-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#86564352
törölt tag
válasz
liszi70 #103367 üzenetére
"Felfogásom szerint ez kimeríti a legális használat fogalmát, akkor is, ha a hivatalos, leírt álláspont más." Ez óriási, be lehet zárni a jogi egyetemeket, sakk-matt hiszen liszi70 szerint valami legális akkor az úgy is van, mindegy a szerződés mit ír és úgyse ellenőrzik komolyan.
Először reklamálsz írjunk tényeket, belinkeljük az állításod cáfoló szerződést, amire azt mondod a te felfogásod erősebb. Értem! A politikusok is így csinálják.
Hát ilyen hadovát
úgy érzem a kifárasztásos vitázás játékosa vagy, tényleg fejezzük be mert sértődés lesz a vége ilyen dolgokra már nem lehet normálisan reagálni.
Kérdésedre: nem egészen igaz az MS-nek semmi baja az ilyen-olyan kulcsokkal, folyamatosan szokták tiltogatni az érvénytelen kulcsokat (főleg vadonba kikerült MSDN volume kulcsokat, egyik szomszédom Win8.1 rendszerén múlt héten lőtték le) és még külön figyelemfelhívó oldaluk is van, valamint tudod szerencsére a többség garantáltan eredeti kulcsot használ hiszen a többség előtelepített gépet vesz illetve már nem az otthoni Windows a fő profiljuk (hanem Vállalati bevétel, OEM partnerek, Azure, Office) ezek miatt nem annyira éri el Redmondban az ingerküszöböt az otthoni licence téma. Ahogy az Adidas sem vadászik éjt nappallá téve az ilyen-olyan árusokra. Ahogy az autó is működik jogsi nélkül és nem mindenkit állít meg a rendőr, ettől még.... Ismételve attól hogy működik egy kulcs még nem biztos legális.
"akkor nektek mi bajotok vele?"
Szintén ismételve: biztos láttad néhányszor már leírtam nekem aztán mindegy ki milyen kulcsot vesz és használ
Viszont amikor valaki megkérdezi adott kulcs kóser-e, akkor hogy ne csak az ilyen-olyan hadova "érveket" lássa, páran le fogják írni a jeleket, linkelni a feltételeket és döntsön aszerint. Ha a napszemüveg topikban lennénk és valaki azt kérdezné facebookról a Ray-Ban 20-30x olcsóbban a gyártói árnál vajon kóser akkor is felhívnám a figyelmét arra a jelek alapján minimum furcsa a dolog.
Tudod nem mindig az van, hogy örülünk az okosba' szerzett dolognak, van úgy hogy tényleg rendes termék kell hivatalos helyről megfelelő papírral. -
CirrMee
addikt
válasz
liszi70 #103367 üzenetére
Nézd, ha a ms minden további nélkül engedi ingyen is használni az oprendszerét (kis vízjellel üzen, meg a kinézet személyre szabását korlátozza némileg) azt minden bizonnyal nem jófejségből teszi.
Meg a nagy fenéket.
Gondolom licensz szerződést te sem olvastad. Azzal meg ne gyere, hogy elmegy úgy is, kb olyan a szitu, mint ha a nyitva felejtett lakásomból lopnál, kb azzal a felütéssel, hogy hiszen megengedtem, különben nem hagytam volna nyitva.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Futás, futópályák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AliExpress tapasztalatok
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hobby elektronika
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i3-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" HD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H87I-PLUS H87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- BenQ PD-2700-U Monitor - Designer 4K 27"
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged