-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Pityu.
#133038
üzenetére
Ebben a kérdésben megosztottak a vélemények, alapvetően 2 megközelítés van.
1. Nem kell újratelepíteni, mert a W10 elég jól tűri a hardverváltozásokat
2. Újra kell telepíteni, mert nem minden hardverváltozást tolerál a W10Én az utóbbiba tartozom, tehát ha alaplapcsere is befigyel, akkor újratelepítek, még akkor is, ha nem történt platform-váltás (Intel-ről AMD-re avagy fordítva)
Ennek az az oka, hogy vannak olyan driver-ek/szoftverkomponensek stb, amiket nem lehet eltávolítani, többek közt -városi legendákkal ellentétben- pl. chipset drivereket nem lehet eltávolítani és csak ebből a későbbiekben előjöhetnek olyan hibajelenségek/anomáliák, amiket nem lehet orvosolni, még olyan megoldásokkal sem, amivel meg amúgy tele van a net és működniük kellene (de nem fog).Szóval Én biztosan a teljes tiszta telepítést javaslok ilyen esetekben (főleg úgy, hogy dolgozom a géppel, nincs arra semmi szükségem, hogy egyszer csak a semmiből jelenjen meg egy vagy több hiba, amit nem is lehet javítani, csak a saját hülyeségemnek köszönhetném, mert lusta voltam pár órát rászánni, hogy újrahúzzam és belakjam a rendszert egy új vason)

Természetesen be lehet vállalni, hogy nem telepítesz újra és benne van a pakliban, hogy "túléli" a W10 és -látszólag- működik minden rendben, de ez ettől függetlenül orosz rulett kategória. (gyakori jelenség ilyen esetben, hogy pl. a WU-ról olyan eszközökhöz talál friss driver-t a W10, ami már nem is létezik (csak a régi deszkán volt), még rosszab, ha azt kérdés nélkül fel is pakolja...Onnantól szopóálarc)
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
válasz
gordonfreemN
#133012
üzenetére
-
válasz
Ricco_hun
#132924
üzenetére
Esetleg BIOS frissítés (saját felelősségre
) vagy BIOS-ban ellenőrizd az USB Device Legacy Support (vagy hasonló) opciót, engedélyezve kellene lennie ill. ha semmi nem használ, akkor elővarázsolni egy DVD lemezt és arról telepíteni.UI: Esetleg időközben nem lett kicserélve a CPU valami másra, mert nem mindegyik esetben lehet W10-t telepíteni (Bár ez esetben ki szokta ezt írni egyértelműen a telepítő, hogy valamelyik feature esetleg hiányzik CPU-ból).
Pl. E4500-ra felmegy, E8500-ra meg nem (most a CPU típusokat csak hasraütésre írtam, csak az érthetőség miatt) -
válasz
Janos46
#132766
üzenetére
Chrome indít, CTRL+SHIFT+O, jobb felső sarokban menü (...), Könyvjelzők exportálása
Légy szíves legközelebb a Google Chrome topikban tegyél fel ilyen jellegű kérdéseket, mert ehhez a Windows 10-nek semmi köze. Thx!
-
válasz
Gyb001
#132673
üzenetére
Az Edge legyen az alapértelmezett böngésző (ha mást is tettél fel, akkor is) , ezért kérdeztem:
Ha ezt végigjátszod és így sem megy, akkor passz. -
-
-
-
-
válasz
Szajo
#132400
üzenetére
Na erre kíváncsi leszek, mindenképpen írd meg majd, hogy megette-e a W10 PRO ezt a serialt...

(Telepítéskor nem biztos, hogy meg fogja enni ezt a kulcsot, ha ez lesz a szitu, akkor a nincs termékkulcsom opciót válaszd, és majd ha feltelepült, akkor az aktiválás menüben adagold be a kulcsot.(net legyen)) -
válasz
Szajo
#132396
üzenetére
Windows 10-es matrica, serial-al? Az érdekes lenne.
(Max OEM/COA/Refurb (újrahasznosított))
Lehet, hogy aki telepítette, az nem volt tudatában, hogy W7/8/8.1-es kulcsokkal is lehet aktiválni avagy olyan régi buildet telepített(annó), ami még nem fogadta el a korábbi OS-ek kulcsait.Ha újrahúzod, akkor azzal a matricás serial-al kell majd megpróbálkozni, csak a kulcsnak megfelelő OS-t kell telepíteni (Home/Home Premium esetén W10 Home-t, Pro/Ultimate esetén meg W10 Pro-t)
-
-
-
válasz
MrCsiT
#132365
üzenetére
"További partíció a lemezkezelővel csak a helyreállítási partíció mögé hozható létre."
Hát ha ez annyira zavar téged, akkor az alábbi progival megoldható.
(Saját felelősségre, mert régebben már javasoltam egy versenyzőnek, de neki valahogy nem sikerült összehoznia. Minden lett a partícióstruktúrából, csak pont az nem, ami kellett volna)
AOMEI Partition Assistant Standard | Move Partition funkció segítségével.
-
-
válasz
VinoRosso
#132303
üzenetére
Korábban felsoroltál pár appot, ahol van ez a jelenség. Azok mind ún. UWP-k.
Ezért feltételeztem, hogy elsőre ha eltávolítod a bill-t meg az egeret driverestül (meg a BT adaptert driverestül), akkor helyreáll(hat) a rend.Ha azóta azt tapasztalod, hogy most már egyre több alkalmazásban jön elő a jelenség, akkor ki kell zárni, hogy nem-e valamely hardver döglődik (ezért kellene egyszerűen csak bebootolni egy Live Linux-ról (nem kell telepíteni semmit))
Ha Linux alatt semmi gond, akkor marad a szovtferes hiba (W10), vagy vírnyák... -
-
válasz
liszi70
#132248
üzenetére
1. Az a partíciószerkezet, amit linkeltél a képen, az úgy jött létre, hogy LEGACY-ban telepítettél és 1x BIZTOSAN le lett törölve minden partíció a meghajtóról(vagy újonnan lett véve a meghajtó), mert ezt a partícióstruktúrát a W10 telepítő hozta létre (manuálisan LEGACY-ban, elég egy partíció is, nincs szükség a többi segédre, de manapság nincs értelme ezzel "bajlódni", mert a buger W10 a háttérben akkor is létrehozza utólag, anélkül, hogy szólna...)

2. UEFI-ben meg nem így néz ki a partícióstruktúra (ott a rendszerpartíción kívül még +3 partíció van alapban)
Egy telepítés esetén, ha van egy, a telepítés módjának megfelelő(legacy/uefi) partícióstruktúra, akkor a rendszerpartíciót formázhatod, nincs jelentősége, a meglévő partíciókon kívül más partíció csak úgy magától nem fog létrejönni, de ha letörlöm az összes partíciót, akkor a telepítő +2 vagy +3 partíciót automatikusan létre fog hozni a rendszerpartíción felül. (Partíció törlése vs. formázása az 2 külön dolog, csak nehogy ez miatt beszéljünk el egymás mellett)

-
válasz
liszi70
#132244
üzenetére
Igen, ha telepítés előtt leradírozod a meghajtót, akkor a telepítő létrehozza a szükséges plusz segédpartíciókat is, Legacy és UEFI esetén is egyaránt.
Meglévő partíciószerkezet esetén nem feltétlen nyavalyog a partíciók törléséért, de csak akkor nem, ha megfelelő az adott telepítési módnak (Legacy/UEFI).
Pl. a képeden látható partíciószerkezetre UEFI-ben nem tudnál telepíteni. -
válasz
VinoRosso
#132239
üzenetére
Driverestől távolítottad el a biil-t és az egeret azzal a BT adapterrel együtt?
Ha igen, akkor egér lehúz, BT adapter lehúz, Wifi letilt(már ha laposról van szó), így is mászik a kurzor?
Ha igen, akkor Live Linux-ról bootolj be és próba. Ha Linux alatt is fennáll a jelenség, akkor hardveres a gond. Én elsőre azért az BT adaptert húznám le és egy USB-s egérrel próbálkoznék. -
válasz
Weaver
#132183
üzenetére
Én sem látok semmilyen "elváltozást" a képeid közt...

(Hófehér "minden", semmi "sárgás", az éjszakai fényre utaló jelet nem látok)Nézd meg a mentett képeidet egy másik gépen/kijelzőn, vagy akár másold/küld át tabletre/okostelóra. Ha ott semmi gond, akkor kb. az van, amit PROTRON is említ.
Esetleg nem kapcsoltál be valami színprofilt (a monitoron) véletlenül? Pl. nálam is, ha energstakarékos profilt állítok be, akkor a fehér már nem az az igazi fehér, mintha normál avagy épp film profil lenne (ez utóbbiban olyan vakító a fehér, hogy kiég a retinám tőle)
-
-
válasz
modflow
#132150
üzenetére
A Windows 10 beépített töredezettségmentesítője max. azt írhatja ki róla, hogy "Optimalizálást igényel", olyat nem, hogy X%-a töredezett (merthogy töredezettség, mint HDD-k esetén, nem létezik SSD-n)
A cellákat lehet karbantartatni, ezt kizárólag W10 tudja, vagy olyan külső defrag alkalmazás, ami csak a W10-ben létező függvényeket hívja meg, mert ha nem ezt teszi, akkor felesleges írást generál.
SSD-n teljesen lényegtelen, hogy mennyire vannak "szétszorodva a cellák", az összes ugyanolyan sebességgel olvasható/írható, tök mindegy, hogy az fizikailag hol található (mert egy memóriaterület az egész, nem pedig fizikai szektorok, mint HDD-knél, ahol az is számít, hogy a lemez elején avagy végén vannak a szektorok) -
-
-
válasz
peterattila
#132037
üzenetére
Inkább HDS legújabbal nézz rá az adattárolókra, sokkal beszédesebb...
(van portable is) -
-
-
válasz
L4mie
#131652
üzenetére
How to Find Your Original Windows 10 Product Key
itt van parancssoros módszer is, meg egypár segédprogi is, amivel kinyerhető (nem minden esetben) a serial. (A Hirens Boot CD is tudja még)
Ha ezzel nem járnál sikerrel, akkor még azt próbáld meg, amit korábban írtam (tiszta telepítés, gyalu minden a meghajtóról, aktiváláskor meg rögtön a W7 Pro kulcsot (matricáról) megadni és meglátod.
Én sem fordítanék rá több időt, ha helyedben lennék.
-
válasz
L4mie
#131649
üzenetére
Na várjál, ezt nem igazán értem...
Ha anno Te bontottad ki(bontatlan csomagolásból a W7-t), akkor a matricát, ergó a serial-t senki sem tudta azidáig, ergó azt korábban senki sem aktiválhatta semmivel, nemhogy KMS-el...
Egy dobozos W7 Pro, matricás RETAIL kulcs esetén (mert az az) nem KMS vagy MAK aktiválású, az biztos.
Elméletben ennek úgy kellene működnie, hogy W10 pro feltelepít (ez esetben kötelező a tiszta telepítés, a meghajtó teljes gyalulásával) majd aktiváláskor a W7 Pro Retail kulcs megadása, amit el is kellene fogadnia simán.Hogy ez esetben hogy kerül a képbe, egy szervezeti aktiválással kapcsolatos aktiválási hiba, azt nem tudom...

(épp pár hete tettem fel a W10 Home-t egy olyan gépre, amin még először Vista volt, aztán meg W7 HP (mindkét matrica rajta van még a gépen a serial-okkal), W10 Home simán megette a W7 HP serial-t...)
-
-
válasz
Janos46
#131503
üzenetére
Ez az ESP8266-os mikrokontroller, amúgy milyen jószág? (rákerestem, de igen furcsa "jószágokat" dob a Google...)
Na, mindegy, feltételezem valami hálózati eszköz, hisz kellene, hogy legyen IP és MAC címe ezek szerint.
Lehet, hogy csak annyi a gond, hogy nem jó tartományban "dolgozik", azaz a régi router-ed alapértelmezett belépési címe pl. 192.168.0.1 (ezáltal a DHCP tartomány 192.168.0.100 és 192.168.0.199 közé esik), míg az új router-é meg 192.168.1.1 (ezáltal a DHCP tartomány 192.168.1.100 és 192.168.1.199 közé esik) és ezért nem látja.
A régi routerben nézd meg milyen IP-t osztott ki/ kap az ESP8266 és annak megfelelően állítsd át az új router-ed belépési címét(a DHCP tartomány automatikusan átáll) -
válasz
szpeti40
#131305
üzenetére
Revo Unistaller Free portable
Ezzel tehetsz egy próbát, van benne agresszív eltávolítási mód is, hátha ez kitakarítja a szükségtelen/bennragadt fájlokat/bejegyzéseket. -
-
-
Nem tudom, hogy milyen korábbi megoldásokra gondolsz, de pl. a Revo Uninstaller Free-vel megoldható. [kép]
(Mondjuk az edge-t eltávolítani, hát nem tudom, azzal csak óvatosan, még ha lehetne is...
) -
válasz
bacsis
#130733
üzenetére
1. INNEN töltsd le megfelelő (x86 vagy x64) driver-t (nem a Telepítse az illesztőprogramot lehetőséget választani!!!)
2. Hozz létre egy mappát és abba tömörítsd ki
3. W10-ben nyomtatók vagy szkennerek/Nyomató vagy szkenner hozzáadása/Általam keresett nyomtató nem található a listában/helyi vagy hálózati nyomtató hozzáadása kézi beállításokkal/tovább/tovább/Saját lemez/Betallózod a prnca005.inf fájlt korábban kitömörített mappából/Listából BJC-80 kijelöl/tovább és tovább.Ha jól jársz el, akkor megjelenik a BJC-80 a nyomtatók közt és elméletben már nem lesz gond.
-
válasz
pity-putty
#130728
üzenetére
Ez jó, ezt kifejtenéd?
Azt még értem, hogy nem volt jó az EXE (mert HP-nél nem lepődöm meg ezen, mint ahogy írtam is (amúgy melyik volt, az SP104226?), de az már igen meglepő, hogy egy inkompatibilis driver mégis kompatibilis...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
válasz
pity-putty
#130725
üzenetére
Ok... Bízzunk benne, hogy akkor ez lesz a megoldás, ha a HP nem szokása szerint rossz IRST driver-t adott meg...
1. Letöltöd ezt a sp96893.exe nevű fájlt
2. Nem kell futtatni, ez egy tömörített állomány, amit ki kell csomagolni (Total Commander/Bandizip/Winrar stb stb) segítségével. Pl a pendrive-on hozz létre egy IRST nevű mappát, abba tömörítsd ki. IRST mappán belül így lesz egy dchu_f6 mappa és azon belül egy iaStorAC.inf nevű fájl. [kép]
Na ezt kell majd a W10 telepítéskor betallóznod a W10-nek ITT.Ha ezt követően megjelenne a meghajtó, akkor minden partíciót törölj és katt a telepítésen (magától létrehoz minden szükséges partíciót)
-
válasz
pity-putty
#130723
üzenetére
"Második esetben nár láttam egy 28 Gigás üres diszket, ami viszont már alapból GPT volt. "
Az nem a Rufus által létrehozott Pendrive?Ha továbblépsz (kihagyva a SHIFT+F10-), akkor nem látsz semmi eszközt, amit ki lehetne jelölni telepítésre?1. Belépve a BIOS-ba, töltsd be az alapbeállításokat, ellenőrizd, hogy a Legacy mód le legyen tiltva, a Secure Boot be legyen kapcsolva
2. (ha van), akkor az UEFI HII Configuration az mire van állítva és milyen opciók vannak itt (ha több van)?
3. Egy Live Linux-ról boot-olva látszódik az SSD avagy ott sem? -
válasz
SunMount3r
#130633
üzenetére
Próbáld ki ezt: AnyDesk (otthoni felhasználásra ingyenes)
-
válasz
martin66
#130629
üzenetére
Ööö, nem biztos, hogy jól értem a "gondot", már ha ez gond...

Bárkinél, aki kattingat az asztal megjelenítése gombon(úgy, hogy semmi alkalmazás nincs megnyitva ugyebár(max. le van(na)k téve tálcára), tehát csak az asztal látszódik, rajta ikonokkal), akkor egy pillanatra fel-fel villannak az asztali ikonok... -
válasz
modflow
#130571
üzenetére
Ez nem az én birodalmam, hogy milyen játékok miket hagynak maguk után, de annyit megtehetsz (ha amúgy az a 2 mappa törlése semmi más gebaszt nem okoz), hogy
1. Gép restart és fuss neki újra
2. Csökkentett módban indíts újra gépet és próba
3. Live Linux-ról bootolva törölheted
4. Ha esetleg otthon vagy a parancssorban, akkor Windows telepítőről bootolva, parancssort indítva, DOS-os parancsokkal is törölhető (mondjuk ezt kevesen tudják/vállalják be napjainkban már)
-
-
válasz
szanozs
#130556
üzenetére
Ezt szabályozni nem tudod, ez a fájlkezelés sajátossága, azaz, ha egy mappán belül létrehozol almappát vagy fájlt, akkor a szülőmappa időbélyege automatikusan felveszi az utoljára létrehozott állomány időbélyegét.
Ez programfüggetlen dolog, teljesen mindegy milyen alkalmazás hozza létre állomány(oka)t.
Sajnos a WORD automatikusan létrehozza azt az általad is említett rejtett, átmeneti állományt minden egyes alkalommal, amikor megnyitsz egy doksit. Ebből az állományból tudja, hogy pl. melyik felhasználó nyitotta meg.
Ezt a funkciót nem lehet kikapcsolni az Office-ban, legalábbis Én nem tudok róla. -
-
válasz
mefistofeles
#130523
üzenetére
Ez a hiba telepítéskor W7-nél nagyon gyakran megjelent, de az volt a szopacs, hogy semmi köze nincs ahhoz, mint amit sugall, azaz semmi köze nem szokott lenni semmilyen DVD driver-hez... W8/8.1-nél már ritkábban fordult elő W10-nél meg tényleg igen ritka.
Vagy bizonyos BIOS beállítások nem tetszenek a telepítőnek, avagy tipikusan csatlakoztatott USB eszközök szokták megakasztani a telepítést, ez esetben is tipikusan az xHCI miatt.
csak egy példa pl USB HUB-ra csatlakoztatott telepítőpendrive esetén hisztizik, de ha kihagyod a HUB-ot és alaplapra csatlakoztatod ugyanazt a pent, akkor meg minden OK...Szóval semmiképp sem DVD driver-t kell keresni, mert nem az okozza, hanem valami olyan hardverelem van a gépben/gépre kötve/BIOS-ba engedélyezve, ami miatt előjön ez a hiba.
Pl egyes TPM modulok is okozzák ezt (ha be van kapcsolva az opció BIOS-ban), ilyenkor vagy beadagolod telepítéskor a TPM driver-t avagy telepítés idejére letiltod a BIOS-ban... -
válasz
Merula Alba
#130513
üzenetére
Akkor a BIOS-odban, keress xHCI opciót (ha van) és tiltsd le, ha meg le van tiltva, akkor meg engedélyezd.
Amúgy miért használsz "antik" cuccokat?
(lehet, az a gond) -
válasz
Merula Alba
#130510
üzenetére
Minden USB-s eszközt csatlakoztass le a telepítés idejére (HUB, nyomtató, hangari, modem stb stb) csak az egér maradjon (laposnál még az se) és próba.
-
válasz
enginev3.0
#129712
üzenetére
Ott kell annak lennie (ezt a képet épp most készítettem a gépemen), rossz helyen keresed nem?
-
válasz
enginev3.0
#129710
üzenetére
Önvédelmet/valósidejű védelmet kikapcsoltad előtte?
Addig hiába turkálsz a csoportházirendben...(végén meg restart) -
válasz
enginev3.0
#129708
üzenetére
-
válasz
st3v3np3t3r
#129705
üzenetére
Előtelepített gépeknél, ha csak rábízod a telepítőre mit csináljon, akkor azt a verziót telepíti automatikusan (és aktiválja), amivel gyárilag is telepítve volt.
Ha nem azt a változatot telepíted, amivel volt(Home helyett Pro), akkor meg csak akkor aktiválodhat be automatikusan, ha korábban a Pro kulcs már lett egyszer aktiválva.Esetedben a matebook-ra nem kellett volna Pro, hanem a Home-t kellett volna hagyni, hisz úgy automatikusan lenne egy jogtiszta OS-d (előtelepített gépek esetén a kulcs kinyerése nem mindig lehetséges) és a Pro kulcsot használhattad volna egy másik gépen.
-
válasz
st3v3np3t3r
#129703
üzenetére
Nem.
-
válasz
laskr99
#129569
üzenetére
A videóban csak egy kis akadás látszik, nem pedig az, hogy letesz a tálcára...
Ha letenne tálcára, akkor a W10 asztalt kellene látni, de ilyet nem látni.Korábban meg írtad, hogy NET nélkül nincs gond (feltételezem a teljes víruskeresés is megvolt, amit javasoltam és nem volt semmi)
Az a baj. hogy látszólag semmi közös dolog nincs "benned" meg az ismerőseidnél, de valaminek biztosan kell, hogy azonos legyen.
Más ötletem már nincs, mint hogy ugyanannál a net szolgáltatónál vagytok, ugyanolyan hálózati eszközökkel és a szolgáltató vagy annak eszköze baszakodik... -
-
válasz
laskr99
#129535
üzenetére
Nem egyszerű ilyen esetben megtalálni a hibát, de elsőre mindenképp ki kellene zárni, hogy valami kártevő áll-e a háttérben.
MBAM Free | Hitman ProHa találnak valamit, ha nem, akkor még ezt is le kellene futtatni (az összes meghajtón):
Kaspersky Rescue Disk
letöltöd az ISO-t, létrehozol egy boot-os pendrive-ot belőle és arról indítva a gépet egy teljes ellenőrzést hajtasz végre, kell net neki, mert elsőre lehúzza az adatbázist. (a boot-os pen létrehozása ott van leírva a linkben) -
válasz
laskr99
#129529
üzenetére
Mondjuk a legjobb megoldás az lenne, ha egy tiszta telepítést követnél el, minden egyéb adattároló eszköz lehúz és nem is csatlakoztatod vissza, semmi NET, semmi Windows Update, semmi progi nem telepít, csak a nyers W10 és éjfélkor próba.
Ha nincs meg a jelenség, akkor NET és WU és megint éjfélkor próba.
Ha megint minden Oké, akkor visszacsatlakoztatni az adattárolókat és éjfélkor megint próba.
Ha megint oké minden, akkor a szokásos progik játékok feltelepítése és éjfélkor megint próba.Mondjuk ezzel az a baj, hogy amit felvázoltam az 4 nap szopás...

Kíváncsian várom, ma mi lesz az eredmény net nélkül. Mondjuk ha panelba laksz és egyik szomszéd ajtaján a Hack Ernő szerepel, na az gond.

-
válasz
laskr99
#129526
üzenetére
Akkor azt kell kideríteni, hogy mi a közös "benned" meg az "ismerőseidben" ...
Úgy értem pl. nem használtok-e ugyanolyan progikat vagy játékot (amivel neten püfölitek egymást és esetleg nem eredeti az a játék, ugyanazzal van okosítva(nem rosszindulatból írom, csak lehet, hogy valami kártevő van a gépeiteken))...Annyit kipróbálhatsz ma (még éjfél előtt), hogy szüntesd meg a net-et (húzd ki a LAN kábelt, vagy kapcsold ki a routert stb stb), hogy akkor is marad-e a jelenség avagy sem.
-
-
-
válasz
norberto9
#129494
üzenetére
# Nincs WiFi (más eszközök sem látják a WifI hálót)
# Laposon ki van kapcsolva a WiFi adapter (van külön WiFi kapcsoló valahol a kütyün, avagy FN+valamelyik funkció bill. pl. FN+F9)
# W10-ben be van kapcsolva a repülőgép üzemmód
# W10 nem telepített driver-t hozzá (eszközkezelőben ellenőrizd)
# W10 telepített driver-t, de rosszat (lapos gyári oldaláról szedd le a Wifi driver-t) -
-
-
válasz
kenand
#129385
üzenetére
Hosszú lesz ez a nap, már érzem, de sebaj...

Akkor kezdjük 0-rólKorábban a lapost W10-el előtelepítve vetted gyárilag avagy nem volt rajta OS sem (max Linux, FreeDos stb)?
(Amúgy a szerinted nem fogadja el, meg a tényleg nem fogadja el közt van különbség, kb 10 perc, mert kb. addig tart kipróbálni)
-
-
-
válasz
kenand
#129378
üzenetére
Esetleg arra figyelj (ha esetleg eddig nem tetted meg), hogy azonos verziót telepíts a W10-ből is. Pl. ha W7 Home Premium/8/8.1 Home kulcsod van, akkor a W10-ból is a Home verzió kell, míg ha W7/8/8.1 Pro verziód volt, akkor meg W10 Pro-t kell telepíteni.
SZERK
1511?
Hát annál csak újabbak vannak... 
-
válasz
kenand
#129375
üzenetére
Én is egy jó darabig szívtam azzal, hogy a régi W7/8/8.1 kulcsokat nem ette meg, de (már ha nem tévedek) a 2004-es build már elfogadta a régi kulcsokat is.
Ha telepítéskor nem is fogadja el a kulcsod, akkor hagyd ki(nincs termékkulcsom (vagy hasonló opció)) és utólag, a telepítést követően az OS alól próbáld élesíteni a kulcsot.
A régebbi telepítőt pl INNEN tudod leszedni. -
-
-
Telepítés idejére csak az SSD legyen csatlakoztatva ill. telepítéskor DISKPART-al legyalulni az SSD-t vagy amikor eljutsz addig, hogy kijelölheted, hogy hova települjön a W10, akkor ott minden létező partíciót letörölsz a Törlés gomb használatával.
UI: Azért alaplap és SSD pontos típusát nem ártott volna megadni...
-
válasz
Apollo_21
#129109
üzenetére
Még egy olyan lehetőség, hogy van egy ISO to USB (no root) névre hallgató progi ( [link] ), ami Android telefonon arra hivatott, hogy képes létrehozni ISO-ból (w10 ISO-ból is) boot-os pendrive-ot.
csak ehhez meg kell
1. egy pendrive FAT32-re formázva
2. egy teló, ami nem baszakodik külső USB-s eszközök csatlakoztatásával (pl Samsung-oknál van amikor egy rahedli engedélyt kell állítgatni, hogy egyáltalán megjelenjen, pl Xiaomi telóknál meg kb. semmi)
3. Egy OTG kábel...Tosee
Punding próbája az evés(SB be, vagy elindul vagy nem, SB ki, vagy elindul vagy nem), sajnos mást nem tudok mondani. legrosszabb esetben újrahúzod. -
válasz
Apollo_21
#129105
üzenetére
Ja, már értem. Szóval most van a kezedben egy okosteló, meg nézed a használhatatlan géped.

Hát ha nincs egy haver sem a környéken, aki legyártana egy Pendrive-os telepítőt, akkor hajrá:
How to Install Windows 10 from an Android PhoneNyilván az ISO-t nem a Media Creation Tools-al szedd le, hisz az nem fut Android-on, hanem direktbe. pl innen: TechBench
-
válasz
Tosee
#129101
üzenetére
A Fast Boot az egy BIOS szolgáltatás Windows-hoz nincs köze. A Fast Startup-al szokták keverni, ami Windows szolgáltatás. Sem a Fast Boot, sem a Fast Satrtup ki- vagy bekapcsolása nem okozhatja, hogy nem indul a rendszer.
A Secure Boot, az más tészta. Ha utólag van bekapcsolva, de ún. Standard üzemmódra van állítva, akkor az nem szokott gondot okozni, de amennyiben a BIOS-ban "generálsz le" kulcso(ka)t, ami gyártó/alaplap specifikus, akkor az utólagos Secure Boot bekapcsolása okozhat gondot. Ki kell próbálni, vagy elindul vagy nem.
Mivel a Secure Boot az nem csak egy ajánlás UEFI telepítés esetén, ezért igen melegen ajánlott bekapcsolni. SZóval, ha gebasz van, akkor generáld le a kulcso(ka)t a BIOS-ban, Secure Boot be és húzd újra a rendszert.
Apollo_21
Telefonról akarsz telepíteni? Nincs egy nyamvadt pendrive sem otthon? -
-
válasz
#81556480
#129072
üzenetére
Értem.
Mindkét M.2 slotban próbáltad? (ha a CPU-hoz közelebbi M.2 slotban van az SSD, akkor 2 darab SATA port nem fog menni, arra nem lehet csatlakoztatva semmi)" ha a csm modul ki van kapcsolva, akkor újrainduláskor egyből a bios jön be,"
Na ez gond... Ezért nincs(nem is lesz) Windows Boot Manager opció.
Nem tudom javasolt-e már valaki, de Rufus-al hozz létre UEFI telepítő Pendrive-ot és arról próbálj telepíteni, de úgy, hogy előtte CSM kikapcs, így mennie kellene.
A Rufus-al létrehozott UEFI telepítő Legacy-ban ki is fogja írni, hogy nem jó üzemmódban van a BIOS, állítsd át és próbáld meg újra...Írtad, hogy Legacy-ban kellene talán telepítened.
Ezt úgy kell érteni, hogy Legacy-ban már próbáltad és úgy meg felmegy?
-
válasz
tothjozsi96
#129058
üzenetére
Ezt nem tudom, nem olvastam LaciCRM hozzászólásában...
Amit viszont igen ("...ha újraindításkor kihúzom...",az arra utal, hogy mindig a telepítő pendrive-ról akarna boot-olni (hisz ha rajta van, akkor megint a telepítő indul, ha meg nincs, akkor meg nem indul semmi) -
válasz
#81556480
#129051
üzenetére
Ha UEFI-ben telepítettél, akkor bizonyos beállításoknak automatikusan meg kellene történni a BIOS-ban, de bizonyos Alaplapok/BOS-ok esetén nem mindig van így.
Ellenőrizd a BIOS-ban, a CSM modult kapcsold ki és a Boot sorrend elejére a Windows Boot Manger-t kell tenni, nem pedig azt a meghajtót, amire a W10-t telepítetted.
-
válasz
batyuska100
#128982
üzenetére
A 2 kergető képéből kiindulva (ami az álmoskönyv szerint sem jó
) egyértelmű, hogy ezt a meghajtót le kell gyalulni, de nagyon (A DISKPART, CLEAN parancsával)
Ezt akkor is célszerű lesz megtenned(melegen ajánlott), ha az új SSD megérkezik, mert ki tudja mi garázdálkodhat a háttérben, aztán képes lesz az új SSD-re telepített szűz OS-t is egyből "lebombázni", abban a pillanatban ahogy csatlakoztatod a rendszerhez a jelenlegi meghajtót...Azért a Te eredményed meg az Én eredményem között, azért van különbség.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
válasz
batyuska100
#128980
üzenetére
Tömörítsd be azt a mappát, aztán töltsd fel ide: VirusTotal
Utána meg futtasd le ezeket a kergetőket: AdwCleaner | Hitman Pro (ez utóbbi esetén majd ha dob egy ablakot, ott a "Nem, csak egyszer akarom átvizsgálni a számítógépet" (vagy hasonló) opciót válaszd) -
válasz
Garsza
#128965
üzenetére
Esetleg még próbáld meg a parancssoros módszert, aztán ha ott is gebasz van, akkor régebbi W10 build telepít, WU letilt, Asus driver fel, WU engedélyez...
Admin joggal futtatott parancssorban(WIN+R, CMD beír és CTRL+SHIFT+ENTER) add ki ezt a parancsot:
wusa /uninstall /kb:4579311 /quietIlletve itt linkelve találhatsz még egy módszert a DISM parancs segítségével.
-
válasz
wd.taz
#128840
üzenetére
Azért nincs ott a "Klónozás gomb", mert egy összetett partícióstruktúrát szeretnél "klónozni", de a célmeghajtó kisebb kapacitású, mint a forrásmeghajtó...
Ebben az esetben (meg az ilyen "elcseszett" partícióstruktúra "klónozásához") egyéb szoftver és módszer kell.
Itt leírtam egy konkrét példát alapul véve, egy "elcseszett" partícióstruktúrával megáldott laptop klónozásának a menetét, ez alapján próbálkozz, így sikerülnie kell.
-
válasz
hszilard666
#128790
üzenetére
Akkor próbáld ki EDGE-ben (Én FF-t használok, de most megnéztem EDGE-ben, ott is jó)...
Ha ott is "fehéret látsz", akkor feladom.
Ez egy direktLink, ezért ugye nem arról van szó, hogy automatikusan letöltődik, csak olyan gyorsan, hogy észre sem veszed?
Alapbeállításban ugye kérdés nélkül, az alapértelmezett letöltési mappába tölt le a Chrome is meg az Edge is...
-
válasz
hszilard666
#128788
üzenetére
Hogyhogy rossz?
akkor berakom így:https://dl-eu2.driverscape.com/files/misc/INF_allOS_9.4.0.1027.exe?access_key=Z3OwQGmA9pzCOPI5slcWwRqsvgUyLSGzHRxpQqk0igQLsFW_ucKRasYHy-Llu_or1C-OX9tSp48rBVccRNO0AJj6cFChKE9E4C3RSeENuy4,
-
válasz
hszilard666
#128786
üzenetére
Ezt töltsd le telepítsd fel, gép restart és próba.
Csabroncka
Sajnos ilyen progival még nem volt dolgom, ezért nem tudok konkrétat javasolni... -
válasz
Csabroncka
#128783
üzenetére
Ja értem, akkor ilyesmire gondolsz: [link] [link]
Vannak gyártó specifikus ilyen jellegű alkalmazások is, csak a példa kedvéért Samsung-hoz: [link]Továbbiakban ebben a topikban érdeklődj, lehet, hogy valaki tud egy nagyon szuper progit javasolni.
-
válasz
Csabroncka
#128780
üzenetére
Ilyen távoli vezérlés kategóriájú progikra gondolsz?
A felsoroltakon kívül még az AnyDesk is jó, népszerű progi. -
válasz
libus
#128748
üzenetére
Valóban nem idevaló a kérdés, hanem pl ebben a topikban érdeklődj.
(Mielőtt kérdeznél ott, előtte áramtalanítsd a gépet, és a PÁROS RAM slot-okba (A2-B2) tedd át a RAM-okat, mert most nem jó helyen vannak) -
-
válasz
bobalazs
#128733
üzenetére
Mi a pontos típusa annak a "DIGI" router-nek?

Live Linux-ról bebootolva sem férsz hozzá a router-hez? (amikor elméletileg W10 alól nem tudsz) nyilván ha Linux alatt sem férsz hozzá a router-hez, akkor nem a W10-ben keresendő a hiba. Ezt nem ártana elsőre rövidre zárni... -
-
válasz
sanyixXx
#128681
üzenetére
Igen, kb. 100GB-os partíciót hozz létre az OS-nek, a fennmaradó helyen meg egy 2. partíciót minden egyébnek. Arra a 100GB-os részre telepíted az OS-t, majd ha belaktad (Wu megvolt, minden szükséges progi/segédprogi fel lett pakolva stb stb), akkor meg a Macrium Reflect-el készítesz mentést a rendszerről (az adatpartícióról nem).
Ha valami gond merülne fel a jövőben, akkor visszaállítható lesz a rendszer (és csak az), így az adatpartíción lévő adatok megmaradnak.
(A mentést lehet az adatpartícióra is menteni, de mivel csak 1 meghajtó van a gépben, ezért melegen ajánlott valami külső tárolóra is elmenteni avagy épp felhőbe, hisz ha ez az egy meghajtó beadja a kulcsot, akkor a mentésnek is vége, míg ha a mentés megvan máshol is, akkor egy új merevlemez/SSD cserét követően, az új meghajtóra is visszaállítható a rendszer a korábbi mentésből, nem kell megint minden feltétlenül előről kezdeni)Ha rákeresel, akkor csak itt topiknak is számtalan találatot kapsz majd: Macrium
Talált hozzászólásokban meg van bőven infó a használatáhot, USB-s eszköz létrehozásáról stb stb.
-
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Az aktuális Xbox konzolokon is megfogja majd a játékos kezét a Copilot
- EAFC 26
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Építő/felújító topik
- ASUS blog: 2K-tól a 4K-ig és tovább a Radeon RX 9000-es szériával
- Crimson Desert
- NVIDIA® driverek topikja
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 8470P - i5-3G I 4GB I 500GB I DVDRW I 14" I DP I Cam I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! Apple iPhone 12 Mini 64GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Lenovo T14 Gen 1 Ryzen 5 pro 4650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




(van portable is)



