-
Fototrend
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
A próféta szóljon belőled. Ennek ellenére nem teszem vissza. Nem durcizásból, hanem már tényleg nem először volt qB-tel problémám. Igaz nem is túl sűrűn, kb. 3 évente egyszer, de nem akarok gikszert legközelebb. Egy ideje már a minimalizmus jegyében váltani akartam qB-ről, de mindig halogattam, hogy egyelőre még jó lesz, majd máskor váltok, elfér még, és végül ez az utolsó probléma adta meg a lökést, hogy a váltást komolyan vegyem, ne halogassam.
Egyébként meg a Testing tároló nem gáz, ez az első problémám vele, pedig már majd 2 éve engedélyeztem. Eddig még nem tört el ezen kívül semmit. Vagy csak nem futottam bele, mert nem használtam azokat a csomagokat, amik eltörtek másnál. Igaz nem is sok csomag van benne, meg ha valami el is törik, az szerintem a sok függőséggel rendelkező, komplex/bloat rendszerek csomagjainál van, tipikusan Gtk-s, Qt-s alklamazások és DE-k, DE komponensek, amiket nem használok. De abban igazad van, hogy a Testing pont erre való, hogy ezeket a problémákat megfogja. Amit nem értek, hogy mi tartott eddig, mire javították, több hét telt el.
Windowsra viszont még mindig ajánlom, mert a uTorrentet fizetőssé tették, az ingyenes verziót telenyomták reklámokkal és bitcoin miner szeméttel. Így ezen a platformon a qBittorrent a legjobb, meg nem szokott vele baj lenni, mert többen használják, és nagyon alaposan tesztelt binárisokat kap ez a platform, hozzá vannak csomagolva a szükséges függőségek is, dll-ek formájában, így nincs az, hogy a függőség törik el. Windowson amúgy sincs értelme a minimalizmusnak, mert per definitionem az egész platform bloat.
Bár nekem az a legnagyobb szívfájdalmam, hogy az rTorrentet már régóta nem fejlesztik, szerintem végleg magára hagyták. Az lenne a legminimalistább, tényleg csak pár dolog hiányozna belőle, hogy az megfeleljen (torrentek sortartása, áttekinthetőbb CLI felület).
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 17E 256GB,Új,Dobozaval,24 hónap garancia
- Lenovo Yoga PRO 9 Ultra 9 285H 32GB RAM 2TB SSD RTX 5060 8GB 16" QHD+ OLED 3év Prémium GAR
- HP ProDesk 400, 600 G2,G3 Mini és 600 G2 MT , félkonfig, bővítési opció, mini PC/NAS/HTPC alap
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
