-
Fototrend
Aktuális ajánlatok topikja: [link]
-
PROHARDVER!
(rögzített hozzászólás)
Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Találtgyerek #17799 üzenetére
Stalker milyen beállításokon fut?
-
Grave_444
nagyúr
válasz
M0ng00se #17711 üzenetére
Egy jól megírt játéknál azért nem feltétlen kell 16GB, de még 12 sem.
Pl GOW Ragnarök 1440p full grafika + DLSS Quality simán fut ~100FPS-el egy 3070-en.
Natívban sem fogy ki a 8GB-ból egyébként.Ezért sem cserélek egyelőre, mert azért kis kompromisszummal egy ilyen kaliberű kártya mindent futtatott, ami nekem kellett.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
kingpython #17506 üzenetére
Nem olyan vészes, de ha szeretnél akár 10 fokot nyerni, érdemes lehet újrapadozni, pasztázni.
Én a maximum 65 gpu, 75-80 fok hotspottal vagyok kibékülve minimum fordulaton. -
Grave_444
nagyúr
válasz
twinfather81 #17467 üzenetére
Szerintem meleg, Te is látod sokkal rosszabb, mint volt.
-
Grave_444
nagyúr
Pedig az UV/OC is szájbarágós volt.
Egyébként ha nem kártyaspecifikus a kérdés, márpedig a tuning nem az, akkor érdemes esetleg itt is megpróbálni.
Mi is megtanultuk, nem értettünk hozzá először.
Mindegyik kártya kicsit más, ha nem kísérletezel nem tudjuk megjósolni mennyit bír. -
Grave_444
nagyúr
válasz
banderasz77 #17300 üzenetére
Van több méretben, bár az elég sok.
Oda lehet más megoldás kell. -
Grave_444
nagyúr
válasz
banderasz77 #17290 üzenetére
Ilyen szokott lenni több helyen. [link]
-
Grave_444
nagyúr
válasz
banderasz77 #17267 üzenetére
Abból a Holo nem olyan rossz, a Twin Edge kerülendő.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
4264adam #16938 üzenetére
Pedig a gpu órajel minimálisan a gyári alatt van.
Ez ugye Suprim X, ezek szerint elég magas gyári OC-val.
Igen, elég halk és ez a leghangosabb része a gépnek.Azért nem gondolnám, hogy 0,95V-on sokkal jobban melegedne.
Kártyán kívül 7x14cm venti a fent említett fordulaton, cpu kb 8-900-on néma.
Tápban nem igazán kapcsol be, de ott is cseréltem. Kb úgy jellemezném full terhelésen olyan, mint egy átlag gép idle, amiben halkan megy a táp ventilátora. HDD kizárt. [link] -
Grave_444
nagyúr
Nem bírtam ki, újrapasztáztam a kártyát.
Furmark alatt ezt hozza.
Játékban ennél pár fokkal hűvösebb marad, házhűtők 4-500rpm között mentek. -
Grave_444
nagyúr
válasz
Chapel #16860 üzenetére
Undervolt nem egyenlő a tuningolással. Az alacsonyabb beállított feszültség miatt kevesebb hőt termel, mivel kevesebbet fogyaszt a kártya és hűvösebb lesz ugyanazon a ventilátor fordulaton. Vagy csökken az rpm is.
Az órajelek maradhatnak a gyári értéken, magyarul FPS nem nő vagy csökken. -
Grave_444
nagyúr
válasz
T0mBd1gg3R #16794 üzenetére
3070 - 850mV, ~1905-1920MHz, átlag kb 150W, max 190-et tud enni játékban.
Gpu 60 alatt vagy max 62fok, hotspot 75 körül, fan 30% ~1050rpm.
Így is a kártya a leghangosabb, 165Hz monitor miatt, ahol ennyi FPS van ott nagyon minimálisan hallani a tekercsek hangját, de nem CW szinten.
Szóval full minimumon megy. Tápventi be sem kapcsol, de amúgy sem hallani.
Cpu hűtő ~800rpm 60 fok, házhűtők 500rpm-en mennek.Mint másnak idle, ez kb olyan terhelve.
Idle házhűtők 250-300rpm, proci 500, nem hallani ha megy. -
Grave_444
nagyúr
válasz
4264adam #16770 üzenetére
Szerintem nagyon felhasználásfüggő, hogy kinek milyen kategória.
Van, akinek egy 3060 is felső kategória tud lenni, sokkal gyengébben is simán multiznak.Viszont igen, valahogy így van a sorrend, alsó kategória meg kb a legkisebb RTX, RX, ami szintén nem olcsó kategória újonnan.
Régebben olcsóbb volt gépet építeni az aktuális árak szerint.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
demmer123 #16766 üzenetére
8GB nem fogy el?
Nekem 3060-al elég jól futott magas beállításon, egy két effektet vettem le, például az árnyékokat, tükröződéseket, de alig romlott a grafika.
Igaz ott 12GB-os volt a kártya. FHD vagy 1440P, nem emlékszem. Szerintem utóbbi és nem csak 60FPS.Miért akarod ultrán futtatni? Semmi értelme.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
intuicio #16752 üzenetére
Szia!
Gyári ventilátor vezérléssel (30% ~1050-1100rpm) kéne tartania kb 60-65 fokot és 80 alatti hotspotot jól szellőző házban ebben a melegben is. Télen 60 alatt és 75 körüli hotspot.
Először is MSI Afterburnert telepítsd, válassz user interface menüben egy jobb skint.
Utána valahogy így kéne beállítanod. 850mV ~1900MHz és így nincs teljesítményvesztés.
Persze ki kell kísérletezni az a kártya mennyit bír, de kiindulásnak veheted az enyémet.
Erről a grafikon állításról talász tutorialt, sokféleképp lehet.Tipp.
850mV - 1900MHz. L betű és leokézod a pipával. Nagyjából egyenes lesz a diagram és elvileg mentheted a profilt, a végén vedd ki az L betűvel a sárga jelölést, különben nem lesz idle módja.
Vagy kattints oda shift + bal egérgombot végighúzod tőle jobbra.
Shift + 2x az enter és egyenes lesz. Utána le kell venni a kijelölést és mentheted.
Ha a kívánt érték után bárhol eltérő órajel szerepel nem sikeres az undervolt. -
Grave_444
nagyúr
válasz
T0mBd1gg3R #16737 üzenetére
Tök mindegy, mert piros oldalon ajánlott kártyát venni, konkrétan 4070 alatt egyik 8GB-os kártya sem jó vétel.
Manli kártyát nem vennék, kifizetem inkább a felárat egy normális hűtésre. -
Grave_444
nagyúr
válasz
iamBandiii #16734 üzenetére
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Gerdor #16725 üzenetére
Sokkal előbbre nem lettünk. Milyen képfrissítés, milyen játék, mit használt a vágó program... Mennyi a keret.
Minden esetre a kérdésre a válasz részemről a 3060, de gari stb sem tisztázott.
Amúgy valószínűleg egyik sem éri meg már manapság, a másik oldalon is szét kéne nézni. -
Grave_444
nagyúr
válasz
Gerdor #16723 üzenetére
Előbbi erősebb, de biztosan hangosabb lesz és csak 8GB.
Utóbbi egy elég jó hűtéssel rendelkező halk, hűvös darab (ha nincs beszáradva a paszta, thermal pad), viszont gyengébb, de 12GB.
25% feletti különbség is simán lehet köztük erőben (amíg elég a 8GB VRAM, biztosan).Monitor felbontás, képfrissítés, processzor milyen? Mire használnád?
-
Grave_444
nagyúr
válasz
intuicio #16655 üzenetére
Nem tudom milyen házad lehet, de nekem egy ugyanilyen kártya terhelve produkál lyen hőmérsékleteket.
LOAD: ~62°C
HotSpot: ~74°C
Ventik: 0 RPM vagy bekapcsol 30%-ra ~1100RPM-re."Ezért nem ajánlott a 0-s mód, mert a vga szép lassan felfűti magát, hiszen a win is gpu gyorsítással működik, a böngésző is, a YT is és sok kicsi sokra megy, főleg ilyen melegben."
Engem nem érdekel idle ha 45-50 fokos sem, alulról 2db 14 centis venti fújja 300RPM-en, ez arra elég, hogy akármit nézek nem melegszik annyira, hogy a kártya hűtése elinduljon.Hozzáteszem nem szedtem még szét, gyári paszta és padok vannak rajta.
Egy TG Kryonaut szerintem azért dobna rajta, de nem éreztem indokoltnak egyelőre. -
Grave_444
nagyúr
-
Grave_444
nagyúr
válasz
snake1977 #16611 üzenetére
Ha elfér szerintem 3 ventis kártyát keress.
Barátomnál sajnos a Gaming X is pasztázásra szorulna, 2200rpm sem ritka és meleg.
Ez a rizikó mondjuk akármelyik kártyánál adott, érdemes vásárlás előtt képeket kérni terhelt állapotban a hőmérsékletekről és a fordulatszámról. -
Grave_444
nagyúr
Szerintetek gond, ha ki-be kapcsol a hűtés kb 5 percenként?
PUBG alatt max 165 (163) FPS mellett nem melegszik fel annyira, hogy egyfolytában aktívak legyenek a ventilátorok. Esetleg érdemes beállítanom manuálisan mondjuk 55 fokra a bekapcsolást?Most nagyjából úgy néz ki passzívan felmegy 62 fokra, ott bekapcsol, viszont akkor lehűl 50 fokra és kikapcsol. Nagyobb bajom ne legyen mondjuk..
-
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Mclovin #16532 üzenetére
Lehetne kisebb is igen, magasságra és hosszra is -5cm elmenne.
Milka 78
Ahogy nézem 900-1000rpm az indulója. Alatta a házventik idle 300, load 5-600rpm körül mennek. PUBG-vel játszom sokat, ott a fix 165FPS mellett van, hogy el sem indul a kártya hűtése. Az lenne vicces, ha nem is kéne neki. -
Grave_444
nagyúr
válasz
PlayMax #16521 üzenetére
Jónak tűnik.
Sajnos azt vettem észre full gyárin elég coil whineos a kártya. Fps-től függetlenül csinálja, nyilván magasabb értéknél hangosabban, de nem fps lock szűnteti meg.
Feszültség/fogyasztás csökkentésével tűnik el a hangja. Hogy mondjak példát 160W fogyasztás esetén megszűnt. Vagy a powet limitet veszem le, de úgy teljesítménst vesztek vagy undervoltolom és hagyom a gyári 1900MHz boost körül.
Úgy néz ki 850mV-on tudja tartani az 1900-at.
Ez jó értéknek számít? ~270W helyett 200 alatt marad.3060 Gaming X nem ciripelt, tápot nem feltétlen cserélnék, az is lutri a következővel hogy reagál.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Viktor77 #16515 üzenetére
Köszi.
Ránézek, az MSI egyik programjával néztem korábban, de az csak addig vezérli, amíg telepítve van. Háttérben nem szeretem futtatni ezeket. Gép a sarokban és üveg oldallap van, kis fényt ad, szerintem marad gyárin.Angie™
Egyébként én sem, a ventilátoroknál is vannak csíkok.
Alapból színváltós és jól áll neki. -
Grave_444
nagyúr
válasz
4264adam #16513 üzenetére
Igen, mindössze 31 literes.
Érdemes megnézni a specifikációit. [link]
Elég alaposan körbejártam a témát, ebben semmilyen kompromisszumot nem kell kötni és a lehető legkisebb. Alulra-felülre is mehetne 360 radiátor vagy akár 8x12 / 6x14 venti.
Szerintem direkt magasabb, mint az átlag, annak ellenére, hogy így is alacsony kuckó.7mm-el magasabb a tied a ház teteje felé.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
PlayMax #16500 üzenetére
Tévedsz, sok minden rám ragadt. Az utánam lévő válaszolókkal ellentétben én pontosan tudom milyen céllal írtál és azt is tudom, hogy nem a megoldást keresed.
"Nem akarok ebből vitát ,mikor regisztráltam először (2010?) -azóta sem változott a tapasztalatom / véleményem." Leírtad, megértettük. Akkor válassz a másik oldalról.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
PlayMax #16497 üzenetére
Érdekes mód nekem AMD kártyánál kellett driverben módosítanom, mert fakó képet adott.
Nvidia kártyánál sosem, nálam több monitor alatt semmi különbség a teljes színtartomány vagy akár a 8/10bit között sem.Tehát gyárilag jó a driver beállítása.
Samsung, LG, AOC, HP VA/IPS kijelzők esetén GTX 900-tól nem volt problémám.
Előtte AMD kártyákkal sem. -
Grave_444
nagyúr
válasz
Kis Samurai #16495 üzenetére
A mesh előlapnak betudható.
-
Grave_444
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen okostelefont vegyek?
- Gaming notebook topik
- Gumi és felni topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Suzuki topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- További aktív témák...
- AKCIÓ! ASUS PRIME Z390-P i5 8600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 DEEPCOOL Matrexx55 630W
- Wacom Cintiq DTK-2260 - Digitális rajztábla
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged