Új hozzászólás Aktív témák

  • AD4MINATOR

    nagyúr

    válasz AD4MINATOR #3731 üzenetére

    Hello.

    Ma jöttem haza Milánó, Firenze, Pisa és Róma körtúra után. A lábam leszakad, de megérte, kivéve Firenzét az nekem nagy csalódás volt. Az időjárás csodálatos volt, mindegyik nap 28-30 fok volt délután 2kor már és este 8kor is "csak" kb. 24 fokra hűlt le, igen ez nem elírás.

    A városok között az .italo gyorsvonatot használtuk.
    A Pisa nekem nagyon hangulatos, tetszett a torony is.
    Milánóban nyilván a Dóm az egyetlen igazán érdekes dolog, de az tényleg megéri az árát.
    Rómában pedig a Trevi kút és a Colosseumon kívül a legszebb látványosság a Statua equestre di Vittorio Emanuele II (( [link] )) volt.

    Milánó nagyon nyugatias, Firenze egyáltalán nem fogott meg, Pisa igazi hangulatos kisváros, míg Róma igazi meglepetés sokszor: rengeteg szobor, stb van.
    Ami nem tetszett a nagyon sok (fekete) utcai árus, akik annyira agresszívak, hogy konkrétan menekülni kell előlük és persze az összes főbb látványosságnál ott vannak ezek a tetvek. Nem értem miért nem tudja a rendőrség elpucolni őket a faszba, főleg úgy, hogy míg odaértem a Pisai ferdetoronyhoz ha nem talált be 4 selfie botos árus és 3 karkötős, kendő árus akkor egy se. És ott állnak a katonák tőlük 20 méterre és le se szarják, hogy konkrétan zaklatják a turistákat. :(

    Ha bármi kérdés lenne a városokkal kapcsolatban, írjatok itt, néha benézek a topicba.

Új hozzászólás Aktív témák