Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
Plazmacucci #1 üzenetére
Én ilyenkor arra nézek rá, hogy tuti be van-e lőve a 70-80 nap késleltetés a feature update-re.
Addig kinövi magát. -
sb
veterán
Én az elején váltottam 8/8.1-re, 10-re is. Igazán nem értem ezen kívül mi bajuk sokaknak vele, de a hálózati részbenén is belefutottam 2 orbitális sz*pásba a nagy update-ek után.
Az egyik ez a sima SMB megosztogatás. Utánaolvasva rengetegen szívtak vele és valós hiba. Kivették az 1.0-át, elb*szták a master browser kezelést, stb... 3/4 éve még sehogy nem sikerült összehozni csak és kizárólag router MB beállításával. A homegroup-ot már megölték, nincs köze más felsorolt problémához sem.
Ma már jobb a helyzet, jó ideje nincs gondom vele. Annyi maradt, hogy a névfeloldás akadozik, ip-vel viszont mindenki lát mindenkit.A másik "kedvencem" a hálózati protokollok vagy portok elhalálozása update után. Ez nem tudom pontosan mi volt, sokan írnak róla, de semmi értelmeset nem találtam. A lényege, hogy boot után volt háló majd egyszer csak nincs mondjuk web... vagy leszakad a google drive, hangouts, akármi... a lényeg, hogy így egyesével. Egyik már besz*rt a másik még megy 10-20 percet. Utána a köv. is elszáll. stb... Nagyon kellemes hiba. Driver reinstall, adapter, ipv4 reset, network reset, win10 reset... néha kicsit jobb lesz, 1 hétig semmi, aztán visszatér.
Nekem kb. 3 havi backupom van a rendszerről, abból bármit visszarakva 10-15 próba után sem sikerült soha eljutni a jó update-ig. Reinstall oldotta meg.@Duliee
"Jelszavas védelem ki": Itt a bekapcsolás a célszerű. Vmi volt, hogy addig nem mentek az admin share-ek vagy hasonló. Már nem emlékszem.
Ha elérés a gond akkor ip-vel próbáld meg.
szerk: Vagy a hitelesítés a gond? Én csak jelszóval próbáltam, ahogy fentebb írtam ez több helyen amúgy is ajánlott volt. Viszont beírva/mentve soha nem kellett többet megadni.
Új hozzászólás Aktív témák
ph A sok újdonságot hozó csomagot lassan elkezdi letölteni és telepíteni a Windows Update szolgáltatás.
- Jóárasítja két Arrow Lake-S CPU-ját az Intel
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen monitort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Társasjáték topic
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Projektor topic
- Home server / házi szerver építése
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5g 8/256gb - Szép állapot, akár beszámítással
- LG 70UN74003LA Smart LED Televízió, 70" (177 cm) - 4K Ultra HD, HDR, webOS
- TP-Link RE650 AC2600 (RR650) WIFI hatótávbővítő
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- Samsung Galaxy A35 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HGST HUH721010AL5200 10TB 7.2k SAS HDD, DELL branded, nettó 40000Ft + ÁFA, 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Szinte új, minőségi, állítható ritkítóolló
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest