-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
hokuszpk
#67346
üzenetére
Az a baj, hogy a másodlagos sugarak potenciális mintavételi információi alapvetően nincsenek benne a cache-ben, mert a másodlagos sugarak már nem koherensek. De ezeket lehet úgy csoportosítani, hogy koherensek legyenek, így az elérés szempontjából a másodlagos sugarak koherensen érik majd el tömbösítve a memóriát, és az első sugár kérése alapján cache-elhető a memória tartalma, ami a többi sugárnak már nagy eséllyel hitet ad. Erre lehet építeni hardvert a GPU-n belülre.
A nagy cache meg azért lehet hasznos egy GPU-nál, mert ha mondjuk lenne teszem azt 400-600 MB-os cache a memória előtt, akkor nem is kellene a memóriába helyezni a puffereket. Azokat szimplán elérné a GPU a cache-ből. Az úgy 2 TB/s-os sávszél alacsony késleltetéssel.
-
bjasq99
tag
válasz
hokuszpk
#67346
üzenetére
Azért ennél komplexebb egy cache, számítás modell. Elöször is nem csak az számít, hogy mennyi a hit/miss arány, hanem a cache teljesítménye, ha ugyanis egy olvasás több cachelineból kér adatot akkor drámaian csökken a sávszélesség. Másodszor a cache hit/missre rátérve, nem igaz az, hogy csak a cache méretétől függ. Oké az last level cache az shared, de a többi privát. Ha két eltérő compute uniton futó szál is, ugyanahhoz a memória területhez nyúl, akkor duplikálva lesznek az adatok( mindkét privát cacheben benne lesz) Míg ha koherensebb lett volna az adat elérés akkor a két szál egy CU alatt futhatott volna cache duplikálás nélkül. És igen fontos tényező a privát cache -ek teljesítménye. Az 500 mb -os cache meg teljesen irreális, szóval mindent kicsit okosabban kell csinálni, nem erőből. Persze egyet értek, hogy a legjobb dolgokhoz a fejlesztők explicit támogatása is kell.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- 159 - Lenovo LOQ (15APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060
- Samsung Galaxy S21 Ultra 5G / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- LG Gram 14 WUXGA IPS i7-1360P 5.0Ghz 12mag 32GB DDR5 1TB SSD Intel Iris XE 10óra Akku Win11 Garancia
- ÓRIÁSI AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3370,94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

