Új hozzászólás Aktív témák
-
Tamy
őstag
Az okát nem értem, de úgy tűnik így azt csinálja, amit szeretnék, kellően hülyebiztos:
:numberecho.&set /p COUNT=Adj meg egy számot, majd nyomd meg az Entert: ||GOTO:EOFif %COUNT% GTR 14 echo Hibas szam, ismeteld meg & goto:numberif %COUNT% LSS 10 set COUNT=0%COUNT%set COUNT=%COUNT:~-2%if %COUNT% LSS 1 echo Hibas szam, ismeteld meg & goto:numberif %COUNT% GTR 14 echo Hibas szam, ismeteld meg & goto:numberecho %COUNT% -
@echo off
setlocal ENABLEDELAYEDEXPANSION
for /L %%i in (1, 1, 20) do (
set "leadingzero=0000%%i"
echo !leadingzero:~-2!
)
pausea leadingzero beállításánál 4db bevezető nulla van, ami azt jelenti, hogy max. 4 jegyű számig jó, azaz a !leadingzero:~-4! estén. Ha nagyobb számot adsz meg, mint amennyi a bevezető nullák számal (pl. !leadingzero:~-6!), akkor "érdekes" dolog történik, próbáld ki.
-
cigam
titán
Pedig ennél egyszerűbb nem nagyon van. Batch-ban nincs formázási lehetőség, hogy megadd hány karakteren írja ki, hány tizedesig. Viszont hozzáadhatsz nullákat, és csak az utós 2 karaktert mutatod meg:
@echo offset counter=0:loopset /a counter=counter+1set number=0%counter%set number=%number:~-2%echo %number%if not %counter% == 20 goto :loop
Új hozzászólás Aktív témák
- Sok hűhó négyszázért: AMD Ryzen 7 9850X3D
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Napelem
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Duplázik a NAND is: a Samsung 100%-os áremelésben gondolkodik
- Milyen széket vegyek?
- Háztartási gépek
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- Apple iPhone SE 2022 64GB, Akku: 100%, Újszerű, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Apple iPhone SE 2022 64GB, Akku: 98%, Újszerű, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Akciós áron, Új Lenovo ThinkPad T14 Intel Ultra i7-155U/16GBRAM/512SSD/14" FULLHD IPS kijelző/magyar
- Lenovo Thinkpad L14 Gen2, 14" FHD IPS, Ryzen 5600U 6 mag, CPU, 16GB DDR4, 512GB-1TB SSD, W11, Számla
- Intel LGA 1700-as Lapok
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

