Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz drotsztyuart #22 üzenetére

    ezzel kicsit vitatkoznék...

    az OEM-ek szepontjából az AMD az egyik beszállító a két választható közül, az ő poziciójukban a nyomós érvekbe nem csak az adott termék viszonyított teljesítménye számít hanem a megbízhatóság is. Ez vonatkozik az aktuális kiszolgálásra és a közép távú szállításra és roadmap-re.

    Az Intel mindent elad ami lejön a gyártó sorról, ennek nagyobbik részét az OEM-ek veszik meg.

    AMD is elad szinte mindent, de lényegesen kissebb legyártott volumen mellett. Gyártás felpörgetése az ő esetében problémásabb, részint mert a TSMC ki van tömve és csak komoly költséggel adna extra kapacitást (ha egyáltalán adna). Tehát ha 1 vagy 2 OEM partner azt mondaná, hogy dobja az Intel-t a fő poziból és AMD-re vált, akkor ez valószínűleg ellátási oldalról problémát jelent.

    A korlátozott és nem olcsó gyártás miatt az árakat sem tudják alacsonyan tartani (illetve nem lenne logikus) mert mindent eladnak amit gyártanak, nincs értelme ezzel generálni vásárlást, mivel amugy sem tudják kielégíteni az extra igényeket.

    A magasabb nyereség hányaddal rendelkező szegmens irányába mozdulás/menekülés nem tünik olyan nagy hülyeségnek - a Xilinx felvásárlás/egyesülés pont olyan stratégiának látszik amivel a lehetőségeiken belül (pl. gyártási kapacitás) a közép távú profit maximalizálás irányába lépnek (végre).

    DIY illetve az erősen Intel által szerződésekkel szűkített mozgásterű notebook/desktop OEM szegmenshez képest a Xilinx-el lényegesen pézszagúbbnak látszik a jövő az AMD oldalárol...

Új hozzászólás Aktív témák