Új hozzászólás Aktív témák
-
mh197
őstag
válasz
Freddy TNT
#1276
üzenetére
Ezt a tényt én is alá tudom támasztani!
Nekem volt/van szerencsém kipróbálni 2x80 Gb maxtor raid0 vs. 1x80 Gb maxtor winyók összehasonlítását. Az eredmény : ugyanabban a gépben nemrég telepítenem kellett a 2x80-as raid tömbre xp-t, és a sima 80-asra is. A sima 80-ason az xp csupán backup funkciót lát el, vagyis az egy szűz xp, csak egyetlen progi van rá feltelepítve.
A raid tömbre telepített xp-t használom naponta, sok telepített progi van rajta.
Már a telepítés is szembetűnően gyorsabb a rad0 esetén, kb időben 2/3-a a sima 80 -as winre való telepítésnek. Használat közben pedig a win betöltése még így is gyorsabb a raid tömbön, hogy egy rakás progit kell betölteni, mint a sima 80 -s winyón lévő szűz xp betöltési ideje. Ami még feltűnő, hogy ha meg akarok nyitni egy ablakot, nem gondolkodik, hanem rögtön bedobja, míg mindez kevésbé mondható el a sima winyó esetén.
Természetesen a raid tömbre telepített xp teljes egészében a raid tömbre került, a sima winyóra telepített xp pedig szintén teljes egészében a simára. A lapon a sima winyó ide portra van kötve (udma6 asszem), a raid esetén (64kb egységgel) pedig ata->sata átalakítóval mindkét winyó sata portra van kötve.
Természetesen a folyamatos másolás pedig egyszerűen szárnyakat kap az egy winyóhoz képest.
Összességében nekem nagyon bejön a raid0 a gépemen, mindenkinek csak ajánlani tudom. -
karib
addikt
válasz
Freddy TNT
#1276
üzenetére
Örülök, hogy neked bevált. Milyen HDD-ket használsz a RAID0-ban?
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Hatodik bétánál jár a Galaxy S25
- Tesla topik
- Gyúrósok ide!
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Óra topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Megérkezett a Huawei eddigi legkomolyabb futóórája
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- HP Victus 16 i5-11400H 16 GB RAM 512SSD RTX 3050 4 GB FHD 144Hz
- Beszámítás! LENOVO LOQ 15AHP10 FHD Gamer notebook - R7 250 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5060 8GB
- HP EliteBook 840 G11 Ultra 7 / 16GB RAM / 512GB SSD / FHD+ IPS / Garancia 2027.11.
- MacBook Air 15" (M3, 8 GB RAM, 512 GB SSD)
- Új Creative Sound Blaster JAM V2
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
