Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    "Úgy tudjuk, hogy az AMD elsősorban az egyes 7 nm GPU-it, illetve a szintén 7 nm-es, semi-custom üzletágon belül értékesített lapkáit vinné át 6 nm-re. A meglévő CPU chipletek és APU-k viszont maradnának 7 nm-en, azokat relatíve gyorsan leváltják a modernebb fejlesztések, így nincs értelme áttervezni őket."

    A Cezanne-t valóban a pletykák szerint 2 negyedév múlva leváltja a Rembrandt*
    De hát eddig úgy tudtuk, hogy a Zen3D az egy real thing. Most itt vajon akkor mi a csúsztatás? Az, hogy a Vermeer-t valójában nem azért marad 7nm-en, mert hamar váltja valami modernebb, hanem mert az a modernebb az önmaga?
    Ez lehet indokolt, mivel lehet, hogy a "7nm on 6nm" 3d packaging nem működik. (UGye az 5nm on 5nm-t is csak 2022H2-re mondják)

    Pedig egyébként biztos itt is meg tudták volna oldani azt, amit a 14->12 átmenetnél, hogy a lapkaméret ugyanakkora.

    Na mindegy, érdekes Abu megjegyzése.

    * Rembrandt
    Ez is roppant érdekes. a Rembrandt zen3+@N6. A fejlesztés célja persze nyilván az RDNA2 integrálása volt. Viszont ezzel jelentős hátrányba kerülhet az AMD a mobil piacon - megint.
    A Cezanne-nal és a Renoir nagy előrelépésnek számított a 6-8 maggal a korabeli 4 magos Tiger lake-kel szemben, de épphogy állja a versenyt a 8 magos Tiger lake-kel szemben.

    Nem tudjuk, mit hoz a Rembrandtnak a zen3+-ság, meg az N6-on való gyártás. Mondjuk 5-8%-ot. Tartok tőle, hogy a versenyképesség megtartása érdekében a Rembrandt-nak azzal kell majd "újítania", hogy nem lesz felezett az L3$ a Vermeerhez képest. Ez azért nem kevés lapkaterület, de talán így elérhető 15%-os előnyt a Cezanne-hoz képest ST-ben is.

    De ez azért még lehet, hogy kevés lesz az Alder Lake-kel szemben. Egy 6|8+4-es konfigurációban a 4 kis mag valószínűleg azért sokat fog segíteni az üzemidőn. Belépőszinten meg egy 2|4+4|8-as konfig elég nagy aduász lehet.

Új hozzászólás Aktív témák