Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz zoltan6 #33 üzenetére

    "nem hinném hogy egy ekkora gyártó megkockáztatná hogy kártérítést fizessen ha valakinek ettől tönkremegy a több százezres gépe ezmiatt..álltalában számítógépekhez árulják ezeket a szünetmenteseket,miért nem írja akkor a gyártó hogy nem jó hozzá? hiszen még szoftvert is adnak hozzá."

    Ráírja. A szünetmentes tápegységek dobozán és/vagy termékleírásában feltüntetik, hogy milyen jellel dolgozik az adott típus.

    Ha Aktív PFC-s tápegységed van, akkor arra kell figyelned, hogy szinuszjeles UPS-t vásárolj hozzá. Szerintem nem annyira bonyolult.

    "szerintem ez csak egy legenda."

    Nem legenda.

    Egy kis olvasnivaló. ;)

  • Piftuka

    veterán

    "Nyáron nem csak a kánikula, hanem a heves zivatarok, viharok is gyakoriabbak, ilyenkor egy-egy eltévedt villám csúnya károkat tehet elektromos készülékeinkben. Érdemes felkészülni az ilyen helyzetekre például az APC SurgeArrest termékcsaládjával, amelyek lényegében túlfeszültség ellen védő elosztók."

    Helyes a megállapítás, hogy hasznos védeni otthonunkat, és annak elektronikai berendezéseit a villámoktól, de nagyon fontos tudni, hogy ezektől a túlfeszültség elleni védelemmel ellátott elosztók nem védenek meg.

    Pár éve nagyon komoly beszélgetést folytattam a HWSW fórumon pár villamossággal foglalkozó mérnökkel, "guruval", és azóta tudom, hogy így van.

    A villámvédelemhez az elektromos hálózatba épített ún. "túlfeszültség levezető" kapcsolók, vagy áramvédő kapcsolók ("Fi relé") szükségesek.

    Egy kis olvasnivaló a témában.

    Ezek annyira fontos eszközök, hogy egy ideje új épületet Fi relé nélkül nem is engedélyeznek átadni.

Új hozzászólás Aktív témák