-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bucihost
senior tag
válasz
bambano
#25099
üzenetére
Köszi! A választ. Mint kiderült az az IP egy Bridgelt IP, és ugyan azt a virtual macet kell megadnom neki is.
post-up meg a pre-down kell! hogy miért azt ne kérdezd, én sem értem. de ha az nincs akkor nem elérhető a szerver kintről. a hosting cég adta meg a beállításokat, szóval tényleg passz.
Jelenleg így néz ki a config:auto lo
iface lo inet loopback
auto eth0
iface eth0 inet static
address X.X.X.X
netmask 255.255.255.255
broadcast X.X.X.X
post-up route add Y.Y.Y.Y dev eth0
post-up route add default gw Y.Y.Y.Y
pre-down route del Y.Y.Y.Y dev eth0
pre-down route del default gw Y.Y.Y.Y
auto eth0:0
iface eth0:0 inet static
address Z.Z.Z.Z
netmask 255.255.255.255
broadcast Z.Z.Z.ZÍgy működik, elérhető mind a 2 IP elérhető. Viszont most jön a gond. A szolgáltatást kiengedem a 2. IP-n. Am jelen esetben egy stream szerver. Ez eddig jó is. Ki engedi. Viszont a stream szervernek van egy auto szolgáltatása. Amikor is nincs élő adás akkor egy bot tolja rá a streamet. Na itt a gond, mert a botot 0.0.0.0-ra bindeli. de ott meg ugye foglalt a port.... Erre valami megoldást lehet csinálni esetleg?
Valamint még 1 kérdést. Azt meg lehet oldani, hogy az ETH0:0 (ipn) 80 as portra érkező kapcsolatokat át irányítsa egy másik portra?
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA ADATA 650W
- MacBook Pro 13, 14, 15, 16, MacBook Air M1, M2 M3 M4 bill magyarosítás lézerrel / sapkacserével
- Nokia 8 Sirocco / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- M5! KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRAAKCIÓ!!! TÜZES EZÜST MacBook Pro 14" M5!!! 10C/10G 16GB 512GB Gar!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

