-
Fototrend
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gya82
csendes tag
Mivel volt itt is téma ezért egy egy kis összefoglaló leírás a felvevőgombos headsetekről.
Kétféle fajhallgató szabvány létezik:
1 . OMTP - > bekötése: L/R/M/G
2 . CTIA - > bekötése L/R/G/M
Személyes tapasztalat: van 2 db SonyEricsson gyári headsetem. Az egyiket egy Xperia Ray-hez másikat egy Xperia Mini Pro készülékhez kaptam (2011-es modell mindkettő). Ezen kívül volt még egy amit egy Nokia 5800-hoz kaptam. (Ez szól legszebben). Ezek mindegyike OMTP csatlakozóval készült ezért az én G3 telefonomban nem működött egyik sem a háromból. Telefonálni nem lehetett velük mert a hívás felépítése pillanatában a headset megszakítja a hívást. A zene csak akkor szól szépen ha a felvevő gombot nyomva tartom.
("Sima mezei" fülessel a zene szépen szól.)
Előző hozzászólásomban már linkeltem, hogy a SonyEricsson váltott és az újabb telefonjaihoz már CTIA szabványú headseteket gyárt ebből adódik, hogy a Sony telefonokhoz kapott headset már jó G3-hoz. Az Iphone headsetek szabványa a kezdetektől CTIA. Ezért bár nem próbáltam, de véleményem szerint szintén jónak kell lennie a G3-hoz.
És akkor itt jön a lényeg: vettem egy ilyen headsetet. kb 4000 Ft-os áron mint a képen is látszik jár hozzá egy adapter. CTIA<->OMTP. A konverter oda-vissza működik. Innentől kezdve mind a 3 régi headsetem a koverter segítségével működőképessé vált az új G3-al. Nem beszélve arról, hogy ez a headset alapból CTIA szabvány szerint készült így az adapter nélkül kiválóan működik a G3-al.
Remélem segítséget nyújt ez a leírás másoknak is aki hasonló gondokat tapasztal.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 16 256 GB Black Apple Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Samsung Galaxy S24 8/128 GB Amber Yellow 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Samsung Galaxy A35 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A33 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A52s 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Intel Core i7 6700K 4mag 8szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27UP850K-W - 27" IPS LED - 3840x2160 4K - DisplayHDR 400 - USB Type-C - AMD FreeSync
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

