlenebbul is...
-
Coq
aktív tag
válasz
#10726912
#15342
üzenetére
Koszonom a valaszt. A gep, asztali PC, szerencsere meg garancialis, igy belenyulni nem tudok. Medion markaju (itt van hozza egy link, tipusa E4055,az Aldiban forgalmazott), februarban vettem. Mindjart hivom oket telefonon, kivancsi vagyok, mit mondanak.
Ahogy irod, valoban tobbeselyes a dolog, de mivel valoszinuleg ugy lesz, hogy be kell kuldenem valahova a gepet, nem biztos, hogy megtudom a vegen, mi volt a baja, pedig erdekelne: hogy alig fel ev hasznalat utan beadja a kulcsot, azert az kemeny... Egyebkent jo kis gep, meg voltam vele elegedve- eddig.
Most jon az ugyfelszolgalat probaja... -
Coq
aktív tag
Sziasztok!
A kovetkezo a helyzet: a gep bekapcsolasakor a fenyek kigyulladnak, de a ventilator mar fel sem porog - se kep, se hang... Mit gondoltok, mi lehet a gond? Alaplap ?...
-
Coq
aktív tag
válasz
#10726912
#12989
üzenetére
Sziasztok, valaszolok mindenkinek egyben. Ha valaha is a vegere jarok a dolgonak, azt kizarolag azert teszem, hogy Nektek megirhassam hogy mi volt a hiba, de tenyleg !!
Igazabol az a bosszanto, hogy mindharom tenyezo uj - tapegyseg, cpu, alaplap. Eleg kicsi a valoszinusege, hogy ezek kozul tenyleg rossz valami. Hacsak az nem tortent, amire mar fentebb volt utalas, hogy mondjuk a(z eredeti) hibas processzor sunyi modon hazavagta az uj alaplapot, megpedig mindjart akkor, amikor kiprobaltam. Akkor tenyleg nem csoda, ha nem forrosodik az uj processzorral... Szerintem annak azert eleg kicsi a valoszinusege, hogy egy uj, de hibas, rossz alaplapot fog ki az ember. De persze nem lehetetlen ez sem.A gep a regi cuccokkal a sotet es hideg pinceben pihen meg mindig, de arra mar gondoltam, hogy ezt az ujonnan vett harmast igy gepen kivul osszerakom meg egy probara. Viszont felmerult bennem a kerdes, hogy ha esetleg megis en tettem tonkre az uj alaplapot a regi processzorral, akkor etikus dolog-e visszavinni ?

Igazabol abban bizom, amit Ti is irtatok, hogy valami teljesen egyszeru dolog van a hatterben, es valoban en nem figyeltem valamire. Ez egyebkent konnyen lehet, mivel az informatika nem tanult mestersegem, csak erdeklodo, ugymond "laikus" vagyok, bar egyre inkabb orientalodom a tema fele. Eddig meg soha semmi ennyire makacs gondom nem volt (egy masik, linuxos problema kivetelevel, amit meg mindig nem tudtam megoldani) pl. alkatreszek (RAM, ODD, HDD, videokartya, tapegyseg...) cserejevel, gepek tuningolasaval, oprendszer es egyeb programok telepitesevel, itthoni Internetproblemak megoldasaval, stb. (pedig nalunk van am forgalom rendesen, mivel gyakran egyszerre harom gepen megy az Internet, es van, hogy igy sem jut mindenkinek xD).
Visszaterve a temara a garancia a cuccokra 3 ev, de meg masfel hetig az uzletbe is vissza tudnam vinni, ahol valoszinuleg kicserelnek egy szo nelkul, vagy esetleg azt javasolnak, hogy vasaroljam le az arat. (De itt jon az etikai problema, amelyrol irtam, illetve az, hogy lehet, hogy en nem figyeltem valamire.) A garancia maga tehat nem vesz el egy jo darabig meg, az biztos. Gondolkodom meg, hogy mit tegyek. De ha van idotok, otletetek, kedvetek, irjatok meg nyugodtan, orulok neki.
-
Coq
aktív tag
válasz
Trebron09
#12981
üzenetére
Egyelore feladom, az elobb eppen visszaraktam bele a hibas alkatreszeket, az ujakat visszacsomagoltam - es a gep szepen megy le a pincebe. Tobbet nem koltok erre a gepre, az biztos, nem is bosszankodom vele.. De ha valami csoda folytan megoldasra akadnek, megirom mindenkeppen.
Koszonom ismetelten mindenkinek, aki csak irt nekem, az idot, a jo szandekot es a tanacsokat - sajnos igy alakult... -
Coq
aktív tag
válasz
Trebron09
#12976
üzenetére
A lap hasznalati utasitasaban ez a processzor kompatibiliskent szerepel. Ahogy irtam korabban, eleg szukos volt a valasztek, igazabol meg annak is orultem, hogy a harmadik uzletben egyaltalan kaptam kompatibilis alkatreszeket, mar legfeljebb hasznaltkent, bontobol lehet beszerezni ilyen kb. negy eves "kovuleteket"...
-
Coq
aktív tag
válasz
BigBlackDog
#12958
üzenetére
Igen, mielott betettem a cpu-t, atneztem (feny fele forgatva tobb szogben is) es semmi hibat nem lattam...
-
Coq
aktív tag
Sziasztok,
Ujabb fejlemenyek! Kicsereltem a processzort a gepben (Pentium Dual Core E2220-rol E5700-ra, mas tipust mar nem nagyon lehet kapni ebbol a sorozatbol mifelenk, konkretan az uzletben LGA775-osbol csak egy Celeron 3400-as volt, meg ez).
A jo hir: a gep beindul es folyamatosan jar. (Vegre!!) A rossz hir: itt meg is all a dolog, se kep, se hang.
Osszefoglalo a geprol :
- alaplap : ASROCK G31M-S R2.0
- tapegyseg : Cooler Master Elite Power RS-400-PSAP-J3
- processzor : Pentium Dual Core E5700 socket LGA775
(ez a harom lett cserelve)
- Videokartya : Nvidia GT120 1 GB
- RAM : 2x2 GB DDR2 (Samsung, 6400)
Az eredeti SATA 640 GB-os HDD-t lecsereltem egy regebbi, IDE 250 GB-osra (a regibol kulso HDD-t csinalnek, a gepre eleg lenne ez is boven).
Kep nem jelenik meg sem az alaplapi VGA-kimenetrol, sem pedig a GT120-asrol. Bip nincs bekapcsolas utan.
Szerintetek mivel tudnek probalkozni?...
-
Coq
aktív tag
válasz
#58984960
#12935
üzenetére
Sziasztok, jo hir: a fekete-feher kabelt vegul egyszeruen kihuztam, ahogyan Istvan is javasolta, es siman porog a videokartya ventilatora.
Most mar csak a processzor kell bele, es elvileg ujra teljes erteku a gep. A jovo het elejen megprobalok beszerezni egyet. Megirom, hogy mi tortent a csere utan.
Meg egyszer koszonom az eddigi tippeket mindenkinek. -
Coq
aktív tag
válasz
BigBlackDog
#12933
üzenetére
koszi mindenkinek, megprobalom, megirom, h mi lett a dologbol.
-
Coq
aktív tag
Sziasztok,
Egy kozvetetten a temahoz kapcsolodo kerdes. Az uj alaplapon nem talalom a megfelelo aljzatot a videokartya ventilatoranak elektromos csatlakozasahoz.
A regi alaplapon ilyen csatlakozoval volt.
Hogyan tudom ezt osszehozni az uj alaplappal, ha nincs rajta ezzel kompatibilis elem ?

-
Coq
aktív tag
válasz
#58984960
#12925
üzenetére
A teszt alapjan a processzor biztosan rossz!!! Az iment kiprobaltam es a processzort kiszerelve szepen porog a venti. A jo hir, hogy legalabb az (uj) alaplapot biztosan nem vagta meg haza.
Meg egyszer koszonom a tippet - es a tobbieknek is az eddigi tanacsokat. Kicserelem a procit es megirom, hogy hogyan megy a gep. -
Coq
aktív tag
válasz
Trebron09
#12914
üzenetére
Igen, ezt kellene tenni, megprobalok keriteni valakit egy kompatibilis alaplappal - vagy esetleg egy processzorral, amit a teszt erejeig kolcson tudna adni. Megirom, h mi lett a vege, de nem tudom, mikorra jon ossze a dolog.
Mindenesetre processzort mar nem akarok venni igy vaktaban (a tapegyseg es az alaplap utan), azzal a jelszoval, hogy "most mar tenyleg az lesz a hiba" - pedig lehet, hogy tenyleg ott van a kutya elasva ...
-
Coq
aktív tag
válasz
CoolMan
#12908
üzenetére
Most, hogy mondod, megneztem a szoveget, az OEM licenc valoban azt mondja, hogy az alaplap HIBAJA eseten vegrehajtott csere utan lehet kerni az atvitelt. De erdekes modon az is meg van emlitve, hogy ha fejleszteni akarja valaki a gepet es azert csereli, akkor tenyleg elveszett a licenc.
-
Coq
aktív tag
Ja, es meg egy dolog, pontosabban egy kellemetlen kovetkezmeny. A gepen elore telepitett Windows Vista volt, amit lehetett frissiteni Windows 7-re, mivel a Win7 megjelenese elott par honappal vettem a gepet.
A gepben lehet csereberelni az alkatreszeket, a Windows licenc ervenyes marad - KIVEVE az alaplap cserejet, amivel uj gepnek minosul az egesz cucc, uj licencet kell venni... Ha ez az eset erint Teged, akkor feltetlenul gyozodj meg rola, hogy az alaplap tenyleg rossz, mielott kicsereled. (Engem egyebkent szemely szerint kulonosebben nem izgat ez a dolog, mivel a Linuxot is szeretem.) -
Coq
aktív tag
válasz
Trebron09
#12902
üzenetére
Szia, a tapcserevel kezdtem - ez tunt a legnyilvanvalobb hibanak. A gyari tapegyseg tipusa : FSP250-60HEN (ami egyebkent szerintem nem rossz, bar nem tul eros), es amire csereltem: Cooler Master Elite Power RS-400-PSAP-J3. Ez mar joval erosebb, gondoltam ne legyen gond azzal, hogy keves a 250 W, de nem ez volt a gond. Ezutan kovetkezett az alaplap csereje, de a vadi uj alaplappal is pontosan ugyanaz a hiba jelentkezett. Ezt a cseret azert vallaltam be, mert az Interneten rengeteg hivatkozast talaltam arra, hogy ennel a gepnel (Packard Bell Imedia 5222) tipushiba az alaplapi meghibasodas kb. 2 - 2,5 ev utan. (Azota szidom magam, hogy nem kertem a garancia meghosszabbitasat, de a masik gepem is PB, arra viszont ezek utan mindenkeppen kerem majd.)
Ezek utan egyetlen hibalehetosegre tudok gondolni: a processzor...
Te miket probaltal eddig ? -
Coq
aktív tag
válasz
#10726912
#12849
üzenetére
A memoriacsereberet kiprobaltam, memoria nelkul is, stb. A gep : PackardBell Imedia 5222. A neten olvastam, hogy ennek a gepnek tipushibaja az alaplap meghibasodasa ket ev mulva. Ennek hatasara csereltem ki (eloszor a tapegysegre gondoltam, de azzal semmi gond.)
Intel E2220 processzor, 2x2 GB DDR2 ram. Milyen infora van meg szuksegetek ? Az elobb egyebkent szetszedtem az elolapi reszt, de a kapcsoloval, kabelekkel is minden rendben levonek tunik. Egyszeruen semmi otletem nincs mar. Felporognek a ventilatorok (procie es a tapegysege), majd 1 mp mulva leallas... -
Coq
aktív tag
Sziasztok,
Nemreg irtam, hogy a gepem bekapcsolaskor felporog es leall. Az alapos tisztitasok utan kicsereltem a tapegyseget es az iment alaplapot is - de semmi valtozas, bekapcsolaskor felporog kb. egy-ket masodpercre, majd leall. Bip nincs. Mi lehet meg rossz?...
-
Coq
aktív tag
válasz
#10726912
#12397
üzenetére
Koszonom a valaszokat mindenkinek! Mivel a csereberes probalkozasokat mar mind megcsinaltam, vegul en is arra jutottam, hogy az alaplap cserejevel egyetemben most mar inkabb erdemes lenne a processzort is kicserelni, mivel ha vegul megis a processzor a rossz, akkor megut a guta, ha vettem hozza egy uj alaplapot... Viszont azon gondolkodom, mivel ez csak egy E2220-as proci, hogy erdemes-e inkabb egy kicsit jobbat venni egy uj alaplappal... Bar nem teljesen ide vag a kerdes, de az elozmenyek miatt megkerdezem, hogy mit gondoltok ? Ha igen, milyet ?
A gepet csak netezesre, illetve nem tul hardverigenyes jatekokra hasznalom - a World of Warcraft a legigenyesebb, erre ez is tokeletes volt. Videokartya : GT 120 (1 Gb), ez boven eleg. Jo hir, hogy most mar van egy jo tapegysegem is xD - mivel eloszor azt hittem, abban lesz a hiba es kolcsonbe nem tudtam szerezni... Meg nehany csere, es lassan felturbozom a gepet
-
Coq
aktív tag
Sziasztok, 12271 es 12304 folytatasa : a gep kitisztitasa utan (tegnap) ma tapegyseget csereltem, de tovabbra is ugyanaz : felporog es leall... Mi lenne a kovetkezo : alaplap csere ? Lehet meg mas ezen kivul, erdemes meg valamivel probalkozni ezt megelozoen ?
-
Coq
aktív tag
Folytatas : leszedtem es kitisztitottam a CPU hutot - de a processzorral erintkezo reszen es oldalt (a bordakon) mar szinte semmi por nem volt. Majd szetszereltem a tapegyseget is egy kis portalanitas celjabol - de abban sem volt nagyobb mennyisegu por.
Mit javasoltok, a kovetkezo lepes mi legyen : tapegyseg csere ? A jelenlegi tipus : FSP250-60HEN. GT 120-as videokartya van a gepben, ez boven elegendo arra, amire hasznalom, nem akarom boviteni (ezen kivul egy DVD-iro van meg rajta), mas nem is igen lesz.
Van masik gepem, de az meg garancialis juniusig, le van plombalva, igy nem tudom belole kiszerelni a tapegyseget probara, valoszinuleg tehat vennem kell egyet. Az igazat megvallva a tapegyseggel meg soha nem volt gondom, mire kell figyelni a vasarlasnal ? -
Coq
aktív tag
Tiger, Calibra koszi a tippeket, probalkozom, aztan megirom, hogy mi tortent !
-
Coq
aktív tag
Sziasztok, tanacsot, segitseget szeretnek kerni toletek. A gepem bekapcsolaskor felporog, majd par masodperc mulva leall. Ez mar rendszeresse valt, nem lehet hasznalni. Minek a hibaja lehet ez ?
Az elozmenyek: par nappal a meghibasodas elott nagyon zajosan indult a gep, a ventilator nem akart leallni es sokkal hangosabban zugott, mint szokott. Ujrainditaskor szinten, majd a masodik ujrainditas utan minden rendben ment. Ezt kovetoen a BIOS-bol eltunt a datum : ujra beallitottam, kitisztitottam a gepet (a processzor ventilatora hihetetlen mennyisegu port tartalmazott, de teljesen kitiszitottam) - es ezek utan ment tovabb rendesen a gep, megorultem, hogy ez volt a baj - de nem, masnap jott a fentiekben leirt jelenseg es azota nem megy. Erre kicsereltem meg a gombelemet az alaplapon, de nem az volt a hiba, az uj elemmel sem megy tovabbra sem.
Minek lehet ez a hibaja ? Alaplap, tapegyseg ?... A gep ket es fel eves, Packard Bell Imedia D5222 (E2220 processzor).
Új hozzászólás Aktív témák
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Apple iPhone 13 Pro 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Új és régi konzolok Okosítása és Szoftveres szintű javítása - MÁR 13.00-S PS4 IS!
- Surface 4 - 15" 2496 x 1664 ~2k touch, i7-1185G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- AKCÓ! HTC VIVE Pro 2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Igazabol az a bosszanto, hogy mindharom tenyezo uj - tapegyseg, cpu, alaplap. Eleg kicsi a valoszinusege, hogy ezek kozul tenyleg rossz valami. Hacsak az nem tortent, amire mar fentebb volt utalas, hogy mondjuk a(z eredeti) hibas processzor sunyi modon hazavagta az uj alaplapot, megpedig mindjart akkor, amikor kiprobaltam. Akkor tenyleg nem csoda, ha nem forrosodik az uj processzorral... Szerintem annak azert eleg kicsi a valoszinusege, hogy egy uj, de hibas, rossz alaplapot fog ki az ember. De persze nem lehetetlen ez sem.



