-
Fototrend
Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
a2d2
addikt
Azt nem értem miért dugdosod ide-oda a meghajtót ha felvételhez akarod használni?
Ennek pont az a lényege jogvédelmi okokból hogy csak az tudja lejátszani az adatot ami felvette. Szóval vissza tudod nézni a rögzített műsort. Ennyi.
Nekem is van a TV-re kötve exFat külső SSD, de ugye nem nyomtam rá hogy felvételre használja a TV, így azt simán hordozom PC és TV között. -
a2d2
addikt
Sziasztok!
Van arra valamilyen trükk (esetleg developer módos beállítás) hogy ha BT füles van csatlakoztatva a TV-hez, akkor az utolsó távirányítós utasítás után kb fél percig ne szaggasson a hang? Olyan mintha nem lenne elég a sávszél a távnak és a fejhallgatónak.
Iszonyat idegesítő tud lenni. XF9005-ös a TV.
Köszi! -
a2d2
addikt
válasz
Gauguin
#48605
üzenetére
Jaja, lefutott, minden frankó lett. Köszi mindenkinek, szivattam volna magam még egy ideig, főleg hogy a főképernyőn ott virított az ismerkedés a 8.0 oreo-val.
@pvil: ez brutál jó ár, nem láttam még ennyiért. Mi is BF előtt vettük pár héttel tavaly és nem is lett jobb ára utána sem. -
a2d2
addikt
Sziasztok!
Na most nézem hogy több mint egy hónapig volt a TV a szervizben. Ma jött vissza, de full reset volt rajta nyomva.
Beállítgattam mindent, de azt veszem észre hogy a youtube alól nem vált át a TV HDR-re.
Lehet keverem már a TV-ket de nem úgy volt hogy ennek már mennie kell (XF9005)?
Köszi! -
a2d2
addikt
válasz
PrinceHerceg
#47954
üzenetére
Igen úgy néz ki az lesz.
Most értem haza, két napig ki volt húzva a TV de ugyanúgy nem kapcsol be.
E-magos vásárlás és nem is szórakoznak szerelő küldéssel, úgyhogy állhatok neki becsomagolni a TV-t.
Nem tudom hogy megjavítják és visszaküldik vagy visszautalják a pénzt.
A legszebb a dologban az hogy egy évvel ezelőtt 15e Ft-al olcsóbban vettem mint most a legalacsonyabb árukeresős ár.
Amúgy most milyen TV-t lenne érdemes venni ami nem makkan meg egy év után?
Még most is ezt a harmatgyenge hardvert pakolják az android alá mint amit évek óta?
Hopp még egy kérdés amit most vettem észre:
Vettem még hozzá közel 41e Ft-ért + 3év Sony márkaboltos garanciát.
Ebben bele lett írva a gyári száma a készüléknek.
Ilyenkor ezzel mi van? Bukta? Vagy ezt is újra lehet indítani ha pont ugyanilyent veszek? -
a2d2
addikt
Sziasztok!
Jó régen jártam erre felé, mert alapvetően meg vagyok elégedve a TV-vel (55XF9005)
Viszont ma arra jöttem haza hogy világít a TV fekete háttérrel és nem reagált semmire.
Kihúztam a konnektorból, vártam kicsit, visszadugtam, de semmire nem reagál. Se a kapcsolóra sem pedig az oldalsó bekapcsoló gombra (nyomtam hosszan is röviden is).
Van valami ötletetek a problémára?
Köszönöm! -
a2d2
addikt
Sziasztok!
Jó régen nem jártam erre, most ment le a frissítés az XF9005-ösön, első gyors próba után pozitívak a tapasztalataim:
- belső youtube lejátszó már támogatja a HDR-t
- LAN-ra csatlakozva megszűnt a youtube mikroszaggatása (eddig csak WIFI-n volt jó)Amire nagyon kíváncsi leszek az az Enhanced HDMI mód bekapcsolása utáni villogás kérdése, hétvégén letesztelem.
-
a2d2
addikt
válasz
Quqesz
#43606
üzenetére
November elején mikor bepróbáltam a TCL-t, a topikjában azt linkelgették hogy az Oreoval kb 30%-al javultak a reakcióidők. Megerősíteni sajnos nem tudom mert amint kicsomagoltam a TV-t egyből ment fel rá a 8-as android, szóval nincs összehasonlítási alapom.
A lényeg hogy nem biztos hogy rossz lesz ez. -
a2d2
addikt
válasz
Dolphine
#43481
üzenetére
Ezt nem értem. Ez lenne a dolgok rendje meg a HDR feeling hogy hol sötétebb a kép hol pedig világosabb

Ha ülsz egy szobában és ránézel az ablakra majd vissza akkor is több fényt kap a szemed majd újra kevesebbet. Pont az a lényeg egy TV-nél is hogy minél nagyobb legyen a kontrasztaránya, ezáltal minél élethűbben tudja visszaadni a sötét/világos részek eltéréseit. -
a2d2
addikt
válasz
PrinceHerceg
#43472
üzenetére
És akkor erre nem mondhatjuk hogy belépő kategória.
-
a2d2
addikt
Srácok elég érdekes ez a HDMI probléma.
Levelezésben vagyok közben az inakustik-kal. Azt kérték legutóbb hogy nézzem meg hogy ha előjön pl fél óra használat után a villogás akkor a készülékeket újraindítva elmúlik-e a villogás vagy ugyanúgy egyből folytatódik.
Ezért visszaállítottam hét második felében az enhanced HDMI-t a TV-n a PC-n pedig az YbCbR 4:2:2 + 10 bitet az Nvidia panelen.
Fiam játszott párszor Wii emulátorral, de direkt felskáláztam 4k-ra a felbontást és semmi villogás nem volt.
Ezért leültem tegnap este a Forza Horizon elé, és toltam kb 1,5 órát mindenféle hiba nélkül.
Létezik hogy lement a TV-re valami láthatatlan kis frissítés figyelmeztetés nélkül?
Nézegettem az about fület de nem láttam friss dátummal semmit.
Eddig a legbiztossabban a Wii villogott sima 480p-ben vagy 576i-ben is, de azt időközben elvitték, nem tuom már kipróbálni.@local1: az hihetetlenül jó ár volt érte. Frankón töréskárra is vonatkozik? Mondjuk lehet hogy ott meg a TV volt kicsit magasabb áron akkor és bele tudták így kalkulálni. Az Emag-on ahol vettem drágább lett volna a biztosítás pl mint a sony központiszalonban.
-
-
a2d2
addikt
válasz
Geza26
#43403
üzenetére
Lehetséges hogy TV típus/méret függő lenne?
Sonyszalon.hu, 55XF9005:Az Ön televíziójához elérhető garanciák:
BEWY504 25 900Ft 2+3 éves gyári garancia kiterjesztés
BCCY504 39 900Ft 2+3 éves gyári garancia kiterjesztés balesetből eredő károkra is kibővítve az első két évre is! -
a2d2
addikt
válasz
Geza26
#43400
üzenetére
Ez igazából 26e és 40e.
Legalábbis a központi szalonon keresztül 40 volt az 5 éves töréskárra is vonatkozó garancia a 9005-ösre. Plusz 990Ft futárdíj.Soknak tűnik, de levezetve:
25e Ft-ért az alap 2 éven felül kapsz + 3 év kiterjesztett garanciát meghibásodásra.
40e-ért pedig tulajdonképpen a fentit + mellé 5 év törésre vonatkozó garanciát a vásárlás napjától. Így nézve 14e Ft a töréskár biztosítás az 5 évre. Ami 3e Ft/év, nálunk 3 gyerek mellé szinte kötelező volt
-
a2d2
addikt
válasz
samsung88521
#43264
üzenetére
Üdv a klubban!
Elvileg kábel gond, de én már kezdek kételkedni mert nekem a DVD felbontásnál is eljátszotta a villogást pár napja. -
a2d2
addikt
Na most kezd nagyon elegem lenni a TV HDMI bemeneteivel!
Ok, elfogadtam hogy az advanced módhoz prémium certifikált kábel kell, semmi gond, kikapcsoltam inkább, majd befizettem 40e Ft-ot az 5 éves Sony biztosításra, épp ma hozta meg a postás a garanciapapírt.
Ezután gondoltam hogy beröffentem a régi Wii konzolt, hogy kicsit megpimpeljem és eladjam így karácsony előtt.
Rákötöttem a TV-re Wii HDMI konverterrel és ugyanúgy villog mint a PC enhanced HDMI mellett! Ráadásul első perctől fogva, nem is kell fél órát játszanom most hogy elő jöjjön.
(Csak most azt írja ki hogy 576i Sztereo)
Átvittem az egészet lányom szobájába hogy megnézzem a régi LG TV-vel, nem-e az átalakítóval van a gond, de ott meg tökéletes a kép!
Mi a túró ez? Mert nem egyéni probléma, de mégsincs tele a net felháborodott felhasználókkal. -
a2d2
addikt
Nekem csak úgy oldódott meg hogy visszavettem a portot standardra a TV-n.
Kinéztem 15e-ért egy 5m-es 2.1-es kábelt, de most úgy vagyok vele hogy elsőre nem láttam a különbséget szóval lehet másra költeném azt a pénzt. Megnézem majd külön a színátmeneteket mert pl ott lehet különbség. -
a2d2
addikt
válasz
Chris82
#42973
üzenetére
Az XE9305 technikailag jobb TV (fényerő és local dimming terén mindenképp), de nem tudom hogy mi a Sony gyakorlata android frissítés terén. Lehetséges hogy pl 8-as még jön majd rá, de a következőt meg már csak az XF-re készítik el. De az is simán lehet hogy 8-as sem jön már rá, ennek utána kellene járni, pedig elvileg gyorsulást hoz az új rendszer majd.
-
a2d2
addikt
válasz
pinnacle
#42771
üzenetére
Nem olvastam utána, de szerintem:
A Trucinema nem csinál semmit csak 24p-re állítja a TV-t. Így kadenciahelyes lejátszásod lesz.
Tiszta - ez csinálja a black frame insertiont
Normál és egyenletes - ezek interpolációt végeznek gondolom különböző mértékben.
Egyéni - itt be tudod állítani hogy interpoláljon és/vagy black frame insertion legyen. -
a2d2
addikt
válasz
Foton4444
#42753
üzenetére
Nem csak PS4 pro-nál vannak gondok hanem pl Xbox one x-nél is.
Itt egyenesen azt tanácsolják hogy vigye vissza és cserélje ki LG9000-es modellre mert azzal nincs ez a probléma: [link]
Szóval úgy néz ki hogy hihetetlenül érzékeny valami miatt ez a TV a megfelelő kábelminőségre.Volt itt egy fórumtárs aki PS4 pro tulaj is és új kábelt vett, talán beszámol majd hogy megoldotta-e a kábelcsere a dolgot.
-
a2d2
addikt
válasz
Anonymus23
#42760
üzenetére
Lehet, vagy személyesen vagy pedig elküldöd nekik emailben az adatokat és futárral küldik a papírokat (+900Ft).
-
a2d2
addikt
válasz
WaterWave
#42752
üzenetére
Srácok nem tudok segíteni mert nem vagyok a TV előtt, de valahol ott van egyik almenüben.
@Foton4444: igen, azaz. Érdekes hogy így is jelvesztés van nálad. Vagy a kábelekkel vagy az erősítővel lesz akkor a gond. Erősítő milyen HDMI porttal rendelkezik? Én direktbe kötöttem a PC-t a TV-vel és a HDMI3-ason csak a hangprojektort kötöttem rá külön, pedig elvileg 2.0-át támogatja a hangprojektorom.
-
a2d2
addikt
Na megtaláltam azt a kis rejtett beállítást, de meg sem nyikkan a Dolby Visionre.
Ezt töltöttem amúgy le: [link]
Próbáltam pendrive-ról beépített lejátszóval és SPMC alatt, valamint PC-ről bekapcsolt HDR-rel HDMI kábellel.
Igazából ez lett volna a teszt lényege hogy átviszi-e a kábel a Dolby Vision jelet mert az inakustik saját honlapján már 2.0b-nek írják.Ja amúgy visszaállítottam a HDMI bemeneteket standardra és így másfél óra játék után sem jött a jelvesztés és nem vettem észre minőségromlást szabad szemmel. Szóval lehet most mégsem ruházok be új kábelre 15e-ért.
Azt nem értem még hogy a Youtube hogyhogy nem ad HDR jelet a TV-nek. A TCL-nél simán átváltott a TV HDR formátumra. Nem perkált a Sony eleget a Google-nek, vagy egyéb okai vannak?
-
a2d2
addikt
Srácok azt kellene látnom hogy elfogadta-e a 9005-ös a TV a Dolby Vision formátumot?
Csak ennyit ír hogy HDMI2, 4k meg hogy Dolby digital plus (ami ugye a hangra vonatkozik). -
a2d2
addikt
Nekem részmegoldást adott ez a beállítás:
- local dimming: Magas (ez javít a felhősödésen)
- alatta lévő extended range: Ki (ez meg a LD miatti bloomingon)Amúgy nekem is csalódás volt a FALD + Local dimming kombó. Főleg miután láttam az XE93 teszteket/összehasonlításokat.
-
a2d2
addikt
Ahogy olvastam csak az aktív usb portokkal van gondja, nálam ez nem tényező. Bár a régi LG tv-mnél nekem is még rá volt dugva direktbe egy külső kis vinyó a TV-re, azóta inkább rákötöttem a routerre.
Ebbe max csak pendrive-ot dugok, de az ambient light miatt érdekel ha lesz esetleg rá szoftveres megoldás.
(most gyorsan ránéztem de a hangprojektoron sincs usb port pedig az lett volna még az ötletem hogy onnan adok tápot neki mert az kikapcsol a TV-vel.) -
a2d2
addikt
Nálam volt 2 hétig egy TCL DC760-as androidos TV. Napi szintűek voltak a fagyások és újraindulások.
Helyette egy XF9005-öst vettem, egy hete nyúzom de még nem sikerült kifagyasztanom.
Szóval simán úgy néz ki hogy az egyéb gyártók csorbítják az android OS hírnevét mert nem képesek jó romot főzniük a készülékükhöz.
Ja a TCL-re amint megvettem még aznap tudtam frissíteni a 8-as oreora, Sonynál meg csak valamikor télen jön majd. Szóval biztos sokkal tovább dolgoznak egy-egy romon és rendesen letesztelnek mindent, nem úgy mint a TCL-nél. -
a2d2
addikt
válasz
Makika15
#42675
üzenetére
Gondolom mert androidnál igazából csak a képernyőt kapcsolod le ha nem hosszan nyomod a kikapcsolás gombot. (Viszont pl tudsz csinálni Kodi vagy SPMC alatt folyamatosan elérhető médiatár megosztást ami másik eszközről bármikor elérhető).
Mondjuk rakhattak volna rá egy olyan portot is ami lekapcsol a képernyővel együtt is. -
a2d2
addikt
válasz
Anonymus23
#42667
üzenetére
Ez tuti jó lesz. Csak nekem 5m-es kellene

-
a2d2
addikt
-
a2d2
addikt
-
a2d2
addikt
válasz
WaterWave
#42600
üzenetére
Na akkor lehet hogy a TCL DC760-ban csak egyszerűbb port volt mert az nem valós 10 bites panel volt, és ezért mehetett ott minden tökéletesen.
Viszont azt nem értem hogy miért nem jó ez a 2.0a-s kábel:
[link]
Úgy tudom hogy a 2.0b csak a HDR metadadatküldésben több (pl dolby vision).
Sőt a saját honlapján 2.0b-nek írják már amit 5m-ig tudnia kellene: [link] -
a2d2
addikt
válasz
Chris82
#42598
üzenetére
Na basszus akkor ez gáz.
Nem tudom mi ez de már itt a fórumon belül is legalább hármunknál jelentkezik ez a jelvesztés/villogás.
Eddig azt hittem hogy a PC a ludas de így hogy a PS4 pro-val is ezt csinálja kezdek aggódni hogy a TV-vel van a gond.
Ma kellene utalnom a 40e-et 5 év biztonságra, de ismét várok akkor vele.
2 hétig amíg nálam volt a TCL a Tomb Raidert próbálgattam rajta 4k-ban és órák alatt sem jött elő semmi hasonló, ez is ezt erősíti bennem hogy a TV-vel van valami nem pedig a PC-vel vagy a kábellel.
Tetszik a TV, nem szívesen küldeném vissza ezt is. Emag is hülyének nézne már. -
a2d2
addikt
válasz
Chris82
#42595
üzenetére
PS3-hoz gondolom sima 1.4-es HDMI kábelt adtak. PS4 pro-hoz meg gondolom 2.0a-s kábel van pakolva a HDR miatt.
Hányas portra dugtad? A 2. és 3. portra kellene dugni és a settings/bemeneteknél állítsd át a HDMI-t standardról enhancedre.
Ezután nyüstöld legalább egy-két óráig. Kíváncsi leszek hogy lesz-e nálad jelvesztés vagy sem. Én ezzel szívok egy hete csak Windows alatt. Most épp 60 helyett 59Hz-el próbálkozom. -
a2d2
addikt
Na eddig minden sikertelen. Ezeket próbáltam:
Ycbcr 444 + 8 bit
422 +10 bit
422 + 10 bit + HDR
Az utolsónál már elkezdtem reménykedni de egy óra múlva előjött.Most jön az hogy letiltom a TV-n a hdmi tuningot a 2. 3. porton.
Valaki azért nyugtasson meg hogy pl PS4 pro-val vagy Xbox one X-el működnek rendesen ezek a portok huzamosabb időn keresztül is 4K 60Hz-el.
-
a2d2
addikt
Igen, itt is a 2. és a 3. a fullosabb és az 1. 4. a korlátozott.
Első körben még az jutott eszembe hogy ránézek nvidia controlpanelra és a PC-t állítom magasabb szintre ha lehet (4k 4:4:4 60Hz) és hagyom a 2-es bementen a bekapcsolt enhanced HDMI móddal.Közben lejjebb olvastam az előbb linkelt fórumban és találtam egy ilyent is:
"There is a pro mode for the Sony tv (push the display button,mute, volume up,home ) then set display on pc settings and start pro mode ...problem solved "Erről már hallottatok?
Na és a legutolsó poszt mindent visz (nálam 5m-es a kábel!):
"glenwing on a different post opened my eyes when it comes to hdmi (did you miss this part glenwing?
) even thou its a high speed hdmi it depends on LENGTH. and i tried it just to experience it. (im running a dp to hdmi 2.0 adapter my hdmi was 1.2) to get 60hz, 444 color, uhd and hdr it really was all about length....anything over 4ft on the normal highspeed hdmi wouldnt work correctly. the 6ft and longer, it wouldnt do it. i can get 60hz but 420 color and no hdr...if i enabled it anyway it dropped to 30 hz
i was always under the impression all high speed can do it...nope the shorter it is the higher chance it will run without going certified high speedfor trial i used a 4ft, 6ft, 8ft, 12ft all normal high speed hdmi
6ft was intermittent settings would randomly change
8ft was worse with options not working right
12ft forget it 4k 30hz only with no options
4ft everything worked
and fyi this is on a r9 380 and a samsung 4k tv" -
a2d2
addikt
Na szerintem nem a TV-vel lesz a gond szerintem, hanem a PC beállításaival:
[link]Bár LG TV-ről van itt szó, de a felállás kb ugyanaz csak a Sony-nál HDMI extended range vagy mi a neve:
"General HDMI ULTRA HD Deep Colour - On : Support 4K @ 50/60 Hz (4:4:4, 4:2:2, 4:2:0) - Off : Support 4K @ 50/60 Hz 8bit (4:2:0) If the device connected to Input Port also supports ULTRA HD Deep Colour, your picture may be clearer. However, if the device doesn’t support it, it may not work properly. In that case, connect the device to a different HDMI port or change the TV’s HDMI ULTRA HD Deep Colour setting to Off."A PC-n pedig ezt kell beállítani:
"On my NVIDIA Control Panel I have set to 4:2:0 and 8 bit, 60hz and 3840x2160. "Este kipróbálom, és akkor átrakom a PC-t a 4. HDMI portba, ott eddig nem sikerült előidéznem a hibát.
-
a2d2
addikt
Na tegnap tesztelgettem kicsit a dolgot, és olyan súlyosan előjött hogy kb 5mp-enként dobálta a jelet.
Eddig azthittem hogy a Gears of War 4 a bűnös, de kilépve belőle utána a Windows Desktop is dobálta már a jelet. Előtte egy óráig guitar herozott a fiam FHD felbontásban mindenféle hiba nélkül, utána bekapcsoltam neki egy másik játékot 4K-ban és az is tökéletesen futott, szóval eléggé misztikus.
Kikapcsoltam a HDMI hangot (optikán küldtem át a hangprojektorra, később BT fülest kötöttem még közvetlenül a gépre), hátha a hangsáv változás okozza, de nem.
Ezután fogtam a HDMI3-ba kötött másik kábelt (amin az ARC megy) és ezt dugtam közvetlenül a PC-be, de ezen is produkálta. Ezután átkötöttem az eredeti inakustik kábelt a TV HDMI4-es portjára és megszűnt a hiba.
Majd visszakötöttem a 2-esre és megint hibátlanul ment (de lehet állítgattam közben valamit a képbeállításokon). Na a lényeg hogy kicsit tanácstalan vagyok.
De nem vagyok egyedül a problémával!!! [link]
Nagyon hasonló a felállás nálam is (Nvidia 1050Ti + 55XF9005) és teljesen ez a jelenség. Itt is írja a srác hogy van hogy napokig jó, de aztán ha beindul a hiba akkor leállíthatatlan, bármit kapcsolgat.
Nem fizetném be még a 40eFt-os biztosítást amíg teljesen ki nem tudom zárni hogy ez esetleg a TV hibája.Nincs itt még valaki aki Nvidia videokártyán keresztül játszik 4k-ban 1-2 éves Sony TV-n és találkozott ezzel a hibával?
-
-
a2d2
addikt
Na ma tudtam kicsit játszani a TV-n és érdekes dolgot tapasztaltam.
Windows 10 PC, GOW4, 4k felbontás rákötve a TV 2-es HDMI portjára és különböző időközönként elveszti egy-egy másodpercre a jelet. Ilyenkor mindig kiírha hogy HDMI 3 meg hogy stereo meg a felbontást. Van hogy percekig nem csinálja meg olyan is hogy egy percen belül 3x. Roppant idegesítő volt. Valaki találkozott ilyesmivel?
A GOW4-ben be lehet állítani a dinamikus felbontás kezelést, de ellenőriztam és ki van az kapcsolva, az nem csinálhatja. Meg amúgy is mindig ugyanazt a 4k felbontást írja ki a TV. -
a2d2
addikt
válasz
ozzy711
#42461
üzenetére
Este még berakok valami csillagos éjszakai égboltot és ha az is ok akkor zárom magamban ezt a témát.
Nálunk felkapcsolt villanynál hófehér falak mellett megy a TV szóval én alapból maxra állítottam a fényerőt minden forrásnál de lehet játszok majd még azzal is

Ja és én is visszamondtam az OLED-et mert eredetileg az volt a kiszemelt az első VA-s bukta után (TCL), csak nem tudtam erről a panelelhasználódásról meg vertical bandingről meg beégésről.
-
a2d2
addikt
Azt vettem még észre hogy igazából akkor látom csak a felhősödést amikor pl youtube kliens tölt be (kb 5mp) vagy ha pl youtube-ról elindítok egy videót és akkor abban a kb 2mp-es szünetben.
Viszont ha beteszek pl egy black screen test videót akkor csont fekete lesz egyből a kijelző.
Szóval ha már tudja definiálni a tartalmat (TV, video, video HDR) és alkalmazza az adott tartalomra a beállításokat akkor nincs gond, csak akkor jelentkezik a felhősödés amikor nem definiált tartalom látható a TV-n (pl youtube kliens betöltés). -
a2d2
addikt
Köszi!
Na most leültem kicsit a TV elé és én meg azt vettem észre hogy a local dimming az ami közepes és magas álláson eltünteti a felhősödést. A másik kettőnél azt vettem észre hogy nem nagyon befolyásolja.
A másik amit észrevettem hogy ma az összes youtube videót lejátszotta akadás nélkül. Nem tudom mi volt tegnap.
Amúgy eléggé tetszik az egész családnak szóval maradni fog.
-
a2d2
addikt
válasz
ozzy711
#42443
üzenetére
Nekem meg pont hogy az advanced contrast enhancer nem jött be (kimerevített képen néztem egy pirosruhás nőt és full sötétbordó lett a ruha és elvesztek a részletek is). De ha eltünteti a felhőt akkor mindenképp benyomom alacsony állásra.
Én ezt a fényérzékelőt is kikapcsoltam.Amiben még nem vagyok biztos az a színtér beállítása. Alapban auto-n van de nem értem miért nem jó az ha BT.2020-ra állítom. Eléggé megváltoztatja az egész kép színvilágát, lehet jobb úgy beállítani a TV-t hogy ez be van kapcsolva és akkor egy viszonylag fix képet kap az ember különböző források esetén is.
Ezt ti hogy használjátok? -
a2d2
addikt
válasz
Prophyte
#42436
üzenetére
Egy Samsung MS6500-at vettem 75e-ért szintén emagon (de van Euronicsben is ennyiért). Ennyit szerintem megért. TV-vel úgy néz ki hogy összhangban van, kivéve ezt az automatikus lekapcsolást x idő némaság után.
@TCr: húú, nagyon reménykedek most ebben mert nálam az tuti ki van kapcsolva.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 75QNED86T3A / QNED / 75" - 164 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- SAMSUNG (QE75QN90D) 190CM 4K NEO Q-LED SMART UJ PRÉMIUM ! AKCIÓ!
- SAMSUNG (QE85QN900ATXXN) 215CM 8K NEO-QLED CSÚCS TV ! AKCIÓ
- SAMSUNG (QE75LS03BG ) FRAME ! 190CM 4K SMART CSÚCS TV ! AKCIÓ!
- Samsung UE55KU6670 55 Curved 4K UHD Smart TV távirányítóval
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone 11 Pro Max 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4377
- Itachi! Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R7 9800X3D/ 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB Nvme SSD
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S24 Ultra 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, beépített S Pen, Galaxy AI 12/256 GB
- AKCIÓ! Sony Playstation 5 PRO 2TB Digital játékkonzol garanciával extrákkal hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


) even thou its a high speed hdmi it depends on LENGTH. and i tried it just to experience it. (im running a dp to hdmi 2.0 adapter my hdmi was 1.2) to get 60hz, 444 color, uhd and hdr it really was all about length....anything over 4ft on the normal highspeed hdmi wouldnt work correctly. the 6ft and longer, it wouldnt do it. i can get 60hz but 420 color and no hdr...if i enabled it anyway it dropped to 30 hz
