Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Igazából egy szóval sem értek egyet abból, amit az előzőben leírtál.

Mulgrew hihetően alakított kapitányt, benne megvan az, amit "command presence" néven ismer a katonai szaknyelv.
A legénység tajgai között meg egyszerűen működött a kémia. Még jobban, mint a többi sorozatnál. -
DS39
nagyúr
Számomra:
TNG - Maga a klasszikus Star Trek világ.
VOY - Egy kaland sztori az ismeretlenben.
DS9 - Komplex történet, politika, vallás, harc, PÉNZ, minden van benne.
ENT - érdekes is lehetett volna, de unalmas lett.
DIS - Eddig nagyon tetszik, nem tipikus Star Trek, de nem baj ez.
-
madgie
titán
válasz
ottawan
#1493
üzenetére
A Voy megelőzte a korát, 95-ben senki másnak nem sikerült annyira PC szagú tartalmat előállítani, ahol az összes fontos döntést női karakterek hoznak meg, meg van melléjük egy kényszerű mongolid, meg egy feka vulkáni. Ja, kihagytam a legidegesítőbb hangú kapitány díját, amit Janeway hoz egész Hollywoodban. Kínozni lehet az orgánumával

Én amúgy untam a Voy-t, Neelixtől eret vágnék magamon, Chakotay papucs, Torres kamuklingon, Paris gyenge Kirk-utánzat, Kim csak egy papírmasé, súlytalan karakter, 7/9 behozatala volt talán az egyetlen értelmes ötlet benne. Meg persze a Borg vonalé, Kazonokkal meg a többi borzalommal max altatni volt jó.
Na jó, csak azért szívom a véreteket, mert a DS9-t szidtátok, ami a kedvenc ST sorim (bár abban is rengeteg a töltelékrész).
-
ottawan
csendes tag
Sziasztok.
Én is a Voyager-t favorizálom.
A Discovery egy űrszappanopera lett. Szerintem.
Láttam az összes S.T.-et (mozisakat is), kivéve DS9-et, amit nem bírtam végignézni.
A jelenlegi, 12.részt már 3 nekifutásra bírtam végignézni annyira unalmas. (Mindig elaludtam rajta)
No persze ez az én véleményem. -
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Plazmacucci
#1489
üzenetére
Pedig jó mondja. Voyager volt a tuti.

-
válasz
Plazmacucci
#1489
üzenetére

-
-
Ventur@
senior tag
Üdv Trekkerek
!Egyelőre csak bekacsintok ide, mert a Sorozatos topikból lassan kiraknak a két nap alatt összehozott legutóbbi Discovery résszel kapcsolatos hsz-eim miatt
. Na jó, remélem nem raknak ki, de ha már van Star Trek topik és látom, hogy itt is beszéltek róla, így inkább itt fogok reagálni....ha nem gond
.Ami tudni kell, hogy nekem a best Star Trek széria az a Voyager van/volt/lesz. Mindegyik sorozatot néztem, meg többször is láttam már. Az ős széria mai szemmel sokszor viccesnek hat, de még mindig ámulatba tud ejteni, ha néha napján belenézek. Enterprise nekem kicsit unalmas volt, mert inkább a diplomácia dominált benne, mint az akció. Nem azt mondom, hogy nem volt benne izgalom, de a Voyager-t nem veri
. DS9-et bár végignéztem, de valahogy nem tudom beilleszteni a Trek világába, még ha tudom, hogy szorosan kapcsolódik is hozzá (lásd: most a Discovery sorozat).Egy szónak is száz a vége szeretjük a Discovery-t...de a Voyager az igazi
. -
DS39
nagyúr
Már csak Admiral Cornwell tükör mására vagyok kíváncsi, hogy Lorca vagy Császár párti. -
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek Discovery
1x12
Wow. o.O.
Azért az de durva, hogy kb eddig minden rajongói teória beigazolódott? Most már csak az a kérdés, hogy Lorca hogy került át a másik világba. Ezek után már csak azt várom hogy a Stamets/Utazó teóriát is összehozzák. 
-
nyunyu
félisten
Utolsó pár rész lassan hozza a DS9 utolsó 2-3 évad színvonalát, megspékelve a tükör univerzummal.
Szóval egyre súlyosabb
Mai részt odáig bírtam nézni, hogy a tükör Surut felszolgálják levesnek. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
wetomi
aktív tag
http://urszekerek.blog.hu/2018/01/15/ismet_egy_kezbe_kerulhet_a_star_trek_franchise
A bejegyzés elején megörültem, aztán a végéig eljutva sajnos egy elég csúnya jövőkép kezdett el derengeni bennem. Lesz előnye, ha egyesül a CBS és a Paramount és végre megint összerakhatják a Star Trekes licenszeket, de ne kezdjenek nagyüzemi gyártásba, mint ahogy azt a rebesgeti a cikk írója.
-
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trekhez: Feljött még elméletként,
hogy Michael kommentálja a fény másságát az alternatív univerzumban, Lorcának meg semmi baja nincs itt a szemével, így egyre biztosabb, hogy ő valójában innen származik. Ez megmagyarázná a fegyverekhez való vonzódását is, illetve a paranoiát és a sebhelyeket a hátán. -
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek Discovery
1x11
Hohó, laza résznek indult, aztán
a végén bedobják Georgiou-t mint az uralkodó?
Lorca nagyon maradni akar még, érik a teória, hogy ő valójában innen származik. -
Bad Pritt
félisten
válasz
gzbotii
#1470
üzenetére
nagyjából így látom én is, egy különbséggel: én úgy gondolom, ha egy sorozat ma 10 rész után nem tud megfogni, akkor nem érdemes folytatni. Ez már nem az a világ, ahol a 7 évados, 170 részes Star Trek sorozatok egymást váltják, itt már más ligában kell a nézőkért küzdeni és egy ilyen dömpingben ha nem is tekintem kidobott időnek az eddigi 10 órát, amit ezzel a sorozattal töltöttem, de tucatnyi másik van, ami jobban megérdemelné szvsz.
Szóval nem egy rossz sorozat szerintem a Discovery, de jelenleg olyanok futnak és futottak tavaly mellette, amik miatt inkább jegelem, még úgy is, hogy űrpornóból nem vagyunk túlságosan elárasztva (sőt, Expanse aztán ennyi...). -
gzbotii
nagyúr
Na, végül, most volt 3 szabadnapom, megnéztem a Discoveryt, második résztől a tizedikig.
Ami tetszett: látvány. Klingon reboot szerintem jót tett, most újra "ijesztő". A másik kinézet már kicsit elfáradt. talán.
Ami nem tetszett: annyira nem jött át a Star Trekség. Story is kicsit túlzottan pörög, bár most kevesebb a rész egy évadban, így nem lehet húzni, de fura, hogy amíg eddig volt ilyen tengő-lengősebb rész, most mind akció dús. Klingonok nekem mind egyformák. Nem tudtam különbséget tenni köztük (de lehet velem van a baj, pedig az ázsiaiakat meg tudom különböztetni.
Karakterek: Lorca lehet egy Picard, sőt, Picard a TNG elején kifejezetten rosszul kezdett, és aztán sokat fejlődött. Minden csak a stábon múlik. Többi eddig nem fogott meg, de eddig csak 10 rész volt...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember


*az új Discovery epizód jó volt. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki a Defianttal kapcsolatban. Mondjuk kicsit mindig is elcseszett volt ez a tükör univerzum, mert ha ennyire másként alakul a történelem, akkor ugyanazok a személyek nem jöhettek volna létre. Mindegy, ez legyen a legnagyobb bajunk, mert ezt még a TOS-ből örököltük.

-
oriic
HÁZIGAZDA
"A Star Trek: Discovery 2. évadja nem háborús szezon lesz, inkább a hit kontra tudomány-témakört fogják kivesézni. Ekkor a sorozat 9 évval fog az eredeti Star Trek-széria előtt járni, és van pár TOS-dolog, amire utalni akarnak."
-
DS39
nagyúr
Nagyon adta ez a rész. Tetszett.

Jöhetne a folytatás azonnal. -
#45997568
törölt tag
Nalam 10/10 eddig ez a sorozat
Nem vagyok Os Trek-es, ezert lenyegeben "ifjonti" szemmel kovetem az esemenyeket.Vegre egy rendes dark-os sorozat, nincs Kirkos picsogas meg a tarsai (persze imadom oket, Shattnert, Nimoy-t, a filmeket...) Kokemeny sci-fit kapunk, parhuzamus univerzum-spora meghajtas, karakterfejlodes van szinte minden fontosabb karakternel, nem szorakoznak ha ki kell irni valakit.
Remek 
The Expanse es Star Trek Discovery ami igazan viszi a primet

-
wetomi
aktív tag
Még ha volt is valóságalapja, mindig paródiának tartottam azokat a részeket, így emészthető volt. Captain Killy-n most jót nevettem, de ennyi. Most túl komolyan veszik és talán itt veszik el a lényege az eredeti ötletnek.
Persze, ha elvonatkoztatok az ST világától, és áthelyezem egy másik dimenzióba, akkor még lehet jó a sztori. -
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek Discovery
1x10
Hohó, imádtam.
Behozták az Enterprise-ból a Mirror Universe-t, meg a Terran birodalmat a Defiantos esettel együtt. Hell yeah. \o/ Most már érthető Tilly-t miért hívta kapitánynak Stamets egy korábbi részben. A végén Lorca kínzása érdekes pont lesz, kíváncsi vagyok meddig húzzák a tüköruniverzumos témát. Tippre ez lesz az évad második felének fő sztori szála, és majd az évadzáróban mennek haza. (Közben meg akár találkozhatnak az uralkodóval, aki ugye elvileg még mindig Sato az Enterprise-ban történtek miatt. 
Kis agyalás. Elvileg kicserélődött a két Discovery, vajon mit csinálhat az eredeti ISS hajó Lorcáék eredeti világában. A doki kinyírása WTF volt, kb. ezzel meg a korábbi klingon imával bebizonyosodott, hogy Tyler valóban klingon.
Most már csak a Stamets-Utazó párhuzamnak kell bejönnie és totál kész leszek. 
-
-
Bad Pritt
félisten
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
[Tarantino rendezi az új ST filmet]
Amit eddig elmondott a cikkben Tarantino, az alapján szimpatikus erre a feladatra.
-
wetomi
aktív tag
Bocsi a késői visszajelzésért. Szóval Discovery. Kicsit talán nyers voltam, de egyelőre marad ez jelenlegi állapotom. Bízok viszont az időben. Abban, hogy lesz idejük javítani a sztorin és a karaktereken és az időben, hogy bennem is leülepednek az érzések és pár hónap, év múlva már más szemmel nézem újra.
(#1446) DS39: Burnham bosszúvágyát és az élettől kapott pofonjait egyszerűen súlytalannak érzem. Persze komoly tényezők ezek és a fejemben tudom, de a szívemben nem érzem. A sorozat nekem nem adja át.
(#1447) oriic: Nem baj, hogy nem hallottunk/hallunk a Discovery legénységéről később a Star Trekben... Az Enterpriseok száma is változik néha... 200 év alatt pedig könnyen elfelejtődik egy úttörő legénység néhány jelentős kalandja és hajójának neve is
...(#1448) Lenry: érdekes, szerintem meg csomó epizód gyönyörűen hozta a ST érzést.
én szvsz elégedett vagyok
Én ezt nem merem ennyire egyértelműen leírni. Igen, sok jó hangulatelemet hoztak, csak még össze kell állni, idő kell még neki.Amúgy nem baj, hogy nem (csak) a vér trekkereknek készül a sorozat. Alapvetően meg kellett újulni a világnak. Csak fanyalgok, mert nekem kicsit más elképzeléseim vannak. Ami nekem tetszene, az pedig másnak nem tetszene.
Szerencsére különbözőek vagyunk, még ha vannak is hasonlóságaink.
-
-
oriic
HÁZIGAZDA
"Egyszerűen nem tudok azonosulni a karakterekkel. Egyik sem szimpatikus."
Ez részben szerintem érthető is. Lévén az ismert Star Trek világban játszódik a sorozat, és soha nem hallottunk róluk semmit, így mikor a Discovery-nek vége lesz és végleg eltűnik a hajó a legénységgel, vagy mindenki meghal, akkor nem fogja őket senki hiányolni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
DS39
nagyúr
Odamegy a vézna keptön, meg Michael és csodálkoznak, hogy mi lett a vége... Aztán visszamegy a Michael megint összecsap a csúcsragadozó klingonnal, aki nem csapja agyon azonnal? Csak én érzem itt, hogy ennek semmi értelme?
Más volt az érzelmi töltete a két küzdelemnek. Michaelt a bosszúvágy fűtötte, és előtte kapott egy-két "pofont" az élettől,
nem győzte le, csak tovább bírta a küzdelmet, ha nem sugározzák el, valószínű vége lett volna mint a botnak. Egyszerűen nem tudok azonosulni a karakterekkel. Egyik sem szimpatikus.
ezzel mondjuk egyetértek, 9 rész után egyik karakter sem kifejezetten szimpatikus nekem sem, a sztori viszont engem érdekel azért nézem, még ha valóban a klasszikus star trektől távol áll a dolog, de a közönség is változik, nem a ős-trekkernek készült, mert ha így lett volna, valószínűleg kaszát kap a sorozat. a mai elvárásokhoz igazították az egészet. (és ezzel nincs is baj, csak ugye így hogy történetileg előzmény sorozat, hát kicsit furcsa ez)
-
Egy hete néztem meg sokadszorra a Nemezis-t
Az is csak pont annyira Star Trek mint pl. az első JJ film 
-
wetomi
aktív tag
Jobb híján kivártam hetekig a véleményformálással. Tudom, a vélemény az olyan mint a .... Vártam és figyeltem az újabb epizódokat, híreket, pletykákat és itt a topicban a hozzászólásokat is. Az Orville 10. része és egy üveg bor után le kell írnom: minden nyitottságom és halvány bizalmam ellenére nem győzött meg a Discovery. Pontosítok, Star Trek sorozatként nem győzött meg, mai átlag sci-fi sorozatként pedig egyszerűen csak elmegy az én ízlésem szerint.
Nehéz megfogalmazni az érzéseimet, nem megyek bele a részletekbe. CPT.Pirk is utalt rá, hogy mennyire a jogdíjak körül forognak egyes elemek, sőt, minden... Másrészt teljesen megváltozott az elmúlt X (kb 10) évben a sorozatos világ, gyakorlatilag feleződött az epizódok száma, ebből adódóan talán növekedett az epizódonkénti költségvetés, felgyorsultak a cselekmény. Pénzt akarnak keresni, a régi tempó manapság kevés. Ezt tökre elfogadom, változik a világ.
Borzasztó nehéz helyzetben vagyok, mert utólag tekintek vissza a korábbi sorozatokra és filmekre (kivétel a JJ Abrams féle reboot, arra nem pazarlok szót...), volt idő kidolgozni őket, még ha több spórolós töltelék epizód is volt. Amúgy is inkább klasszikus sci-fi párti vagyok.
És akkor jönnek a bullshittel, hogy miért kopaszok a klingonok? Mert csúcsragadozók... És nem egyszer összecsapnak az emberekkel... Odamegy a vézna keptön, meg Michael és csodálkoznak, hogy mi lett a vége... Aztán visszamegy a Michael megint összecsap a csúcsragadozó klingonnal, aki nem csapja agyon azonnal? Csak én érzem itt, hogy ennek semmi értelme?
Egyszerűen nem tudok azonosulni a karakterekkel. Egyik sem szimpatikus. Na jó, a kis pörgős vörös az külön kategória, de néha az is idegesít. Még talán Lorca belefér, de ő sem illik bele sehogy a klasszikus világba. Saru egyszerűen idegesít. A hídon lévő vágóképnek használt 3-4 arc rosszabb, mint bármelyik redshirt... Egy egész mondatuk nem volt. A spóra utazáskor a körbepörgőforgó effekt nevetséges. A Sarek/Spock/vulkáni vonal az eredeti világgal való erőltetett kapcsolat miatt szánalmasnak tartom.
Vannak benne jó ötletek, ki lehetnek kerekíteni sokkal jobban is a sztorit, de biztos, hogy nagyon sok lehetőséget megölnek a jogdíjak is. Tetszik a
pletyka és aStamets=utazó vonal is, meg aTyler-klingon is. De nekem valahogy mégsem áll össze. Nem sikerült egy hullámhosszra kerülni a sorozattal. Biztosan velem is baj van, de egyszerűen nem megy.31-es szekció lehetséges hatása Félreértés ne essék, nézem, kíváncsi vagyok rá, maximális nyitottsággal állok hozzá, de már inkább csak reménykedek.
És akkor ott van az Orville, ami az első résszel megvett és azóta is elégedett vagyok vele. Lehet szeretni és utálni is Seth McFarlane-t és a stílusát, de az Orville nekem nagyon bejön. Tetszenek a karakterek is. Egyszerűen jók, bejönnek, szerethetőek.
Imádom a DS9 sötét hangulatát, főleg a későbbi háborús időszakban, a Discoveryben ezt mégsem találták el. Az Orville esetén pedig mégis felüdülés a tiszta, világos képi világ.
Könnyen emészthető, laza tálalású epizódok. Előkerülnek a klasszikus Star Trek-es felfogásnak megfelelő aktuális társadalmi és amúgy komoly témák, egyszerűen, de könnyeden. Ahol a Star Trekben hiányoltam egy-egy jó beszólást, itt az megvan, de mégsem komédiáról van szó, mert annál mégis komolyabb a történet.
Szóval az az igazság, hogy sokkal jobban várom a péntek estéket az Orville miatt, mint a hétfő estéket a Discovery (és a Walking dead) miatt.
Nehéz helyzetben vagyok, mert a konzervatívabb Star Trek rajongók közé sorolom magam, ezért nyilván kritikusabb vagyok a Discoveryvel szemben, mint más. De ha egyszerűen csak szórakozni és kikapcsolódni szeretnék, akkor az Orville-t választom, Discovery-t csak "kötelességből" nézem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az utolsó két rész eléggé tetszett a Discoveryből. A Muddos nem, de ezek jók voltak. Mondjuk azt totál sejtettem, hogy az lesz az epizód vége, ami lett. Köz ájm betmen!

-
ricsiv92
tag
Szerintem nem véletlen, hogy szó volt
az alternatív univerzumról, lehet pont oda kerültek. Innen kissé érdekesnek tartanám, ha innen jönne a section 31 origin sztorija (ha az az elmélet valós). Bár be kell vallani, hogy tényleg nagyon voyageres lett.
Ám csak nekem nem volt meglepi a Voq szál? Szerintem ezt érdekesebbé szerették volna tenni, de eléggé egyértelműnek tűnt. -
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ahh, már 17 éves az egyik legjobb ST játék, ami valaha készült. http://www.treknews.net/2017/11/04/star-trek-elite-force-video-game/ Én imádtam. Kellene hozzá keresni valami high res modot.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek Discovery
1x09
Hajaj, de jó rész volt,
o.Obár talán kicsit hamar intézték el a Klingon nagy hajót. Az meg külön érdekesség, hogy talán egyre esélyesebb a minap belinkelt Tyler-es és "Utazó"-s elmélet a rész vége alapján. 
És most várhatunk januárig.
-
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek Discovery teóriák. Vannak közöttük kicsit WTF leírások, de az utazós ötlet pl mekkora.

-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek
1x08
Simán jó rész volt, bár kicsit olyan hangulata volt, mintha mindennek a közepébe csöppenünk volna. A CGI továbbra is fantasztikus, az előzetes alapján a félévad-finálé megint állat lesz.
-
Lenry
félisten
Valahogy tényleg egyre jobb lesz minden epizód.
Ebben még a klingonok sem voltak olyan borzalmasak. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Jajj.
http://nemkutya.com/like/116431 18+ ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
nyunyu
félisten
Navigátor arc jól begombázott

-
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek Discovery
1x07
Nekem tetszett, de én oda vagyok az ilyen
sorozat részekért.time-loop-os
Mudd mondjuk azért megérdemelt volna egy jó kis kivégzést. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
DS39
nagyúr
igen, ez valóban egy átlagos rész volt, a vége eléggé kiszámítható volt.
mindenesetre most is várom a folytatást.
kérdés:
Ti melyik release-t szoktátok letölteni?
(a honnan-t NEM célom kitárgyalni, nehogy szabályba ütközzön.)
eddig ebből a sorozatból a 720p-TBS szedtem le, de ezúttal ebből csak 1080p-s volt, ami persze nem baj, viszont ebből most hiányzott egy néhány másodperces jelenet, emiatt a felirat, ami elérhető, kb. a 12. perctől használhatatlan volt. szerencsére találtam hozzá 720p-AJP69 verziót, ami a felirattal is kompatibilis volt. -
oriic
HÁZIGAZDA
Kicsit meglepo de orulunk neki:
Star Trek Discovery 2. evad berendelve.
-
oriic
HÁZIGAZDA
Star Trek: Discovery
1x06
Átlagos rész volt, semmi extra. A látvány továbbra is nagyon odaver.
-
oriic
HÁZIGAZDA
Gondolom a monitoron feltűnő kapitányokat felismerte mindenki.

-
DS39
nagyúr
Elég állat rész volt, kifejezetten tetszett.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Nem folyik, nem kenődik, de hűteni azt tud
- Milyen okostelefont vegyek?
- Számotokra mi volt az év játéka 2025-ben?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Végleg lemondott a régi gépekről a Steam
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
- Kellemes karácsonyi ünnepeket!
- A Windows 11 nem akarja ránk erőltetni az AI applikációkat – vagy mégis?
- További aktív témák...
- Keystation 49 (Midi controller)
- ÚJ, bontatlan Playstation 5 slim digital + EA Sports FC26 2 év garancia!
- Asztali PC , i7 7700 , 1660 Super , 16GB RAM , 256GB NVME , 500GB HDD
- 8GB DDR3 1600Mhz SO-DIMM , Laptop RAM
- LG 32GP850-B 32'' Sík QHD 165 Hz 16:9 G-Sync/FreeSync NanoIPS Gamer Monitor - Karácsonyi akcióban!
- iKing.Hu Apple iPhone 17 Pro Deep Blue ProMotion 120 Hz újszerű 100% akku Apple garancia 202
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Gamer/streamer mikrofon, állvány és USB HUB kitűnő árakon!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3610
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





.

Szegenykem 





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



