-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
ha nehezen megy az oop, akkor rakj fel linuxra egy régi netbeanst, meg visualwebpack-ot, és azzal kezdj el programozni. a visualwebpackben olyan kódgenerátor van, ami az oop kód vázát megcsinálja, neked csak a procedurális részt kell kitölteni.
előfordulhat, hogy ezzel olyan példákat kapsz, ami segít megérteni az oop-t.
egy baj van a tanáccsal: régen nem fejlesztik már ezt, úgyhogy kőkori minden. ha jól emlékszem, a 6.7-es netbeansben volt utoljára vwp, én az 5.5.1-est használtam sokáig. és ha úgy érzed, hogy ezzel sikerült megfelelően előrelépni, akkor az egész múzeumot hajítsd ki a francba
-
dabadab
titán
"akkor nem fogok tudni eljárásorinteált nyelvet találni amivel lehet X, OSX, vagy win alá írni bármit is?"
Ahogy az ősi bölcsesség tartja: minden nyelven lehet FORTRAN-ban programozni
Egyébként meg vannak bindingek C-hez is (a GTK pl. egyenesen C-ben íródott), csak éppen pont ez a téma, ahol nagyon adja magát az OO (amit egyébként túlmisztifikálni, tulajdonképpen bármilyen kellőképpen bonyolult, procedurális nyelvben normális megírt programnál előjön az OO, mert adott komplexitásnál egyszerűen az a természetes, hogy az ember nem kilométeres paraméterlistát használ, hanem egy struct-ot ad át a függvényeinek, aztán amikor az ember elgondolkodik azon, hogy van X darab függvénye, amik paraméterként megkapnak egy Y structot meg esetleg még néhány egyéb dologt, akkor tulajdonképpen sikeresen írt egy osztályt procedurális nyelven.
"Linux alatt milyen OOPL nyelvet tudnék elkezdeni?"
Tulajdonképpen bármit, a kérdés inkább az, hogy mit szeretnél? Ha csak gyorsan csinálni valamit, ami aztán fut mindenhol (mert a kérdéseidből úgy tűnik, hogy ilyesmiről lehet szó), akkor Python.
-
dabadab
titán
"vagy ha az indexelést le is írtad már, akkor végülis akkor "csak" arra kell egy kis program, ami a grep-pel megadott találatot jeleníti meg?"
Igen, nagyjából. Nem ismerem az OSX-et, de erős a gyanúm, hogy ilyen minimálguit valami kis scripttel is pillanatok alatt össze lehetne dobni.
-
Az adatbázis, az adatbázis.
Legnagyobb előny lenne, hogy nem kellene az indexeléssel foglalkoznod, megcsinálja a motor. Ha automatikus tárolást akarsz, akkor csak egy pici program kell, ami figyel egy könyvtárat, ahová mentesz a böngészőből, és letárolja neked. Eset lehet próbálkozni bővítmény készítéssel. De az is lehet, hogy létezik már ilyen.
-
Így keresés nem lenne nehéz, sőt, nagyon gyors lenne, viszont az indexelés így sem lenne gyors. Nem tudom, mit tároltok, de nem lenne érdemes az egészet egy adatbázisba tenni? Mert akkor két legyet ütnél egycsapásra, és minden gyors lenne. Ha ez mondjuk egy DMS-szerű valami, akkor meg eleve adatbázisban a helye.
-
Ez nagyon minimalis adatmennyiseg -- igazabol itt a feladat nem az, hogy gyors legyen (mert szinte muveszet lenne lassura megirni), hanem az, hogy vegigolvasgasd a fajlokat idonkent. OSX alatt sajnos nem fejlesztek, egyebkent eleg egyszerunek tunik (vszeg Elasticsearch-ot raknek ala, de valoszinuleg az se kell).
(Osszehasonlitaskepp: licencfeltetelek miatt egyetlen CPU core-on futo adatbazist hasznaltam egy regebbi melonal, napi 50-100 millio uj sort inzertaltunk, az egyszerubb intraday lekerdezesek siman vegeztek masodperc kornyeken, de idonkent 1-2 eves adatmennyiseget kellett analizalgatni, es az se volt kivitelezhetetlen).
-
Karma
félisten
És ki fogja előállítani, neadjisten frissíteni ezt a fájlt? Az a része a necces, nem az indexfájlodban kotorászás. Bár igazából mivel nem specifikáltad túl a feladatot, lehet tényleg overkill a Solr.
Fájlnevekre akarsz keresni, vagy tartalomra is (utóbbira jó igazán a Solr + a Tika, meg gondolom más keresőrendszerek)? Pontos egyezést akarsz, töredékes keresést vagy vagy fuzzy keresést is?
-
Karma
félisten
-
Fisha
őstag
Angster Erzsebet konyve szerintem elegge jo, vannak benne c++, es object pascal peldak is, de osszesegeben nyelvfuggetlen. Van egy javas kiadasa is. Egyebkent teljesen nyelvfuggetlenul csak az alapokat lehet elsajatitani, mivel azert nem teljesen azonosak az OO-t megvalosito nyelvek sem. Lasd pl javaban interface, mig c++-ban tobbszoros oroklodes, es friend osztalyok. Object pascalban meg tudtommal egyik sincs
.
-
JFL
csendes tag
Az UML elvileg pont erre lett kitalálva, nyelvfüggetlen módon lehet objektum orientált tervezést és analízist végezni. Online elérhető dokumentációkat konkrétan nem nagyon tudok, inkább csak könyveket. Az UML hivatalos oldalán vannak mindenféle doksik, talán találsz valami hasznosat:
http://www.omg.org/uml/
Esetleg itt is lehet valami értelmes:
http://www.rational.com
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Megkímélt állapotú Xbox Series X 1TB eladó. Kitisztítva és újrapasztázva!
- Gamer PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- LG 77G4 - 77" OLED evo - 4K 144Hz 0.1ms - MLA - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Olcsó Laptop! Új akkumulátor! Dell Latitude E6540 : I7 4600M / AMD HD8790M / 8GB DDR3 / 128GB SSD
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 8400 16GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 980 4GB Aio Corp Croma CM 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest