-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #64510 üzenetére
Ha átklónoztad a HDD-ről a rendszert az SSD-re és az utóbbiról bootoltál, akkor az alól elvileg tudni kellene törölni a HDD-n lévő rendszert. Vagyis, ha szerepel a listában, akkor törölni az indítóbejegyzését, a lemezkezelőben / fájlkezelőben formázni / törölni a korábbi partíciót stb. De, ha esetleg valami miatt nem engedi, akkor az előző válaszban említett Live rendszerek alól már simán működnie kellene.
Ha újrakezded, akkor én a Macrium WinPE változatával csinálnám a klónozást. Abban előhívható a diskpart is, amivel le lehetne gyalulni az SSD-t és a 0-ról kezdeni. De csak az SSD-t és nehogy véletlenül a HDD-t! Utána az SSD-t felesleges külön particionálni és formázni, mert a Macrium eleve megcsinálja ezt a klónozásnál. Illetve nem feltétlen muszáj klónozni, mert lehetne a külső HDD-re mentést készíteni egy képfájlba a HDD-n lévő rendszerről. Azt utána a program pendrive-ról bebootolt változatával ugyanúgy vissza lehet állítania a külső HDD-n lévő képfájlból 1:1-ben az SSD-re. Plusz ezzel lenne a rendszerről egy biztonsági másolat a külső HDD-n. Aztán, ha az eredeti HDD másik partícióján vannak még adatok és azokról nincsen másolat, akkor a korábbi C: partíciót is legtisztább lenne Live környezet alól törölni. Ezt viszont egy Live Linux / WinPE-alapú Windows alól lenne érdemes.
De, ha letöltesz pl. egy ilyet / ilyet, azokban eleve van Macrium, külső particionáló program és egyéb tool is. Tehát valamelyiket elindítod pendrive-ról és meg tudsz vele mindent oldani. Igaz, ezek nem hivatalos kiadások és ennek megfelelően kezelendők, de ilyen célra rendszerint megfelelnek. Használtam már őket, illetve pl. az UEFI boot helyreállítása is kényelmesebb volt egy ilyennel, mint külön Windows telepítő + GParted kombóval vacakolni.
[ Szerkesztve ]
-
TRob1
veterán
válasz sonaj0203 #64510 üzenetére
Nyugodtan lehet újrakezdeni mindent.
Te a futó rendszered akartad törölni, azért nem tudtad.
Vedd ki az ssd-t, indítsd a gépet, és nevezd át a c-t és a d-t egyértelműen, pl c: Hurka, d: Kolbász
Aztán vissza ssd, és már látod is melyik nem disznóság. Na azt formázd. Majd klónozol rá. Aztán a c-t nevezd át pl. Szalonnára.
Utána restart, bios, boot sorrend beállít. Itt egyértelműen kellene látnod melyik az ssd. Arról bootolj.
Ha elindult, megnézed melyik a C. Ha a Szalonna, nyertél. ha működik minden rendben, mehet formát Szalonna.¤ R'n'R ¤
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #64496 üzenetére
A korábbi válaszokban már le volt írva, hogy mit kellene csinálni. Vagyis a C-ről az adatok lementése és annak klónozása után törölni 1:1-ben a régi rendszerpartíciót, nem mappánként belegányolni.
Ha az SSD-ről fut a rendszer, akkor normál esetben tudni kellett volna törölni a HDD-n lévő partíciót. De, ha nem engedi, akkor pont az ilyen esetekre van kitalálva a Live Linux, vagy a szintén hasonló WinPE-alapú megoldások. Egy korábbi hsz-ben volt szó ezekről. A Macrium pendrive-ról bootolható változata is az utóbbi kategória, amellyel egyrészt a klónozás is megcsinálható, másrészt ott van benne pl. a diskpart. De az a teljes lemezt legyalulja, ellenben pl. az előbbi WinPE rendszerekben lévő lemezkezelővel / külső particionáló programokkal kényelmesen törölhető lenne csak egy bizonyos partíció.
A műveleteknél kellő odafigyelés szükséges, nehogy rossz lemezt / partíciót törölj! Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább kérjél meg valakit, vagy vidd el szakemberhez!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #64023 üzenetére
Értem, akkor mindenképpen célszerű törölni a HDD-ről (akár még előtte) a korábbi telepítést az említett módon. Sőt az új telepítés idejére akár a HDD-t is érdemes kivenni, hogy ne történjen ilyen eset. Bár, ha az új lemezen (SSD) particionálatlan terület van megadva telepítési célnak, akkor normál esetben nem kellene szétszóródnia a kisebb partícióknak több lemezen.
Lehet egyébként a Windows telepítőt helyi lemezről is bootolni, van erre leírás. Illetve UEFI-ben ezen módszer működik Win10 ISO-nál is. Valamint a telepített Windows alól használható pl. a WinToHDD program is ilyen célra. De szerintem jobb, ha nem bonyolítod túl és inkább pendrive-ról telepíted.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #64021 üzenetére
Ha már úgyis ki lesz cserélve a 2 háttértár és tiszta telepítést csinálsz, akkor akár maradhatna is a HDD-n minden és lehetne pl. USB-n használni. Viszont, ha utána a HDD valamilyen formában visszakerül SATA-n csatlakoztatva a laptopba, akkor célszerű törölni a korábbi Windowst és annak az előző válaszban említett kisebb partícióit is. Valamint az indítóbejegyzését, ha az új telepítésnél esetleg megmaradna.
A korábbi rendszerpartíciót pedig nyilván 1:1-ben kellene törölni és nem mappák szintjén! Ha a rendszeren kívül egyéb fontos dolgok is vannak rajta, akkor azokat előtte értelemszerűen le kell menteni! A programok általánosan a C: meghajtóra települnek, aminek törlése nyilván azokat is viszi magával. Vannak akik a telepítésnél ezért külön meghajtóra pakolnak bizonyos programokat és így próbálnak trükközni, de ez sem mindig opció. Illetve, ha maga a Windows törölve lett, akkor megint hiába lett máshova pakolva a program. Ilyen szempontból nyilván jobb a klónozás / visszaállítás, mert akkor minden beállítás, minden telepített program megmarad.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #64007 üzenetére
Ha a rendszerpartíció (C) nincsen nagyon tele, akkor a lemezkezelőben a kötet zsugorítása opcióval lehetne csökkenteni a méretét. Illetve a Macrium esetében is van lehetőség a klónozni / lementeni kívánt partíciók méretének változtatására. Ha nem sikerül a megfelelő méretre csökkenteni, akkor jobb híján marad pl. a tiszta telepítés.
Egyébként itt partíciók szintjén kell lementeni a Windowst, azaz a rendszerét (C) és a Legacy / UEFI telepítésnél létrehozott kisebb partíciókat. Tehát nem csupán átmásolni pár mappát egyik-másik partícióról.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #63973 üzenetére
Nem muszáj újratelepíteni a 0-ról. A meglévő Win10-et a HDD-ról az SSD-re simán át lehetne klónozni pl. a sokat emlegetett Macrium Reflect programmal. Ilyenkor az SSD-t lehet akár USB-n is csatlakoztatni a géphez, majd a csere után már értelemszerűen SATA-n kell használni. Vagy akár le lehetne menteni képfájlba is a rendszert egy másik háttértárra, majd az SSD beszerelése után egy WinPE pendrive-ról bebootolva helyreállítani az SSD-re. De, ha annyira tiszta telepítést akarsz csinálni, akkor arra is vannak különféle leírások (példa). A license meg magára az adott hardverre (gépre) vonatkozik, nem különállóan a háttértárra.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sonaj0203 #63658 üzenetére
Ha csak a háttértárat cseréled ki, az nem gond. A régiről pl. a Macrium Reflect programmal lehetne "áttelepíteni" a rendszert és a további szükséges partíciókat az újra. Van a használatához másik leírás is egy fórumtárs jóvoltából. Tehát klónozni kell a jelenlegi lemezt, illetve a tartalmát az újra, vagy lemezképfájlt készíteni és abból visszaállítani. Utóbbi megoldásnál lenne egy plusz biztonsági mentés, amit szükség esetén akár később is elő lehetne venni.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- EREDETI JÁTÉK KULCSOK - STEAM, EA, UBISOFT, EPIC GAMES - LEGJOBB ÁRON
- Microsoft Office Home & Business 2024 PC/Mac EP2-06638
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest