Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
Szerintem legfeljebb akkor, ha egy olyan szegmensben latnak jelentos fantaziat, ahol az x86 nem mukodik rendesen (vagy eleg jol), es ahol penzt is tudnak csinalni. Mert azert valljuk be, egy adott ultramobil ARM SoC-nak manapsag nehez kiemelkednie a kismillio jobbnal jobb, olcsobbnal olcsobb megoldas kozul. Egy Snapdragon 800 szeria vagy Exynos 9000 szeria (+ a kinaiak se rosszak) elleneben nehez igazan utoset letenni az asztalra. Ha meg lejjebb megyunk (teljesitmenyben, komplexitasban), ott meg alig lehet penzt csinalni. Nyilvan ott volt az ARM szerver piac is, mint igeret meg terv meg alom, de abbol mind a mai napig nem lett semmi, pedig nem csak az olyan (ARM-piacon) kis halak probalkoztak, mint az AMD, hanem a "nagyok" is, es nekik se sikerult semmit elerniuk.
Ami talan megfordithatna a dolgokat, ha hirtelen a juzerek racuppannanak a Windows 10 ARM masinakra, es csak azt akarnanak venni a hosszu aksiido vagy mas ok miatt, adott esetben mini-PC es munkas, esetleg gamer laptop formajaban is, es lesz*rnak onnantol az x86-os CPU-val szerelt gepeket. De ahhoz elobb kene egy magasabb TDP-ju (azzal egyutt jelentosen nagyobb teljesitmenyu) ARM SoC (hamarosan erkezik), x64 emulacio (fene tudja, mikor erkezik, de biztos lesz), valamint az x86/x64 emulacio jelentos gyorsitasa valamilyen trukkel.
Az AMD szerintem jol csinalta/csinalja azt, hogy nem azt nezi, hova tudna betorni, ahol amugy semmi kompetenciaja (es bizonyos szempontbol semmi keresnivaloja) nincs, hanem a szamukra mar ismeros piacokat (x86 desktop PC, x86 mobil PC, x86 szerverek) probaljak meghoditani olyan fogasokkal, olyan innovacioval, amivel egyszer mar sikert ertek el (K8).
Új hozzászólás Aktív témák
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Gumi és felni topik
- Több évig húzódó per várhat az Apple-re az iPhone-ok uralma miatt
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Ingatlanos topic!
- Windows 11
- Xbox Series X|S
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B550M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
- LG 42C4 - 42" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest