Új hozzászólás Aktív témák

  • Breki

    veterán

    Sziasztok

    Elkezdett érdekelni ez a szupergyors töltés

    A Samsung azt írja

    *A szupergyors töltés csak azon USB PD 3.0-kompatibilis eszközök esetén érhető el, amelyek támogatják a közvetlen töltést. Azon eszközök, amelyek nem támogatják az USB PD 3.0-s szabványt vagy a közvetlen töltést, a szupergyors töltésnél lassabban fognak töltődni. **A tényleges töltési sebesség egyéb tényezőktől és az eszköz körülményeitől függően változhat.

    Rákeresve

    Power Delivery – egy töltő mind felett!
    A Power Delivery szabványt az USB Type-C szabvány kiegészítéseként érdemes kezelni, a funkció ugyanis csak USB Type-C csatlakozóval működik. Viszont vigyázzunk; az örök klasszikust kicsit átalakítva azt mondhatjuk, hogy minden USB Power Delivery csatlakozó USB Type-C típusú, de nem minden USB Type-C típusú csatlakozó USB-PD csatlakozó is egyben! Vagyis egy USB Type-C port lehet „sima” és lehet USB Type-C Power Delivery csatlakozó is. Előbbi legfeljebb USB 3.2-es sebességet és 5 voltos feszültség mellett 3 amperes áramerősséget nyújt, utóbbi viszont akár 20 voltos feszültséget és 5 amperes áramerősséget is tud továbbítani. Vagyis a Power Delivery szabvány akár 100 wattos teljesítmény leadására is képes – igaz, ehhez speciális kábelre is szükség van. „Normál” kábellel 20 voltos feszültség és 3 amper jelenti a csúcsot, ami persze még mindig rengetegnek számító, 60 wattos teljesítményt jelent. Hogy legyen mihez viszonyítani, egy notebook töltő jellemzően ennél kisebb teljesítményű.

    A Power Delivery szabvány alapja a kétirányú kommunikáció: a töltő és a töltendő eszköz közösen határozzák meg a legjobb töltési stratégiát. Amikor csatlakoztatjuk a kütyüt a töltőhöz, akkor alapesetben sztenderd 5 voltos feszültséget ad le a töltő, ami ezt követően dinamikusan, az igényeknek megfelelően akár 20 voltra is felkúszhat. A töltendő eszköz gyakorlatilag megkérdezi a töltőt, hogy mekkora a legnagyobb teljesítmény, amit le tud adni, a töltő pedig cserébe azt az információt kapja meg, hogy mennyi a legnagyobb teljesítmény, amit a csatlakoztatott kütyü képes felvenni. Az aktuális töltési paramétereket e két adat alapján könnyű meghatározni. Ebben a működési elvben pedig az a nagyon jó, hogy amikor a Power Delivery szabvány valóban elterjedté válik, akkor egyetlen töltővel (és kábellel) az összes mobil kütyüt fel fogjuk tudni tölteni!

    Így válassz töltőt
    Fontos tudni, hogy a töltőkből rengetegféle van – és persze nem mindegy, hogy melyiket választjuk. Először is arról kell meggyőződni, hogy maga a töltő valóban rendelkezik a Power Delivery funkcióval. Az, hogy a töltő USB Type-C csatlakozóval is bír, még nem jelenti automatikusan ezt! Ha ez megvan, akkor meg kell nézni, hogy mekkora teljesítményre van szükségünk, és olyan töltőt kell keresni, amely ki tudja szolgálni az igényeket. Fontos azonban tudni, hogy a gyártók néha trükköznek, és a csomagolásra nem az egy USB Type-C csatlakozón leadható teljesítmény kerül, hanem a legnagyobb leadható összteljesítmény. Ezért mindig keressük meg azt az információt is, hogy a töltő – legyen szó asztali töltőről vagy mobil akkuról – egyetlen csatlakozón mekkora teljesítmény leadására képes.

    Akinek működik a szupergyors töltés ezzel a telefonnal, meg tudja erősíteni, hogy a töltőnek Type C szabványú kimenete van és ha jól értem akkor a kábel hozzá is PD 30W Charging Cable Type C Type C?


Új hozzászólás Aktív témák