-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
gyulank
#35519
üzenetére
A sima Ubuntun is lehet mappákat húzgálni egyik ablakból a másikba. Meg minden más felületen, disztróban. A „normális ablakmegjelenítés” is elég szubjektív, kinek mi a „normális”.
Ámbátor én a rendes kétpaneles fájlkezelő híve vagyok, pl. a Double Commander Gtk-t ajánlom kipróbálásra. Sokkal kényelmesebb, sokkal többet tud, mint ha mappákat húzogatnál át ilyen intézőszerű ablakok között. Már Windowsban sem állhattam ki a soha az Intézőt, meg ezeket a mappahúzigálásokat, Total Commander vagy min. Double Commander kell oda is, hogy használható legyen. Az intézőszerű fájlkezelőket ilyen ECDL Mancikáknak csinálták, akiknek nincs sok fogalma a számítógépről, kezelőfelületekről, hogy az ilyen embereknek is legyen a gépen valami eszköz, de normális munkára nem használható.
Ubuntu Studio-n is tudsz dedikált GPU-kat használni meg GPU-váltást csinálni, de akkor rendes gyári Ubuntu kernelt tegyél fel, a Studio-ban alapból valami spéci, hekkelt low latency kernel van, amiből 1) ki van hagyva fordításkor egy csomó minden, 2) realtime low latency ütemező van benne, ami külön bezavarhat a GPU drivereknek, főleg a zártaknak. Ezeknek a low latency dolgoknak nem sok értelme van a valóságban.
Ezért is mondtam, hogy az általános disztrók mindenben jobbak. Továbbra is azt tudom tanácsolni, hogy nézz meg Studio-n mivel oldották meg a képernyőkészítést, milyen programot hív meg, annak kotord elő a konfigurációs fájlját, így ezt a megoldást át tudod ültetni sima Ubuntura is. A Studio-ban semmi olyan nincs, amit egy normál Ubuntun, Kubuntun, Manaro-n, Minten ne tudnál épp olyanra megcsinálni, hogy épp úgy működjön, úgy nézzen ki.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4025
- Playstation Portal 6 hó garancia, számlával!
- 14" Dell Latitude laptopok: 5400, 5480, 5490, 7480, E6410, E6440, E5450 / SZÁMLA + GARANCIA
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Crosshair VIII Extreme alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


