-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
Lehet a tápod nem bírja. Nekem egy ilyen tápegységem van [link] ez gyönyörűen viszi az 1TB-os Samsung 2.5"-os külső vinyómat mindenféle extra nélkül. Még a WiFi adapter is be lehet dugva, ami szintén nem ment ahogy néztem az áramerősség emelés nélkül.
Én is OpenELEC alatt próbáltam egyébként, lehet másik image-ben máshol van a config.txt. Sajnos a bootloader működését még nem látom át, hogy pontosan ezeket a fájlokat mi szedi össze (a bootloader vagy a kernel).
RtgLaci: azt hiszem ezt már válaszolták korábban, és nemleges volt a válasz. A Pi-n nincs ATX standby szerű állapot mint a PC-ken. Egyszerűbb ha bekapcsolva hagyod folyamatosan.
-
azbest
félisten
nálam házban futtatva, 0 közeli terheléssel 41.2 C a parancs kimenete
/opt/vc/bin/vcgencmd measure_tempTerhelve nem néztem még, de ha 100% mellett így melegszik, akkor már erősen ajánlott a borda.
JamesH ezt írta a fórumukban: [link]
"No, you cannot void the warranty by making it work hard. The chips themselves are capable of going well over 100c without any real damage but will automatically throttle themselves at 85."A config -ban lehet megadni más értéket is hozzá
temp_limit=80 #Will throttle to default clock speed if hit. [link]
Ha jól emlékszem úgy alapértelmezett frekvenciára állHa viszont force_turbo-val megy, akkor egyrészt a garancia bitet kiüti, másrészt úgy valószínűleg nem vált vissza alacsonyabb frekvenciára.
-
Horvi
őstag
Akkor érdemesebb formázni egy részét ext4-re. Saját tapasztalat alapján azzal jobb sebességet lehet elérni letöltés/írás/olvasás szempontjából. Ha meg mégis kell az adat akkor csapsz rá mondjuk egy SMB servert és akkor le tudod szedni ami kell hálón keresztül, csak arra kell figyelni, hogy ez nem egy sebességbajnok megoldás.
-
Mennyire lenne problémás az ntfs fájlrendszer?
- nem problémás, csak túlzottan erőforrás-igényes (és sérülékeny, ha a PI nem stabil)
Érdemes lenne egy nagyobb partíciót leválasztani és megformázni EXT 4-re?
- igen, ha nem akarod utána visszadugni windows-os PC-be (vannak ext2 kompatibilis driverek, de full ext4 támogatást még nem találtam windows-ra, a toolokkal meg nem tudod drive-ként kezelni, hanem csak az adott programon belül éred el) - bár most, ahogy utánanéztem nemrég jelent meg az ExtFS for Windows -
escape
aktív tag
Torrentet nem fogja elbírni, a médialejátszás viszont szépen megy. Kb egy hónapja van meg és meglepően jól dolgozik. A torrent miatt én beruháztam mellé egy NAS-ra, ami még mindig nincs a helyén festés és egyéb elfoglaltságok miatt. Az elvileg tud torrent szerverként működni, valamint sok más hasznos tulajdonsága is van.
Új hozzászólás Aktív témák
- iMac 24" M1 tökéletes állpotban, dobozában
- Új, Gamer félgép - ASUS B860M-A WIFI + Intel Ultra 5 245KF + Patriot Viper 2x16GB DDR5 6000MHz CL30
- DDR5 Gamer PC - I5 12400f, RTX 3070, 16gb RAM
- Gamer PC - i5 11400f, RTX 2060 SUPER, 16gb RAM
- karcos Lenovo M920q Mini PC - Core i5 8500T - 16Gb ram - 256GB NVMe - számla + gar
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Lenovo Thinkpad X13 Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
- AKCIÓ! HP Victus Gaming 16-S0017NH 16 notebook - R5 7640HS 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4050 6GB WIN1
- Apple iPhone 13 / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:100%
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

wassermann
