-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
rup1u5
nagyúr
Sziasztok!
Adott egy Fujitsu Siemens Amilo laptop, C2D 5250, 2GB ram, Vista 32bit SP2 és valamiért nem akar rajta működni a Chrome.
Ezt a hibaüzenetet dobja közvetlenül indítás után.
Elöszőr az OK-ra klikkelés után rögtön bezárult, most már nyitva marad de nem tölt be rajta egy oldal sem.
Nálam otthon 64bites Vistával nincs ilyen probléma.
Rendszergazdaként próbálom.
Mi lehet a baja? -
rup1u5
nagyúr
Sziasztok!
Van nekem egy download particióm ahova a utorrent menteget. Egyik rebootról a másikra olyan szöveggel jött nekem a torrent, hogy nem tud menteni a lemezre mert az írásvédett. Semmit nem változtattam a vista beállításain!
Így aztán a letöltések is állnak. Nagyon idegesítő és napok óta nem tudom miért csinálja ezt. Vista 64bit van fönt. Hiába veszem ki a tulajdonságok lapon a négyzetet az írásvédettség mellől nem hajtja végre az alkalmazást, arra hivatkozva, hogy az almappák írásvédettek. Rendszergazdai jogaim vannak és nem tudok semmit sem kezdeni ezzel.
Mondjatok valamit, mert ideg vagyok ettől! -
rup1u5
nagyúr
Miért van az hogy a C meghajtón minden mappa írásvédett és sehogysem tudom ezt megszüntetni?
Nagyon idegesítő, mert driver sweepert sem tudom futtatni. Nem tud .ini fájl-t létrehozni a mappájában, mert az egész program files mappa írásvédett. Egy felhasználói fiókom van, rendszergazdai jogokkal. Úgy emlékszem azelött nem volt ilyen problémám.
Hogyan szüntethetném meg véglegesen és tartósan az írásvédettséget a C-n?
Hiába veszem ki a négyzetet a tulajdonságok lapon, mindíg újra ott van. -
rup1u5
nagyúr
azért kérdezem mert letöltöttem a lapom oldaláról a legfrissebb biost és ott azt írják vastag betűkkel hogy vista 32/64bit tulajok NE a winflash-el frissítsék a biost.
erre ráparáztam és nem merem.link
NOTE: users with VISTA 32 bit or VISTA 64 bit should NOT use Winflash 1.92 to flash bios but should use a USB stick. -
rup1u5
nagyúr
Sziasztok!
szerintetek vista 64bit alól merjek biost frissíteni?
nincs floppydrive-om és az usb-ről bootolás valamiért nem ment. -
rup1u5
nagyúr
válasz
{Zodiac}
#29474
üzenetére
köszi
utánnaolvasok majd a témának. nekem átmenetileg az is elég ha van hozzá jogosultságom hogy töröljem és mindíg csak az aktuális legutolsó mentést tartsam meg.
mégis ennek tudatában mekkora particio ajánlott vistának? 40 giga?
azt én azért kicsit sokallom de amúgyis reinstall elött állok, ugyhogy kapni fog egy nagyobb particiót. -
rup1u5
nagyúr
na akkor magyarázza el nekem valaki legyen szives hogy hol/hogy. tudom magam hozzáadni és hol/hogy kell kikapcsolni ezt.
és mire jó ez a restore meg a system volume folder?
ha jól értem vissza tudja állítani a működő állapotot egy esetleges beszarás esetén?
de miért kell ehhez naponta csinálnia ilyen böszme fájlokat?
akkor ez azt jelenti hogy a vista csak hízik és hízik?
mi van ha meghagyok egy mentést és kikapcsolom ezt a system restore micsodát?
elméletileg akkor abból vissza lehet állítani a gépet ha beszarik nem?
bocs a sok kérdésért de nem vágom ezt a témát ennyira mint ti. -
rup1u5
nagyúr
Sziasztok!
a problémám az hogy hízik a vistám. egy elég szűkös 20 gigás partición van amin elözőleg xp volt sajnos még nem tudtam ujraparticionálni a vincsit mert a másik részén vannak még cuccok. de nem is ez a lényeg!
ha kijelölök minden rejtett és nem rejtett könyvtárat a C:-n akkor kb 15gigát foglalnak de ha megnézem a particiót akkor dugig van a 20 giga. Lapozófájl ki van kapcsolva, megnéztem az első hszben említett 3 helyet és onnan is kiürítettem mindent így lett 700mega szabad helyem tegnap ami mára 400ra fogyott. Néhány hete még képes voltam 1.5gigát is felszabadítani de ma már nem tudok ennyit. Rendszeresen kb naponta nézem a kidobható fájlokat és ürítek mindent amit csak lehet, ccregcleanert is futtatok de mégis hízik.
Mit ürítsek?
Hol keressem azt a kb 3-4 gigát ami láthatatlanúl terpeszkedik a C:-n? -
rup1u5
nagyúr
nem tudom volt e már :
Windows 7
Új hozzászólás Aktív témák
•Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
•Tilos az OFF!
- PC Játékok
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Apple iPad Pro 13 M4 256GB Wi-Fi használt, szép állapot 98% akku (113 ciklus)
- Használt Apple A1243 EMC2171 német kiosztású vezetékes billentyűzet / 12 hónap jótállás
- AKCIÓ! ASRock A520M R5 5500 8GB DDR4 250GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Sharkoon RGB Slider 400W
- Xbox Series S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3913
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Így aztán a letöltések is állnak. Nagyon idegesítő és napok óta nem tudom miért csinálja ezt. Vista 64bit van fönt. Hiába veszem ki a tulajdonságok lapon a négyzetet az írásvédettség mellől nem hajtja végre az alkalmazást, arra hivatkozva, hogy az almappák írásvédettek. Rendszergazdai jogaim vannak és nem tudok semmit sem kezdeni ezzel.
