-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
cappa72
#38204
üzenetére
Az amit az lspci -v ír a 2MB és 256MB, az nem a VRAM, hanem a VRAM-nak egy előtöltésre használt része csak. Nem a teljes videómemóriát írja akkorának.
Igazából ezt kerneldriveren keresztül lehet lekérdezni, hogy mekkora a kártyán a VRAM és abból mennyi szabad. Az én AMD integrált GPU-mon jelenleg így tudom lekérdezni:
cat /sys/class/drm/card0/device/mem_info_vram_total
cat /sys/class/drm/card0/device/mem_info_vram_usedVagy
cat /sys/kernel/debug/dri/0/amdgpu_vram_mmEsetleg felrakhattam volna a radeontop vagy gpustat progikat. Nálad majdem biztosan nem ezekkel kell lekérdezni, GPU-tól függ, még a gyártót sem elég tudni, konkrét GPU generációnként és kerneldriverenként is változhat, hogy melyik GPU-nál hol lehet lekérdezni, meg millyen GPU információs programok támogatják. Kerneldriveren azt értem, hogy egyes régi AMD kártyák pl. nem csak az amdgpu kerneldriverrel hajthatók, hanem radeon driverrel is. Ki kell nyomozni a GPU-dhoz tartozó Arch Wiki és Gentoo Wiki szócikkeiből, akkor is, ha nem ezeket a disztrókat használod, hanem Ubuntut.
Ez ilyen, a Linux nem annyira felhasználóbarát, nincs egységes driver interface, mint Windowson, amihez cégek írhatnának mindenféle kacsalábon forgó információs progit. Linuxon neked kell a kernelből kiküzdeni az infókat, esetileg, adott hardverre vonatkozóan.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- Dell Latitude 7210 2-in-1 12" FHD touch, i7 10610U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


