Aktív témák
-
#16820480
törölt tag
válasz
tropico
#44709
üzenetére
majd ha egyszer zfs fájlrendszer lesz az alapértelmezett
annak kell a sok ram. igaz a licensz miatt sajna nem fog egyhamar jönni 
bsanya: nem kattintani kell, hanem a Ctrl+L kombóval odalépni, az kijelöli az egész címsort, és már írhatsz is (minden böngészőben megy, kivéve az ősrégi IE-ket). nekem most már az idegesítő, ha leülök win elé, és egyből kijelöl mindent, pedig én csak egy részt akartam átírni...
-
-
-
God Vazzeg
veterán
válasz
tropico
#44709
üzenetére
Az én gépemben jelenleg 6GB ram van, és 2TB-s winyó. Hogy miért? Azért hogy legyen. Ne döcögjön, és legyen helyem mentegetni (munkámból adódóan)
Ezer indok lehet a fenti dolgokra 
Más: beizzítottam a nyomtatómon a scannert
Screenletek nálatok is hol elindulnak bejelentkezéskor hol nem? Van egy clearcalendar nevű okosság, nagyon tetszik hogy átlátszóra meg lehet csinálni, de vagy nem indul el, vagy 2x is
Érdekes 
-
-
válasz
tropico
#44701
üzenetére
Éppenséggel nem feltétel a 4 GB RAM a 64 bites rendszerhez, sőt, ha úgy nézzük akkor 64 GB fölött van ebből kifolyólag haszna. De azért az kicsit vicces kérdés, hogy otthoni használatra minek, én számos helyen hasznát tudom venni, nem csak munkára...
Amúgy nem arról van szó, hogy megszüntetik a 32 bites telepítőt, hanem csak nem az lesz az alapértelmezetten felajánlott. Most a fordított helyzetben levő 64 bites telepítőnek sincsen emiatt hátránya, szerintem többedmagammal használjuk így is páran.Az UEFI jó, én örülök neki, nekem az van, nem is mondtam róla semmi rosszat. Valószínűleg amúgy valóban inkább arról lehet szó, hogy csak a 64 bites rendszer fogja rendesen kezelni az akkora méretű háttértárolókat, legalábbis rendszerbetöltés szempontjából. De nem tudom, nekem az 1 TB a plafon merevlemezből.
(#44702) viw: CompizConfig beállításkezelő -> Ablakkezelés -> Ablakok elhelyezése -> Fix ablakelhelyezések.
-
-
válasz
tropico
#44699
üzenetére
UDS-en dőlt el és itt olvastam róla még anno.
A döntés hátterében többek között az áll, hogy végre a Flash-hez is elkészült a Linuxos 64btit-es kliens, illetve az UEFI is csak ezen a platformon lesz működőképes.
Na most ebből a Flash az érthető, az UEFI meg nem tudom, hogy hogyan jön ide, nekem működik a 32 bites rendszer is attól, hogy nem BIOS-om van. -
vicces
addikt
válasz
tropico
#43855
üzenetére
na nem ez volt a baj, mert erre figyeltem. lehet rosszalkodik a dvd meghajtóm, mert néha be sem akart bootolni a gép, vagy rossz volt az usb kábele. nem tudom.
unetbootin nem látta irhatónak a lemezeket.
de ne is csámcsogjunk ezen tovább. összeheggesztettem egy linux mintet, ubuntut már nem volt kedvem letölteni. olyan 400K-val jött volna, és inkább ez idő alatt feldobtam azt az isot ami kéznél volt a friss verziók közül. most jó lesz ez egy darabig. aztán tavasszal majd rápróbálok az ubuntura megint.
...
inkább a gnome-os hdd ikont segitsetek felhekkelni!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Atapi
senior tag
válasz
tropico
#43862
üzenetére
csak a pontosság kedvéért szerepeljen azért itt, hogy az mbr mindenhol mbr, a grub és lilo boot loader, ami win esetén egy ideje nt loader néven fut default. az mbr meg tartalmazza azt az utasítás végrehajtási információt, ami a boot loader indításához szükségeltetik. jól mondom-e?
-
aag
őstag
válasz
tropico
#43860
üzenetére
Leírtam ezt is, (de akár utána is olvashattál volna). De a kedvedért leírom mégegyszer:
Készítesz vele egy util lemezt, vagy pendrájvot. Utána már nincsen köze egyik oprendszerhez sem, mert arról bootolsz és egy olyan util programba kerülsz, ahol valóban egyetlen egérkattintással csinálahtsz olyan winchester-műveleteket, amikről egy linuxos nem is álmodhat. Mindezt ingyen-jogtisztán.
És most én is kérdezek: vajon miért ne használhatná ezt akár egy linux-fan is, ha éppen ilyen megoldandó problémája akad? Miért nem? Mert linux-fan és ez nem linux alapú szoftver? Azért?
Én nemértem sokszor a buta-indulatos ész és értelem nélküli ellenkezést, de tudomásul veszem. Ilyen a világ. Ilyenek az emberek. Csak azt ne várjátok, hogy még le is boruljak eke előtt az emberek előtt tisztelegni.
-
aag
őstag
válasz
tropico
#43846
üzenetére
Nem figyelsz. Itt most arról volt szó, hogy linuxban meg lehet oldani, vagy sem. Én számtalan példát tudnék mondani rá, amit nem lehet, (vagy nem célszerű, olyan bonyolult). Amit linuxban meg lehet oldani, akkor azt abban is célszerű. Hamár egyszer linuxozik az ember. De nehogymár ez görcsössé váljon. Hoztam rá példát ami ráadásul még jogtiszta is. OK?
-
Auratech
őstag
válasz
tropico
#42742
üzenetére
Azt, hogy Menü. Hol találom. A felületen nincs. Az asztal legördülő menüsoraiban nincs. Jobbkattra nincs. Balra sincs. A jobb felső sarok fogaskerekére kattintva sincs. Ződ ikon a Calc-ot kivéve sehol..

A terminálból elindult és leszaladt az x-server. Kaptam is opciókat, de csak 1376-ig kínált felbontást. Kézzel nem tudtam feljebb állítani.
A flasht feltettem a teminálból. Az ok. Köszönöm is! -
vilmaboy
őstag
válasz
tropico
#42486
üzenetére
Éppen ilyesmi leírásokat keresgélek én is. Köszönöm a segítséged. Már googliztam én is a linux parancsok - alapparancsok stb dolgokat. Képzem magam belőle, hisz ez volt a cél is. Meg szeretném 1-2 héten belül, hogy mitől indult be tegnap a gépem. Illetve értem, de megismételni nem tudnám, csak puskával... Ki szeretném képezni magam a parancsokból.
-
-
válasz
tropico
#42411
üzenetére
"64 MB memória nem sok, de elvileg elég egy minimal ablakkezelő használatához"
A VGA RAM-nak ebben az esetben (mivel 3D nem kell) csak a felbontáshoz van köze. Számold ki a 32 bites, 1280*1024 vagy 1024*768-as kép méretét, bőven sok az a VGA RAM
Vilmaboy gépében meg van 1,5Gb RAM, amúgy én hasonló masinán (azonos proci) nyugodtan képszerkesztettem Lubuntun, szóval ebességgel nem azért van gondja, mert lassú a gép, hanem mert ótvar a VGA driver... :S
-
válasz
tropico
#41968
üzenetére
Mondjuk ott lehet különbség, hogy azért a winnyózon futó kód meg a Linuxos különbözhet, mert más oprendszerre írják. A pluginekben, meg mondjuk a HTML motorban levő sebezhetőségek már más kérdés, azok lehetnek ugyanazok, de még ott is beleszólhat az oprendszer, csak kevésbé.
Én elég sok meredek oldalon járok Linuxról, és nem van semmi gondom
-
-
>-48-<
aktív tag
válasz
tropico
#41884
üzenetére
Ha mondjuk az általad linkelt oldalról lerántok egy újabb kernelt, mint amit jelenleg a Lubuntum használ, akkor hogyan tudom megetetni a rendszeremmel?
(Csak aptitude-ot és repo-kat használó megoldásokat találtam
)szerk: na közben nem frissítettem az oldalt és most látom a sok hasznos hsz-t, úgyhogy guglizok tovább
-
aag
őstag
válasz
tropico
#41888
üzenetére
Köszi, ezt a cikket számtalan helyen olvashatjuk. Úgytűnik átvették sokan. Nekem a konkrét megoldás kellene. Például hogyan kell pecselni a valóságban, meg ilyesmi. Persze ha lehet, szívesen elkerülném a pecselést. Az érdekelne leginkább, hogy melyik az a Linus Torvalds által kiadott kernel, ami már mentes ettől a hibától. Illetve az, hogy pontosan hogyan kell felraknom a jelenlegi 11.10-es Xubuntumra.
-
Dead Zone
tag
válasz
tropico
#41852
üzenetére
Abból indult hogy kaptam win-en egy avst gyilkos vírust,minden elveszett.
Ezért Linux,Böngészem a youtube-ot compiz fusion és hasonlók ezért ubuntu mert sokan használják,sok a tapasztalat,az enyém gnome-os,és a compiz beállító segéd valami mindig kinyírja a rendszert.Mindig ütközik valami a Gnome-al.Ezért KDE,de azt hiába telepítettem nem bírt előtérbe jönni és maradt valamiért a Gnome,de alapesetben hagytam volna a fenébe,de valamiért most az egóm győzött.Úgy hogy ha bele döglök is de Kubuntunak kell rajta lenni.
Aktív témák
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 8GB RAM 256GB SSD
- Lenovo Thinpad üzleti kategóriás notebookok - i5 - i7 - Ryzen - nagy választékban számlával - 03.11.
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 512GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- Samsung Galaxy S25 / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
annak kell a sok ram. igaz a licensz miatt sajna nem fog egyhamar jönni 

Mondjuk van idő fórumozni
Ezer indok lehet a fenti dolgokra 
Screenletek nálatok is hol elindulnak bejelentkezéskor hol nem? Van egy clearcalendar nevű okosság, nagyon tetszik hogy átlátszóra meg lehet csinálni, de vagy nem indul el, vagy 2x is
Érdekes
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

)


