-
Fototrend
A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Mitől lehet az hogy bármikor mikor bejelentkezek a Paypal oldalára akkor ez a szöveg jön fel.
"Ellenőrizzük a személyazonosságát"
És akkor van hívás, vagy sms-ben küldött kóddal tudok belépni? Személyim fel van töltve, minden meg van erősítve, ennek ellenére mégis.Köszönöm a segítséget!

-
jozsi252
veterán
De rajta van a céges címzés, de nem elég nekik. Illetve a lakcímkártya valamint személyi igazolvány mindkettő oldala be lett szkennelve és el lett nekik küldve, de azt sem fogadták el. Holnap a takarékot felhívjuk hogy esetleg valami úton módon tudnának-e segíteni valami hivatalos igazolással a részükről.
De ezt a láblécet se értem. Annak pontosan mit kell tartalmaznia? A fejléc az meg van okés, de a lábléc? -
jozsi252
veterán
Sziasztok
Paypal nem fogadja el a címigazolást, már több mint 1 hónapja megy a levelezés velük. Ma újra ez jött vissza.
"A megadott címet igazoló dokumentumról hiányzik a logó vagy lábléc. Kérjük, töltsön fel egy új dokumentumot, amelyen van logó vagy lábléc."
Ez pontosan milyen logó akar lenni? Egy kisebb takarékról van szó ahol vezetve van az adott folyószámla. És a havi kivonatot amit le lehet tölteni nincs semmilyen logó.
Illetve a láblécnek mit kellene tartalmaznia?
Egy havi kivonat kompletten be lett szkennelve és el lett nekik küldve, de csak ez jön vissza. Mi a francot lehetne tenni? Megkapták a személyit meg a lakcímkártyát is szkennelve a kivonat mellett, de semmi.
-
jozsi252
veterán
Saját nevén volt természetesen.
Mondtam neki hogy kapcsolja össze a bankkártyájával, én is úgy használom.. Van egy webkártya, aztán nekem azzal van összekötve a PayPal fiókom.De most a feltöltési lehetőségektől függetlenül, halvány lila fogalmam sincs hogy most mit mondjak neki. Mert szerintem a PayPal-nak nem tudom elég lesz-e a bizonylat. Bank meg igazolja hogy elküldték, de hát valahol csak megakadt a dolog.
-
jozsi252
veterán
Sziasztok,
Ismerősnek van egy kis gondja a PayPalra utalás bankból megoldással. Már vagy 1 hónapja tart ez a mizéria nála, de nem nagyon látja a végét.
Szóval K&H bankból utalt az Unicredites szlaszámra hogy legyen pénze a PayPal-on. Teszem azt már sokadjára, nem elsőre. De egyszerűen nem akar megérkezni a pénz.
Van a PayPal-nak mail címe ahova be lehet csatolni képet a bizonylatról hogy márpedig a pénzt elutalta? Mert a bankba azt mondták neki hogy a pénz pedig elment.
-
jozsi252
veterán
Sziasztok,
Vásároltam Steamen, osztottam szoroztam és 323 váltási árfolyam jött ki EUR-ról. OTP oldalát nézem ott meg 312 forintot ír 1 EUR-ra. A PayPal beállításoknál az van hogy a bankom váltsa, akkor mi a francért váltja 11 ft-al többért az EUR-t?

-
jozsi252
veterán
Ah értem, szóval a top up egy tök felesleges opció már.

Másik kérdésem is lenne. A Refund Return opció csak arra szolgál hogyha egy termék nem felel meg, akkor visszaküldhetem, és a PayPal 1 évbe 12 alkalommal visszatéríti az árat, 9xxx ft alatt. Garanciális probléma esetén gondolom sehogy sem lehet megoldani hogy ugyanúgy visszatérítésre kerüljön a Postázási díj?
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Pénz feltöltésnél mi a különbség a
Top Up
Add funds to your account instantlyközött? Top UP-nál ha rámegyek, akkor ugye Unicredites bankszámlaszámot ad meg. Viszont ha a másikra megyek, akkor ott korrekten végigvezet Magyar nyelven hogy melyik bankból akarok utalni, stb..
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Kaptam pénzt a PayPal-omra, és az Order Status/Actions résznél ennél az összegnél van egy olyan hogy Accept vagy Deny. Ez mi akar lenni pontosan? 99%-ban költeni szoktam a PayPal-omról, így nem tudom mi akar lenni ez a "Accept or Deny a Payment"
Csak szimplán annyi esetleg hogy elfogadom-e a pénzt vagy nem? Össze van kötve a PP account a bankkártyámmal, szóval arra megy át a pénz. -
jozsi252
veterán
Sziasztok
Tmart-tól várok egy refundot. Az lenne a kérdésem hogy alapból ez a pénz a PayPal Balance-ra megy, vagy a kártyámhoz csatolt kártyára egyből?
-
jozsi252
veterán
válasz
Intruder2k5
#13669
üzenetére
Netbankon keresztül lett utalva.
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Ha bankon keresztül lett küldve cash a paypal számlámra, de még mindig nem érkezett meg ( 2 hete lett elküldve ) akkor hol tudok nyitni egy case-t vagy bármit, hogy a paypal utánajárjon a dolognak?
Köszönöm

-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Volt egy tranzakcióm PayPal-on, de amikor elküldtem az összeget, egyből a status: unclaimed lett. Ez mitől lehet? Akinek küldtem sok tranzakciót bonyolít le PayPal-on, szóval egy kis felvilágosítást kérnék erről.
Illetve külön nincs pénzem az accountomon, hanem össze van kötve a bankkártyámmal az account, így max mennyi idő alatt kapom vissza a pénzt a számlámra?
Gondolom elég volt azt megcsinálni hogy a cancelre rámentem, és vissza is jön a pénzem így?Köszönöm
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Tesóm hozzáadta a Maestro kártyáját a PayPal fiókjához, már napokkal ezelőtt. De a 400 ft még mindig nem került levonásra, illetve kártyatörténetbe sem jelent meg semmi, ugye a PayPal meg már kéri a megerősítő kódot, aminek se híre se hamva.
Pedig rendesen hozzá van adva a kártya, mert fel is ismerte hogy Maestro kártya. Az a baj hogy egy kis helyi banknál van vezetve a számla, lehet hogy ezért késik jóval több napot minden?
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Most volt egy PayPal-os fizetésem, és 1 EUR-t 310ft-al számolt el nekem. Igaz most nem egy nagy összegről van szó, így nem számít annyira, de a jövő héten lesz egy nagyobb vásárlásom, és ott már számítana azért Eurónként 10ft.
Pénz nincs az accountomon, hanem kártyám van hozzárendelve az accomhoz. Arra van lehetőség hogy ne a PayPal váltsa át nekem az EUR-t hanem a bank pl? Mert a bankba 298 ft 1 EUR PayPal-on meg 310.
Köszönöm

-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Azlenne a kérdésem hogy vettem 1 lámpát ebay-en. 1 hete fizettem ki, bankkártyám hozzávan rendelve paypal-hoz. Viszont még mindig csak zárolva van az összeg a számlámon, ez mi miatt van így?
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Azlenne a kérdésem hogy van 1 forint alapú számlám, és ha vásárolok külföldi weboldalról paypal-al akkor hogytudom meg hogy mennyi a jelenlegi árfolyam? Tehát 20 dolcsiért vásárolok, a paypalnál van egy ilyesmi hogy árfolyam? Ahol kivan írva hogy pl 1 dollár 240ft.
-
jozsi252
veterán
válasz
Winner_hun
#6858
üzenetére
Okés köszönöm a segítséget

Annyi lenne még a kérdésem hogy átutalásnál mikor mennyi tranzakciós díjat kell fizetni? Mert azt láttam hogyha pl paypal-ról utalok bankszámlára akkor nemkell fizetnem semmit.
Viszont ezt nemértem hogy pénzküldésnél van olyan hogy
Purchase ezen belül
Goods - Services - EbayItems
Personal-on belül pedig
Gift - Living Expense - Payment Owed - Other
Tehát miben más ha pénzt küldök valakinek pl Services-t kiválasztva mintha pl Gift-et választom ki?
update Illetve hogy hozzávan rendelve a bankártyám a paypal-hoz ugye ilyenkor nemfontos lennie összegnek a paypal accon, hanem a paypal vonja le a bankomtól az adott összeget, ilyenkor teljesen ingyenes a levonás? vagy van valami tranzakciós díj?
-
jozsi252
veterán
válasz
Winner_hun
#6855
üzenetére
Közbe OTP-t felhívtam és megkaptam a kódot. Rajta is van a 400 ft, amúgy a maradék 1 dollárt is rárakják a számlámra? Vagy az keringeni fog a virtuális rendszerben

(#6856) chungee
Szerintem teis hívd fel őket, mert nekem egyből megtudták mondani, nemis reménykedtem hogy sikerült mivel még csak zárolás alatt van az összeg, de szerencsém volt. Még jó hogy Winner_hun kollega mondta hogy hívjam fel őket aztán megmondják

-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Nos megnéztem az OTP direktem és látom hogy van zárolásom azon a kártyán amit hozzáadtam a pp accomhoz, egyszer 400 ft illetve egyszer 231 ft.
Ezekszerint már látnom kellett volna a kódot amit a verified-hez kell megadni, vagy csak akkor fogom látni a kódot ha ez az összeg el is lesz könyvelve a számlámon?
-
jozsi252
veterán
válasz
tupacamaru
#6846
üzenetére
Akkor ha kapok sms-t a levételről akkor lesz elvileg ugye elkönyvelve aztán talán akkor már megjelenik a key.
Amúgy 2 féle mód van paypalos fizetésre?
1; Hogy a bankártyám hozzárendelem a paypal accomhoz, így a paypalon nemlesz nekem pénz, hanem ahol vásárolok a paypalon keresztül vonja le a pénzt a bankártyámról?
2; Illetve hogy nemrendelek hozzá bankártyát, hanem utalok paypal számlámra bankból vagy direktből egy adott szlaszámra, és úgy lesz az accomon pénz?
-
jozsi252
veterán
válasz
tupacamaru
#6844
üzenetére
Azt gondoltam hogy a zárolás hogy megjelenik a direktbe akkor abba benneis lesz a 4 jegyű kód. De akkor ezekszerint nem..
Illetve zárolásnál az időszak miért úgyvan hogy 2012.06.27-2012.07.11 ?
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Azlenne a kérdésem hogy most adtam hozzá paypal fiókomhoz a bankártyám. OTP-s vagyok. Van rá lehetőség szerintetek hogy 1-2 órán belül megtudjam a 4 jegyű érvényesítő kódot? OTP-be beléptem látom a zárolást viszont ott nemlátok a zárolásnál semmilyen kódot. Ezt külön fogom megkapni amikor el lesz könyvelve a levont összeg?
-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni accounttal kapcsolatban. Regisztráltam 1 accountot, épp írtam volna be a bankártya adatokat erre a böngészőm kilépett.
Namost újra beléptem paypal.com/hu-n. Majd profile Add Credit or Debit Card
Itt van a nevem majd lent card type. Ittkell megadnom akkor a bankártya adatokat? Levonja a 400ft-ot. Majd ezekután kapok 1 kódot amit megkell adni itt a profile-ba valahol és így lesz véglegesen aktiválva a fiókom hogy vásárolhatok is vele?
Illetve PayPal-om még nemvolt.Ezmiatt akarom csak megkérdezni hogyha társítok a fent leírtak alapján a bankártyám a fiókomhoz akkor kell külön a paypal számlámra utalnom pénzt, vagy pedig hogyha társítva van akkor vásárláskor az adott külföldi Webshop a PayPal-on keresztül vonja le a pénzt a kártyámról? Szóval utalnom elvileg nemkell semmitse a paypal számlámról?
köszönöm előre is a segíséget

-
jozsi252
veterán
Sziasztok
Megszeretném kérdezni hogy PayPal számlát hogy tudok OTP-s mastercard-ról feltölteni? Nem saját paypal hanem ismerősé így nemszeretném hozzáadatni a paypal fiókhoz a kártyám meg ilyenek, hanem csak egyszer utalás lenne a részemről. Megoldható ez valahogy szerintetek?
Új hozzászólás Aktív témák
● Tekintsd át a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (Jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, a PayPal szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 7800X3D / RX 6900XT / 32GB DDR5 / 2TB SSD
- Apple watch Series 10 42mm jet b. szép állapotú
- Samsung Odyssey OLED G6 S27DG602SU (075) OLVASD EL
- MSI RTX 2080 Ti Lightning Z 11GB Dobozos/Gyűjtői
- Dell Latitude 7400 2 in 1 360 touch, i7 8665U, 16GB RAM, SSD, jó akku, magyar bill számla, 6 hó gar
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- Lenovo 13w Yoga 2in1 Gen 2 AMD Ryzen 3 7330U 8 GB RAM 256 GB SSD Premium garancia FHD IPS TOUCH
- Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 1000GB FHD+ TouchScreen ProSupport Plus gar: 2028.10.07
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Max 36GB RAM 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


