-
Fototrend
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
attilav2
#7977
üzenetére
Na, látod, erről beszéltem. Ha feltennéd a VBox Guest Additions-t is, azaz a hozzá való KMS modulokat az Artix tárolóiból, meg belövöd rajta a hardveres gyorsítást, meg még nyitsz pár böngészőfület, és máris még jön rá jó pár mega. Azért is mondtam, hogy van egy gyakorlati minimum, amit figyelembe kell venni, és nem szabad ilyen kérdésben sem sznobságból túlzott, értelmetlen minimalizmusra törekedni, mert azért a hardvereket meg kell hajtani, kellenek a különböző gyorsítások, ha az ember tartalmat fogyaszt, böngészik, esetleg játszik, stb..
Mint írtam, gépfüggő is, mert vannak emberek, akinek a nyomtató miatt CUPS, szkenner miatt Sane modulok, PPP csatlakozó egyes hálózati kapcsolatokhoz, webkamera, ujjlenyomatolvasó, stb. szutykok is igényelnek futó drivert, ez szépen mind jön rá.
De ez nem csak Linux alatt van így. Amlékszem anno XP is, mikor 140 MB-ot evett a rendszer boot utáni idle-ben, ahogy felment pl. egy bloatabb HP vagy Samsung, Cannon nyomtatódriver, máris megugrott közel 300-ra. Csak egy darab drivertől. Ha még jött rá ilyen Radeon Catalyst a .NET szutykaival, meg egyéb tálcaalkalmazások (pl. Intel RST, Creative Control Panel, stb..), máris hízott tovább.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3995, 100% Akksi
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3685
- Honor Magic 7 Pro 512 Gb - AI Pro kamera, 6,8 120 Hz LTPO OLED, Snapdragon 8 Elite,3 hó gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
BoB
