-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
csaba951
veterán
válasz
Németh Péter
#16727
üzenetére
>Mégis, mi az a probléma, amit a Bitcoin megold?
Jelenleg? Olcsón lehet pénzt küldeni bárhová, gyorsan, biztonságosan.
olcsón:
Nemrég utaltam be a BTC-m Kraken-re, hogy átváltsam USD-re. Kb. 2 dollárcentbe került az utalás. Ezzel semmilyen banki rendszer nem tud versenyezni. Pl. ma az OTP Sepa utalás indításáért tranzakciónként min. 3000 Ft-ot kér, plusz az átutalási összegtől függő jutalék. Paypal? Belföldi utalás ingyenes, de az EU-s vagy trazatlanti utalás már horror összegekbe kerül, ha kis összegről van szó (<10 USD), mert itt is van egy min. alapdíj. Persze azért a bankoknál lényegesen olcsóbb.bárhová:
Nekem egy Budapest->San Francisco utalás volt. De bárhonnan lehet utalni, ahol van internet kapcsolat.gyorsan:
Nekem ilyen jutalék mellett ez kb. 10 óra volt. Kb. 20 dollárcent lett volna ha 4 órán belül kell. Kb. 32 dollárcentbe került volna 1 órán belül. Ok, nem azonnali, de ki lehet bírni. Már ma van Lightning Network, amivel gyakorlatilag azonnal átment volna. Ennek azonban még nincs meg az általános támogatottsága, és kliens programok is alig vannak hozzá. Meg október 10 óta van Liquid Network, ami nem tudom még pontosan mi, de rengeteg tranzakció gyors kiszolgálására lett tervezve.biztonságosan:
Nincs rá bizonyíték, hogy valakinek sikerült meghackelnie a hálózatot. Ellentétben a jól bevált pénzügyi rendszerrel, amit pl. a FED nevű szervezet rendszeresen hackel. És valahogy sose úgy, hogy az átlagembereknek jó legyen.
Tehát erre jó már ma is. De nem ez a lényege. Ha van hiteled, akkor ki vagy szolgáltatva. Ha nem fizeted a részleteket, jól megbüntetnek. Megtakarításod van? Akkor költesz amikor akarsz, amire csak akarsz. Hát nem! Csak azért tudsz költeni, mert a bank megengedi neked. De ha úgy tartja kedvük, meg is tagadhatják tőled. Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy azt csinálsz, amit akarsz. Valójában azt csinálsz amit mások megengednek neked. A BTC szabadságot ad neked. Valóban te rendelkezel a pénzed felett. Arra és akkor költesz belőle amikor és amire csak akarsz. A bankok csak akkor kapnak belőle, ha te odaadod nekik. Senki nem foglalhatja le, veheti el tőled a pénzed. Lásd Ciprus, ahol hiába volt pénzed a bankban, egyszer csak úgy döntött az állam, hogy naponta max. 50 €-t fizetnek ki neked belőle. BTC-nél nem lehet pénzt teremteni a semmiből. Lásd most a kereskedelmi bankok. Ugyanezért Tribucerné több évet töltött a börtönben, mert neki nem volt erre felhatalmazása. Ahogy neked sem. És a jegybank elnöke se írogathat be a számítógépbe pár nullát, szabadon. Lásd FED és Ben Bernanke esete, ahol baromira nem kérdezték meg az átlagembereket arról, hogy jól lesz-e ha egy halom fedezett nélküli pénzt visznek be a rendszerbe ezzel leértékelve az emberek pénzét/megtakarítását.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- AliExpress tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Az első hardvertalálka az idei évben
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Milyen széket vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Indul a ChatGPT Health
- További aktív témák...
- ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 Ti Trinity OC
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 11900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 43"-os LG Ultra HD 4K TV
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 990 Pro NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASRock H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD ASUS ROG RX VEGA64 8GB CM Masterbox 5 700W
- Autós kamera eladó
- Hario MINI MILL SLIM PLUS tekerőt keresek, mert elveszett
- Akko 3098 /DE/PBT/RGB/Wireless/Hot swap/Yellow/Crystal switch
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



