Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Geriman25 #5226 üzenetére

    Geriman25:
    elkezdheted akár 60 évesen is a programozást. :K Lényeg, hogy ne menjen el a kedved tőle, ha nem lesz kapásból sok sikerélményed, próbálj kitartóan gyakorolni, és könyvből/netről utánaolvasni az elméleti hátterének is.
    Ingyenes magyar C#-jegyzetek közül szerintem ez nyugodtan ajánlható kezdő szintre (is): [Reiter István - C# jegyzet] (alapból devportalról is elérhető, de az épp költözik).
    Itt egyébként van jópár hasznos jegyzet, tétel, stb. C# nyelvvel kapcsolatban: [link].
    Eleinte rengeteg dolgot egyáltalán nem fogsz érteni, és néha túl butának érzed magad ahhoz, hogy átlásd ezt az egészet, de majd meglátod, ha elkezdesz fejlődni, egyre jobban át fogod látni az egészet. Én is úgy kezdtem egyetemen, hogy fogalmam nem volt az egészről, sokat szívtam vele, túl magas volt, stb., de aztán rengeteg gyakorlással kezdtem elég jól átlátni, mi mire való. Mondjuk persze az alapvető informatikai érdeklődés meg kell, hogy legyen hozzá. Ne hagyd, hogy elmenjen a kedved tőle. :)
    Tény, hogy elég jól meg lehet élni belőle, meg ha érdekel, örömet is okozhat, amikor már belejössz. Nehéz lehet eleinte a gondolkodásmódot átvenni, de legyél kitartó és érdeklődő.

    ============

    (#5229) stevve :
    "Érdemes egyébként még a tanulás elején ilyen varázsszavakra rákeresni, mint principle, GOF, design pattern, composition és kicsit elméletben elsajátítani néhány nézetet."
    Az ilyenek szerintem nagyon gyorsan elvehetik a kezdő tanuló kedvét az egésztől. :DD
    Ennél a szerinted hülyeségnek, helykitöltőnek tartott UML-diagrammokat is hasznosabb lehet megérteni. :D (Továbbra sem értem, hogy lehet azt állítani az UML-ről, hogy "rendszerszervezők és projektvezetők szeretik doksikba betenni helykitöltés miatt és az ügyfelet ezzel vakítani, de a jelentősége szerencsére csökken a fejlesztésben", de remélem majd megmagyarázod. :) )

    De nem, szerintem inkább ilyennel csak a legelhivatottabbak kezdjék. Olyannal érdemes szerintem az elején kezdeni, ami gyors sikerélményt garantál, mert akkor nem érzi magát egyből hülyének az egészhez az, aki a tanulási folyamatot elkezdte, és így némi önbizalomra tehet szert ezen a téren. Legalábbis az elején nekem még az is örömet nyújtott, hogy jé, működik a kiíratás konzolra, jé, már tudok két számot összeadni a bemeneti paraméterektől függően, már működik a menüm, stb... Az nem igazán dobott fel az elején, amikor elméleti tényekről kellett olvasnom. :D Persze egyéni ízlés kérdése, van, aki szereti először nagyjából megérteni az elméleti részét, és csak utána belemenni az egészbe, én inkább a kapásból elején történő gyakorlati tanulgatás plusz mellette párhuzamos elméleti elsajátítás híve vagyok, persze lehet ezzel nem egyetérteni, ez csak az én véleményem. :)

  • fatal`

    titán

    válasz Geriman25 #5226 üzenetére

    Nem korai (sőt) :)

    "Programozni nem lehet megtanulni így itthon ugye?"

    De igen, igazából csak úgy lehet. Persze hasznos, ha mellette ilyen szakra jársz OKJ-n / egyetemen, de mindenre ott sem fognak megtanítani.

  • bpx

    őstag

    válasz Geriman25 #5226 üzenetére

    korai? én 10 éves voltam amikor otthon egyedül az iskolakönyvtárból kikölcsönzött (majd szülők által gondosan lefénymásolt :D) őskori BASIC könyvekből kezdtem el programozni tanulni
    nyilván nem valami húdemagas szinten műveltem, de stabil alapokat adott későbbre (legalábbis ha másra nem, akkor önállóságra nevelt az egyszer biztos :) )
    programozni csak otthon önállóan lehet megtanulni - sok gyakorlással, az hogy elolvasod a könyvet, esetleg néhány feladatot megcsinálsz, nem elég
    az ilyen tanuljunk meg X nyelvet 24 óra alatt könyvekből 0-ról kezdve nem lehet megtanulni, ezek csak akkor jók, ha már van gyakorlatod és tudsz programozni másban (a programozás az egy fajta gondolkodásmód, a választott programnyelv csak egy eszköz, amit könnyen le lehet váltani/cserélni)

Új hozzászólás Aktív témák