-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
King Unique
titán
válasz
Csengődi
#147618
üzenetére
Windows 10 Version 20H1 brings an important change in Windows Setup
UEFI/GPT módban történő telepítésnél 2004 (20H1) verziótól a Windows 10 telepítője eleve a C rendszerpartíció után hozza létre a helyreállítási partíciót (WinRE) a standard partícióelrendezés szerint, míg a ≤ 1909 verzióknál a lemez elején. Ahol ha az utóbbiaknál egy in-place upgrade során szükség esetén nem sikerül megnövelni a lemez elején lévő WinRE partíció méretét, akkor a standard partícióelrendezés szerint a C után létrehoz a rendszer +1 db WinRE partíciót, azért van esetedben 2 db, ami önmagában még nem hiba.
Nem, normál esetben nyilván nem kellene törölni a WinRE partíciókat, meg pláne nem azt, ami legutóbb jött létre. -
tibike8
őstag
válasz
Csengődi
#134705
üzenetére
Én hármat frissítettem és a Ryzen 1600-os gépemen nálam is elkínlódott több mint 1 órát, pedig naprakészen szoktam tartani. A másik 2 gép meg 8-10 éves gyengébb alapgépek és seperc alatt felment rájuk a frissítés.
A Ryzenes gépre a segéddel ment fel mert nem kínálta fel a rendszer magától. AZ még érthető is, hogy hosszú idő, de az egyik régi gépre is a segéddel raktam fel és pikkpakk felment. -
King Unique
titán
válasz
Csengődi
#134705
üzenetére
Az Enablement Package fogalma megvan, valamint hogy arról volt szó abban a hozzászólásban?

Ha igen, akkor könnyen belátható, hogy egy ~ 165 KB körüli apró frissítőcsomag telepítése 20H2-es verzióra és ezzel a váltás 21H1-re kizárt dolog, hogy 1,5 óráig tartson...
Az utóbbi max. akkor reális, ha a szokásos teljes build upgrade történt, azaz nem a gépházban a Windows Update-en keresztül vagy akár manuálisan letöltve az Enablement Package telepítése, hanem a frissítési segéddel, vagy MCT-vel a teljes ISO letöltése és azzal, vagy a már letöltött 21H1 ISO-val in-place upgrade, stb. Ahol teljesen nyilvánvaló, hogy esetedben is az utóbbi módszerek közül lett megoldva valamelyikkel a 20H2 —►21H1 upgrade, máskülönben nem tartott volna 1,5 óráig, max. egy 19H2—►21H1 upgrade, amely utóbbinál nem opció az Enablement Package módszer. + Ezekből következően ha már naprakész 20H2 verzió, akkor arra elég lett volna a kis ~ 165 KB körüli Enablement Package letöltése és telepítése, azzal seperc alatt ment volna az upgrade 21H1-re, felesleges volt a frissítési segéddel / MCT-vel másfél óráig tökölni vele.
-
Cs1csó
titán
válasz
Csengődi
#131077
üzenetére
A vegyes időzítésű, gyorsaságú stb. RAM modulok egymás mellé pakolása mindig hordozhat kockázatot, senki sem mondta volna biztosra, hogy egy BIOS frissítés megoldja.
Mint írtam ezen a téren "gyáva" vagyok és az, hogy ne kerüljek "idegállapotba" megér pár ezer forintot hogy színre, szagra ugyanolyan modulok legyenek a gépemben.Az Enterprise mint "legfullosabb" baromság. Neked kell tudni mire van szükséged és mire nem pl. a Home és a Pro között 2 fontos különbség van:
- a pro-ban ki/be kapcsolható a BitLocker
- a frissítések hosszabb ideig halaszthatóak
- aki használja a beépített Defender-t annak komplexebb beállíthatóságVan még pár dolog itt egy táblázat: [link]
-
King Unique
titán
válasz
Csengődi
#129316
üzenetére
A hiba értelemszerűen a te hw/sw környezetedben lehet, ugyanis normál esetben nyilván SATA SSD-ről is jól fut a Windows 10, nem kell ahhoz okvetlenül M.2 PCIe NVMe típus. Valamint klónozni sem csak azonos meghajtótípusok között lehet, ami ha megfelelően lett végrehajtva és sikeres volt, akkor utána normál esetben SATA SSD-ról is jól kellene működni a rendszernek.
Nem derült ki, hogy a SATA SSD-re telepített rendszernél ez az "akadás" pontosan miben nyilvánul meg, milyen folyamat, program teker akkor (feladatkezelő), szükséges Windows és egyéb frissítések mind telepítve lettek-e, SATA-n a fizikai csatlakozás (port, kábelek) + az SSD állapota (gyártó diagnosztikai szoftvere / HDS) rendben van-e, clean install esetén is fennáll-e a probléma vagy csak a klónozott rendszernél, szükség esetén BIOS frissítve lett-e, stb. -
-
-
-
Geth
veterán
válasz
Csengődi
#124180
üzenetére
Nincs telepített grafikus felület. Abban a formában nem is lesz, ahogy pl. leülsz egy Ubuntu desktop elé.
X-en keresztül ki lehet húzni ezt-azt, ahhoz futtatnod kell Win alatt egy X server-t (erre gugliban 2mp alatt találhatsz leírást).
Alapvetően nem erre találták ki. -
-
King Unique
titán
válasz
Csengődi
#119981
üzenetére
Pedig normál esetben nyilván működik, próbáltam már többször tesztelésképpen, meg pont az a lényege, hogy az upgrade előtti állapotba állítja vissza a rendszert a Windows.old mappából. De amúgy igen, a mentés-visszaállítás valóban biztosabb módszer lehet, meg az nemcsak 10 napig (utána automatikusan törli a W10 a Windows.old mappát), hanem azon túl is.

-
King Unique
titán
válasz
Csengődi
#97928
üzenetére
Ha már úgyis formázni akarod a C-t, akkor nyilván az utóbbit, azaz célszerű vele együtt a rendszer számára UEFI/GPT módban létrehozott kisebb partíciókat is törölni. Viszont esetedben elég csak azokat, nem feltétlen kell a teljes lemezt, az adatpartíció maradhat érintetlen. Majd az előbbiek törlése után létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és mehet a telepítés.
-
Döglött Róka
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2253,95% Akkumulátor
- Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 Intel i7-10875H 32GB 512GB Nvidia Quadro RTX 3000 1 év garancia
- FELVÁSÁRLÁS A GYŐRÚJBARÁTI BOLTUNKBAN!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Az utóbbi max. akkor reális, ha a szokásos teljes build upgrade történt, azaz nem a gépházban a Windows Update-en keresztül vagy akár manuálisan letöltve az Enablement Package telepítése, hanem a 



